УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
іменем України
"01" березня 2017 р.
Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Житомирської області в складі:
головуючого судді Григорусь Н.Й.
суддів Косигіної Л.М., Худякова А.М.
секретаря судового засідання Гайдамащук Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі заяву Приватного акціонерного товариства Українська транспортна страхова компанія про роз'яснення рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Приватного акціонерного товариства Українська транспортна страхова компанія , Приватного підприємства Автотранспортна компанія Гарант , за участю третьої особи ОСОБА_5 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП за апеляційною скаргою Приватного підприємства Автотранспортна компанія Гарант в особі представника за довіреністю Сидоренка Леоніда Івановича на рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 06 червня 2016 року
в с т а н о в и л а :
Рішенням Апеляційного суду Житомирської області від 11 січня 2017 року рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 06 червня 2016 року про задоволення позовних вимог ОСОБА_2 до Приватного підприємства Автотранспортна компанія Гарант про стягнення шкоди та відшкодування судового збору і витрат на правову допомогу скасовано, ухвалено нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Приватного підприємства Автотранспортна компанія Гарант про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої внаслідок ДТП.
Рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 06 червня 2016 року в частині задоволених позовних вимог ОСОБА_3 до Приватного підприємства Автотранспортна компанія Гарант про відшкодування матеріальної шкоди завданої внаслідок ДТП змінено, збільшено розмір матеріальної шкоди з 82 690,75 грн до 109 337,00 грн. Рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 06 червня 2016 року в частині задоволених вимог ОСОБА_3 до Приватного підприємства Автотранспортна компанія Гарант про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок ДТП в сумі 5 000,00 грн, судового збору в сумі 1 378,00 грн та витрат на правову допомогу в сумі 4 985,00 грн залишено без змін.
Зобов'язано ОСОБА_3 передати Приватному підприємству Автотранспортна компанія Гарант залишки автомобілю MERCEDES Benz 814D, д.н.з. НОМЕР_1.
Представник відповідача ПАТ Українська транспортна страхова компанія Мезецький М. звернувся із заявою про роз'яснення рішення суду апеляційної інстанції, оскільки не зрозуміло чи залишилося в силі рішення суду першої інстанції в частині позовних вимог ОСОБА_2 до ПАТ УТСК про стягнення матеріальної шкоди в розмірі 50 000,00 грн та витрат на правову допомогу в сумі 4 985,00 грн.
Під час апеляційного розгляду представник заявника зазначив, що незважаючи на те, що рішення суду в частині вимог ОСОБА_2 до ПАТ УТСК страховою компанією не оскаржувалося, апеляційний суд повинен був вийти за межі судового розгляду та ухвалити з цього питання рішення.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до наступного висновку.
Згідно до вимог ч. 1 ст. 221 ЦПК України, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
За змістом вказаної норми процесуального закону, в заяві про роз'яснення рішення має бути зазначено, що саме у резолютивній частині рішення є незрозумілим, у чому полягає незрозумілість рішення, які припускаються варіанти тлумачення рішення, як це впливає на його виконання.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач ПАТ УТСК не звертався з апеляційною скаргою на рішення суду в частині стягнення з неї коштів на користь ОСОБА_2 Окрім того, апеляційна скарга приватного підприємства Автотранспортна компанія Гарант не містить вимог про скасування рішення у вищевказаній частині.
В мотивувальні частині рішення апеляційного суду зазначено, що рішення суду першої інстанції щодо позовних вимог ОСОБА_4 до ПП Автотранспортна компанія Гарант , а також ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ПАТ Українська страхована компанія ніким не оскаржується, а тому не є предметом апеляційного розгляду, що узгоджується з вимогами ст. 303 ЦПК України та п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 12 від 24.10.2008 року Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку .
Враховуючи те, що заявник просить фактично змінити резолютивну частину рішення, його заява не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 221, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Відмовити у задоволенні заяви Приватного акціонерного товариства Українська транспортна страхова компанія про роз'яснення рішення Апеляційного суду Житомирської області від 11 січня 2017 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього ж часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів.
Головуючий Судді
Суд | Апеляційний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2017 |
Оприлюднено | 03.03.2017 |
Номер документу | 65017263 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Карпенко Світлана Олексіївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Карпенко Світлана Олексіївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Карпенко Світлана Олексіївна
Цивільне
Апеляційний суд Житомирської області
Григорусь Н. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні