ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
13 жовтня 2016 року Справа № 918/1274/15
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого, суддіСтратієнко Л.В. суддівВовка І.В., Кондратової І.Д., розглянувши касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Селадон-Рось" нарішення Господарського суду Рівненської області від 30 травня 2016 року та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 10 серпня 2016 року у справі№ 918/1274/15 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Селадон-Рось" дотовариства з обмеженою відповідальністю "Метал Сістемз Імпекс" (METAL SYSTEMS IMPEKS LLP) про визнання права власності та зобов'язання вчинити дії ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Селадон-Рось" подало касаційну скаргу на рішення Господарського суду Рівненської області від 30 травня 2016 року та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 10 серпня 2016 року.
Відповідно до ст. 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Статтею 105 ГПК України передбачено, що постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Частиною 3 ст. 50 ГПК встановлено, що перебіг процесуального строку, обчислюваного місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок.
Як вбачається із матеріалів справи, оскаржувана постанова Рівненського апеляційного господарського суду була прийнята 10 серпня 2016 року, отже останнім днем касаційного оскарження було 30 серпня 2016 року, однак касаційну скаргу подано лише 01 вересня 2016 року, тобто після закінчення процесуального строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку.
Також до касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання касаційної скарги на рішення суду ставки судового збору встановлюються у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви (підпункт 5 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
Ставка судового збору, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви майнового характеру після 01 вересня 2015 року становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону із позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.
У випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру.
У зв'язку із тим, що позов було подано до господарського суду 13 листопада 2015 року, а позивач просить скасувати рішення Господарського суду Рівненської області від 30 травня 2016 року та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 10 серпня 2016 року, то при подачі цієї касаційної скарги повинен був сплатити судовий збір як за вимогою немайнового характеру (зобов'язання вчинити дії) - 1 461,60 (120% від 1218,00 грн (мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2015 року)), так і за вимогою майнового характеру (визнання права власності) - 13 519, 12 грн (120 % від (751 062,00 грн x 1,5%:100% = 11 265,93 грн)), а всього 14 980,72 грн.
Проте, касаційна скарга позивача судовим збором не оплачена, натомість ним було заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору. Вказане клопотання обґрунтоване тим, що на момент подачі цієї касаційної скарги ТОВ "Селадон-Рось" не може здійснити оплату судового збору у зв'язку з тяжким фінансовим станом.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Разом з тим, в силу вимог ст. 8 Закону України "Про судовий збір", особа, яка заявляє клопотання про відстрочення сплати судового збору повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому законом порядку і розмірі.
Проте, цією статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочення сплати судового збору.
Оскільки клопотання позивача про відстрочку сплати судового збору не обґрунтовано та не підтверджено належними та допустимими доказами, то відсутні правові підстави для відстрочки сплати судового збору у даному випадку, а отже у задоволенні цього клопотання слід відмовити.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Керуючись п. п. 4, 5 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ: Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Селадон-Рось" про відстрочення сплати судового збору відхилити.
Касаційну скаргу на рішення Господарського суду Рівненської області від 30 травня 2016 року та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 10 серпня 2016 року у справі № 918/1274/15 повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Селадон-Рось".
Головуючий, суддя Л. Стратієнко Суддя І. Вовк Суддя І. Кондратова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2016 |
Оприлюднено | 19.10.2016 |
Номер документу | 61996861 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Стратієнко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні