ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
69001, м Запоріжжя, вул. Тюленіна, 21/Шаумяна, 4, тел. 224-08-88
УХВАЛА
21.12.2015 Справа № 17/97/09
Суддя господарського суду Запорізької області Немченко О.І.,
розглянувши матеріали заяви Відкритого акціонерного товариства В«ЗапоріжжяобленергоВ» про виправлення помилки у наказі від 30.10.2015 року у справі № 17/97/09
за позовною заявою: Відкритого акціонерного товариства В«ЗапоріжжяобленергоВ» в особі структурного підрозділу з експлуатації та ремонтів будівель і споруд ВАТ В«Запоріжжяобленерго, м. Запоріжжя
до відповідача: Державного закладу В«Ленінська районна санітарно-епідеміологічна станція м. ЗапоріжжяВ» Міністерства охорони здоров'я України, м. Запоріжжя
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державний заклад В«Запорізька обласна санітарно-епідеміологічна станціяВ» Міністерства охорони здоров'я України, , м. Запоріжжя,
про стягнення заборгованості в розмірі 7 631,76 грн.
ВСТАНОВИВ:
18.12.2015 р. до господарського суду Запорізької області від Відкритого акціонерного товариства В«ЗапоріжжяобленергоВ» надійшла заява про виправлення помилки у наказі від 30.10.2015 року у справі № 17/97/09.
18.12.2015 р., враховуючи перебування судді-доповідача у справі ОСОБА_1 у відпустці, за результатами автоматичного перерозподілу, розгляд заяви визначено судді Немченку О.І.
Розглянувши матеріали заяви, суд повертає їх без розгляду, на підставі наступного:
Так, заявником подано заяву на підставі ст. 117 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, який видав наказ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати наказ таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за наказом.
Згідно із п. 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України В«Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів УкраїниВ» від 17.10.2012 р. № 9, відповідні заяви слід розглядати за правилами ГПК у межах розглянутої господарським судом справи.
Зокрема, заявник повинен подати докази надіслання іншій стороні копії такої заяви і доказів на її обґрунтування; сторони мають бути повідомлені про час і місце розгляду заяви.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви, що подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують направлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України, позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення .
Отже, законом чітко визначено порядок надсилання копії позовної заяви сторонам по справі, а саме листом з описом вкладення .
Відповідно до п. 19 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, враховуючи вищенаведені норми та вимоги Господарсько-процесуального кодексу та положення правил, належним доказом направлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал опису вкладення , з зазначенням адреси і найменуванням адресанта та заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до позовної заяви.
Заявником до матеріалів заяви взагалі не додані докази направлення її відповідачу.
Не надання заявником належних доказів, які б свідчили про надсилання на адресу відповідача копії заяви, є безумовним порушенням приписів ст. 56 ,57 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Вищевикладені обставини є підставою для повернення заяви згідно п. 6 ч. 1 ст. 63 та ст. 117 Господарського процесуального кодексу України.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86, ст. 117 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути заяву Відкритого акціонерного товариства В«ЗапоріжжяобленергоВ» про виправлення помилки у наказі від 30.10.2015 року у справі № 17/97/09.
Додаток на адресу заявника: матеріали заяви із доданими до неї документами на 4 аркушах, у т.ч.: заява № 534/юр від 16.12.2015 - оригінал на 2 аркушах, копія листа № 02-08.1/1935-2585 від 19.11.2015 на 1 аркуші, довіреність № 305 від 15.06.2015 року копія на 1 аркуші.
Суддя О.І. Немченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2015 |
Оприлюднено | 27.12.2015 |
Номер документу | 54507583 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
О.І. Немченко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні