Провадження 1-кс/760/14348/16
Справа № 760/6669/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю детектива ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого детектива заступника керівника Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , погоджене з начальником П`ятого відділу Управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді САП ГП України ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52016000000000089 від 31 березня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.364, ч.5 ст.191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого детектива заступника керівника Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 про проведення обшуку.
Клопотання обґрунтовується тим, що 31 березня 2016 року детективами Національного антикорупційного бюро України в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження № 52016000000000089 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 ККУкраїни.
Досудовим розслідуванням, зокрема, встановлено, що відповідно до звіту про результати дослідження фінансово-господарської діяльності ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» від 21.04.2016, складеного співробітниками Департаменту внутрішнього контролю ПАТ «Укрзалізниця», в порушення п. 2 ст. 75 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV зі змінами та доповненнями, службовими особами підприємства наприкінці 2015 року проведено закупівлю та подальшу реалізацію кріплення до шпал, не передбачену фінансовим планом підприємства на 2015 рік.
Подальшим дослідженням вказаного факту встановлено, що службові особи ДП «Управління промислових підприємств державної адміністрації залізничного транспорту України» (наразі Філія «Центр управління промисловості» ПАТ «Укрзалізниця»), при здійсненні закупівлі кріплення до шпал для потреб ПАТ «Укрзалізниця», використали ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» в якості посередника у проведенні зазначеної закупівлі.
Так, службовими особами ДП «Управління промислових підприємств державної адміністрації залізничного транспорту України» було проведено моніторинг цінової кон`юнктури ринку кріплення до шпал, за результатами якого складено аналіз техніко-економічного обґрунтування закупівлі, де порівнювались комерційні пропозиції ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал», ПрАТ «Гніванський завод спецзалізобетону» та ДП «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал».
Таким чином, між ДП «Управління промислових підприємств державної адміністрації залізничного транспорту України» та ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» укладено договір поставки кріплення до шпал № ЦУПП-04/0049/15 від 10.11.2015 та додаткову угоду № 1 до останнього від 01.12.2015. При цьому, відповідно до висновку експерта за результатами проведення судової товарознавчої експертизи вартість окремих найменувань придбаної продукції є вищою на третину, у порівнянні з середньою ринковою вартістю.
Враховуючи, що кінцевим споживачем продукції, придбаної у вищевказаних підприємств через ДП «Управління промислових підприємств державної адміністрації залізничного транспорту України» та ПрАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал» виступає ПАТ «Укрзалізниця», вбачається наявність ознак розтрати майна (коштів) вчиненої в особливо великих розмірах.
Безпосереднім учасником вказаних фінансово-господарських взаємовідносин є ДП «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» (наразі Філія «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця» (код ЄДРПОУ 40081331), а, отже, сліди вчиненого злочину містяться у речах та документах, які зберігаються у вказаного суб`єкта господарювання.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на вказаному підприємстві здійснюється зберігання листування та іншої документації по взаємовідносинам з ДП «Управління промислових підприємств державної адміністрації залізничного транспорту України» (Філією «Центр управління промисловості» ПАТ «Укрзалізниця»), ПАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» (код ЄДРПОУ 00191158), ПАТ «Дружківський завод металевих виробів» (код ЄДРПОУ 00191052), ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» (код ЄДРПОУ 14367980), ПрАТ «Єнакієвський металургійний завод» (код ЄДРПОУ 00191193), ТОВ «Корпорація КРТ» (код ЄДРПОУ 37786903) та іншими підприємствами, на підставі комерційних пропозиції яких, ДП «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» було підготовлено комерційні пропозиції для ДП «Управління промислових підприємств державної адміністрації залізничного транспорту України», Філії «Центр управління промисловості» ПАТ «Укрзалізниця» в 2015 та 2016 роках, у тому числі: комерційні пропозиції, запити, договори, додатки до них, додаткові угоди, специфікації, сертифікати відповідності та походження товару, паспорти, ліцензії, дозволи, договори на транспортування вантажу, командировочні посвідчення, накази, протоколи та інші документи бухгалтерського і податкового звіту, листування між вказаними суб`єктами господарювання.
Вказані речі та документи містяться у робочих комп`ютерах, телефонах, флеш-накопичувачах пам`яті та іншій техніці, а також у договірних, фінансово-господарських та організаційно-розпорядчих документах, створених в ході підготовки комерційних пропозицій, документах, що регулюють діяльність окремих службових осіб ДП «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал», в тому числі, керівника підприємства, його заступників, начальників та працівників служб та відділів підприємства.
Вивчення та дослідження вказаних речей та документів дасть можливість встановити істину у даному кримінальному провадженні, оскільки лише за допомогою останніх можливо встановити факти зловживання службовим становищем, невідповідність дій службових осіб інтересам державного підприємства, встановити коло осіб, відповідальних за проведення господарських операцій, підтвердити або спростувати факт вчинення кримінального правопорушення службовими особами підприємства. Також, вказані речі та документи необхідні для подальшого проведення судових експертиз, оскільки можуть містити сліди вчинення кримінального правопорушення.
У Національного антикорупційного бюро України є підстави вважати, що зазначені вище речі та документи зберігаються за адресою: 31103, Хмельницька область, місто Старокостянтинів, вулиця Ворошилова, будинок 22, в адміністративних приміщеннях першого, другого та технічного поверхів.
Відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно власниками земельної ділянки за адресою 31103, Хмельницька область, місто Старокостянтинів, вулиця Ворошилова, будинок 22 є Хмельницька обласна державна адміністрація (код ЄДРПОУ 22985083), а право постійного користування земельною ділянкою належить ДП «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» (код ЄДРПОУ 00282553), який наразі реорганізовано у Філію «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця» (код ЄДРПОУ 40081331).
Разом з тим, згідно даних ІС «Податковий блок» встановлено, що юридичною адресою Філії «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця» є: Хмельницька область, місто Старокостянтинів, вулиця Ворошилова, будинок 22.
Враховуючи, що вказані вище речі та документи містять в собі відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, у слідства виникла необхідність у відшукуванні та вилученні оригіналів вказаних речей та документів шляхом проведення обшуку в приміщенні, яке використовується Філією «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця» за адресою: Хмельницька область, місто Старокостянтинів, вулиця Ворошилова, будинок 22 (нежилі приміщення першого, другого та технічного поверхів будівлі).
Необхідність проведення обшуку та вилучення оригіналів документів зумовлена тим, що шляхом проведення інших слідчих дій неможливо запобігти ризикам зміни, знищення або спотворення даних, які містяться у зазначених вище документах та знаходяться у володінні службових осіб Філії «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця».
На підставі наведеного, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, встановлення інших важливих обставин вчинення кримінальних правопорушень, які мають суттєве значення для повного, всебічного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження, детектив просив клопотання задовольнити.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Детектив в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно положень ст. 13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Клопотання про обшук, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 234 КПК України, повинно містити відомості, зокрема, про житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку.
Згідно п. 4 ч. 5 тієї ж статті, на слідчого покладено обов`язок довести наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Як вбачається з клопотання, детектив просить надати дозвіл на проведення обшуку у приміщеннях першого, другого та технічного поверхів за місцезнаходженням Філії «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця» за адресою: Хмельницька область, місто Старокостянтинів, вулиця Ворошилова, будинок 22, який згідно інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно перебуває у власності Хмельницької обласної державної адміністрації.
Разом з тим, клопотання детектива необґрунтовано в частині місця проведення обшуку, як і не надано посилань на докази в підтвердження можливого знаходження відповідної документації в даних приміщеннях.
Крім того, з клопотання вбачається, що детективом фактично ставиться питання про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні та використовуються Філією «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця», з можливістю їх вилучення, що розглядається слідчим суддею в порядку глави 15 КПК України.
Так, згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У разі ж невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Разом з цим, детективом до клопотання не надано доказів наявності ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів Філії «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» ПАТ «Укрзалізниця», які він планує відшукати в ході проведення даного обшуку, та невиконання ним або підконтрольними йому підприємствами даної ухвали суду, у зв`язку з чим підстав для надання дозволу на проведення обшуку не вбачається, оскільки слідчий звернувся з даним клопотанням передчасно.
З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 159, 166, 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання старшого детектива заступника керівника Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , погоджене з начальником П`ятого відділу Управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді САП ГП України ОСОБА_4 , про проведення обшуку в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52016000000000089 від 31 березня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.364, ч.5 ст.191 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62642395 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні