4/134
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"05" липня 2006 р. справа № 4/134
За позовом Кельменецького районного центру зайнятості
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма “Весна”
про стягнення –5991,95 грн.
Суддя Проскурняк О.Г.
Секретар судового засідання Тинок С.О.
Представники:
Від позивача – Дерев'янко Ю.В.
Від відповідача – Варвус В.В.
В засіданні приймали участь
СУТЬ СПОРУ: Кельменецький районний центр зайнятості звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма “Весна” про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у сумі 5991,95 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття поданої відповідачем, заборгованість становить 21567,96 грн. Далі позивач стверджує, що рішенням господарського суду Чернівецької області від 3.10.2005 року з відповідача стягнуто заборгованість у сумі 15576,01 грн., а тому борг відповідно до розрахунку позовних вимог становить 5991,95 грн.
Відповідач у відзиві на позов заборгованість визнав у повному обсязі у сумі 5991,95 грн., одночасно просить відстрочити виконання рішення строком на шість місяців.
Розглянувши подані прокурором та позивачем документи і матеріали, заслухавши їх пояснення, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку позов задовольнити виходячи з наступного.
Згідно підпункту 2 пункту 2 статті 35 Закону України “України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 2 березня 2000 року № 1533-ІІІ визначено, роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
У відповідності до статті 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 2 березня 2000 року № 1533-ІІІ встановлено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків ( недоїмки ), штраф та пеню.
Згідно пункту 9.7. “Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття” затвердженої Наказом Міністерства Праці та Соціальної політики N 339 від 18.12.2000 визначено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.
Відповідач не виконував покладені на нього означеним Законом обов'язки по сплаті страхових внесків, а тому зобов'язаний сплатити недоїмку у сумі 5991,95 грн. грн.
При цьому, суд відмовляє відповідачу у задоволенні клопотання про відстрочення виконання рішення, оскільки не надано доказів, які б підтверджували наявність обставин, що ускладнюють виконання рішення. Окрім того, відповідачем не дотримано порядку звернення до суду з клопотанням про відстрочку виконання рішення передбаченого статтею 263 КАС України.
Керуючись 94, 158, 160 –163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма “Весна” село Вартиківці Кельменецький район Чернівецька область, код 30823943, р/р 260022034 у ЧОД “АППБ “Аваль” на користь Кельменецького районного центру зайнятості, вулиця Довженка, 7, с.м.т. Кельменці, код 23246229, р/р 37177975900101 у РВДК с.м.т. Кельменці, МФО 856135 — 5991,95 грн. боргу.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення строку. У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Відповідно до статті 185, частини першої - третьої, п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної заяви або апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 60 цього Кодексу—з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О. Г.Проскурняк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 57905 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Петро Романович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Петро Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні