УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620
УХВАЛА
"13" березня 2013 р. Справа № 6/217.
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді: Терлецька-Байдюк Н.Я.
За позовом: Підприємства "Ніка" Товариства інвалідів "Шанс" (м. Харків)
До: Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Богунія-А" (м. Житомир)
про стягнення 8857,68грн. (скарга на дії ДВС)
Рішенням господарського суду Житомирської області від 30.05.2005р. стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Богунія - А" на користь Підприємства "Ніка" Товариства інвалідів "Шанс" борг в сумі 6637,11грн., 626,81грн. - пені, 270,54грн. - 7% річних.; 75,34грн. - сплаченого державного мита та 100,30грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
17.06.2005р. на примусове виконання рішення господарського суду Житомирської області видано наказ.
11.03.2013р. на адресу суду від Підприємства "Ніка" надійшла позовна заява, відповідно до якої останній просить суд скасувати постанову старшого державного виконавця Богунського відділу державної виконавчої служби Житомирського міського управління юстиції ОСОБА_1 від 11.02.2013р. по виконавчому провадженню ВП №8212197. Одночасно Підприємство "Ніка" просить суд продовжити виконавче провадження для стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Богунія - А" на користь Підприємства "Ніка" Товариства інвалідів "Шанс" 7710,10грн. та поновити черговість підприємства "Ніка" у черзі серед інших стягувачів.
Дослідивши заяву Підприємства "Ніка" Товариства інвалідів "Шанс", суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст. 121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Отже, нормами ГПК України передбачено право стягувача звернутися до господарського суду із скаргою на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби, а не з позовною заявою.
Крім того, суд звертає увагу, що згідно п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" від 26.12.2003р. №14 скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положенням Господарського процесуального кодексу України.
У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, до заяв (скарг, подань) учасників виконавчого провадження мають застосовуватися положення Господарського процесуального кодексу України, якими врегульовано аналогічне питання (абз.2 п.3 вищезазначеної постанови).
Крім того, згідно п.9.9 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. №9 "Про деякі питання практики виконання рішень" скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви, передбаченим статтею 54 ГПК, з доданням до неї документів, зазначених у пунктах 2, 4 частини першої цієї статті і за необхідності - зазначених у частинах другій і третій статті 57 названого Кодексу, а також містити відомості, перелічені в пунктах 3 - 5 частини сьомої статті 82 Закону України "Про виконавче провадження".
У вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, зокрема, статей 2, 18, 21, 22, 26, 29, 31, 41, 42, 62, пунктів 1 - 3, 5, 6, 9 частини першої статті 63, статті 64, розділів XI, XII, XII1 ГПК тощо.
Приписами ч.1 ст.56 ГПК України передбачено, що позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" від 05.03.2009р. №270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з п.п.59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
З вищенаведеного вбачається, що належним доказом відправлення сторонам скарги та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Однак, заявником (стягувачем) не надано жодного доказу надіслання копії скарги та доданих до неї документів боржнику та відділу державної виконавчої служби, дії державного виконавця якого ним оскаржуються.
Згідно п.6 ст.63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
З огляду на викладене, позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п.6 ч.1 ст.63, ст.121-2 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
Повернути Підприємству "Ніка" Товариства інвалідів "Шанс" позовну заяву від 04.03.2013р. та додані до неї документи без розгляду.
Суддя ОСОБА_2
Друк:
1 - в справу
2 - Підприємству "Ніка" Товариства інвалідів "Шанс" (рек.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2013 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51533574 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Коваленко Олександр Олексійович
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Терлецька-Байдюк Н.Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні