Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 6/641/123/2016 Справа № 2-3151/11
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2016 року
Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Боговського Д.Є.,
за участю секретаря - Бєлової Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові заяву ОСОБА_1 про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання , -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28.03.2014 позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені частково; поділено спільне майно подружжя та визнано за ОСОБА_2 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1; виділено ОСОБА_2 в порядку поділу майна подружжя телевізор «SONY» вартістю 8125 грн.; присуджено до стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 компенсацію в розмірі 1643,60 грн. В задоволенні інших позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено, зустрічні позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково. Поділено спільне майно подружжя та визнано за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1. Виділено ОСОБА_1 в порядку поділу майна подружжя: холодильник «HANSA» вартістю 2938 грн., праску вартістю 300 грн., та відеокамеру «PANASONIK» вартістю 1600 грн. В задоволенні інших вимог ОСОБА_1 відмовлено.
Ухвалою судової колегії судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області від 25.06.2014 року вищевказане рішення залишено без змін.
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого документу до виконання.
При цьому вказує, що виконавчий лист вона отримала лише 01.09.2016 та дізналась, що строк його пред'явлення для примусового виконання встановлений в один рік, який починається з дати набрання законною силою судового рішення, а не з дати видачі виконавчого , а тому вона з поважних причин пропустила строк для пред'явлення виконавчого документу до виконання.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала свою заяву, просила поновити строк для пред'явлення виконавчого документу до виконання.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час розгляду справи повідомлявся належним чином.
Вислухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідност. 22 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04 за № 606-14 в редакції, чинній на 01 вересня 2016 року, виконавчі документи можуть бути пред'явленні до виконання протягом одного року. Строк для виконання судових рішень встановлюється з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення.
Частиною 2 ст. 24 вказаного Закону передбачено, що стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.
Частиною 1 ст. 371 ЦПК України, передбачено, що стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.
Виходячи з аналізу вищевказаних норм права, суд при вирішенні відповідно до ст. 371 ЦПК України питання про поновлення строку для пред'явлення до виконання виконавчого документа, виданого на підставі судового рішення, повинен з'ясувати питання щодо причин пропуску цього строку та залежно від характеру цих причин зробити висновок про їх поважність чи неповажність, а відтак дійти висновку про наявність чи відсутність підстав для поновлення строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Перелік причин, які слід вважати поважними, законодавцем не зазначено, а тому суд відповідно до ст. 212 ЦПК України дає оцінку поважності причин за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у заяві доказів.
Вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ в інформаційному листі «Про практику розгляду судами процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах» вказав, що отримання стягувачем виконавчого листа або судового наказу після закінчення строку для пред'явлення його до виконання є поважною причиною пропуску строку для пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28.03.2014 набрало законної сили 25.06.2014. Строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання сплив 25.06.2015. Як вбачається з матеріалів справи, стягувач ОСОБА_1 отримала виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 компенсації в розмірі 1643,60 грн. 01.09.2016 року, про що свідчить її особистий підпис.
Таким чином, стягувачем строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання пропущений з поважної причини, в зв'язку з чим суд приходить до висновку про можливість поновлення ОСОБА_1 строку для пред'явлення до виконання виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 компенсації в розмірі 1643,60 грн.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 371 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк для пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого 01 вересня 2016 року на рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28.03.2014 у справі № 2-3151/2011 про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 компенсації в розмірі 1643,60 грн.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції протягом 5 днів.
Суддя -ОСОБА_3
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2016 |
Оприлюднено | 15.11.2016 |
Номер документу | 62572021 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Боговський Д. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні