Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 2-з/641/95/2016 Справа № 641/6535/16-ц
У Х В А Л А
08 листопада 2016 року
Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Курганникової О.А.
за участю секретаря судового засідання - Щеглової Г.О.
розглянувши заяву представника ОСОБА_1 -ОСОБА_2 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства «Державінська мануфактура» , приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів про внесення змін до договорів іпотеки, зобов»язання нотаріуса вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернулась до суду з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства «Державінська мануфактура» , приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів про внесення змін до договорів іпотеки, зобов»язання нотаріуса вчинити певні дії.
До канцелярії суду надійшла заява представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову в якій вона просить накласти арешт або заборону відчудження на нерухоме майно, а саме:
-нежитлові приміщеня №1, 1а в нежитловій будівлі літ. «К-1», загальною площею 365,8кв.м., що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Державінська, буд.38;
-нежитлові приміщеня 1-го поверху №18а, 20, 22, 29-39, в літ «З-2», загальною площею 1028,3 кв. м. що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Державінська, буд.38, що належать на праві власності ЗАТ «Державінська мануфактура».
В обгрунтування заяви про забезпечення позову представник позивача ОСОБА_2 зазначила, що неприйняття заходів по забезпеченню позову може утруднити або взагалі зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до вимог ст. 151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК України, позов забезпечується накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
При розгляді заяв про забезпечення позову, суд не вирішує питання про законність або обґрунтованість позовних вимог по суті. До предмету дослідження на цій стадії входить лише питання про те, чи може існуючий стан правовідносин ускладнити чи зробити неможливим виконання судового рішення.
Зазначений вид та спосіб забезпечення позову безпосередньо пов'язаний з предметом спору, не виходять за його межі та спрямований на захист та збалансованість інтересів сторін та їх рівність в судовому процесі.
В Постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» за № 9 від 22.12.2006 року, зокрема зазначено, що точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні судових справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Враховуючи, що є підстави припускати, що невжиття заходів забезпечення позову може зробити неможливим виконання рішення суду, суд вважає, що заява позивача підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України, суд -
у х в а л и в :
Заяву представника ОСОБА_1 -ОСОБА_2 задовольнити.
Накласти заборону відчуження на нежитлові приміщеня №1, 1а в нежитловій будівлі літ. «К-1», загальною площею 365,8кв.м., нежитлові приміщеня 1-го поверху №18а, 20, 22, 29-39, в літ «З-2», загальною площею 1028,3 кв. м. що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Державінська, буд.38, що належать на праві власності ЗАТ «Державінська мануфактура», ( м. Харків, вул.. Державінська, буд. 38,код ЄДРПОУ 31555682).
Копію ухвали для виконання направити Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції.
Копію ухвали після її виконання направити відповідачам.
Відповідно до вимог п. 9 ст. 153 ЦПК України ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Відповідно до вимог ч. 10 ст. 153 ЦПК України оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає розгляду справи.
Суддя -ОСОБА_4
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2016 |
Оприлюднено | 11.11.2016 |
Номер документу | 62542399 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Карпенко Світлана Олексіївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Карпенко Світлана Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні