ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
УХВАЛА
про порушення справи
09 березня 2017 року Справа № 923/173/17
Суддя господарського суду Херсонської області Пінтеліна Т.Г., розглянувши матеріали за заявою Позивача : Приватного підприємства "Мале підприємство "Стаєр" м.Генічеськ Херсонської області, код ЄДРПОУ 14120423
про визнання незаконним користування земельною ділянкою площею 7,5 га
Визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та керуючись статтями 61, 64, 65, 86 ГПК України,
у х в а л и в:
1. Прийняти позовну заяву та порушити провадження у справі.
2. Призначити справу до розгляду в засіданні господарського суду на 30 березня 2017 року о 11:00 год. за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18 кабінет № 211
3. Явку в засідання представників сторін з доказами про повноваження, визначеними ст. 28 ГПК України, визнати обов'язковою.
4. Зобов'язати сторони до року через канцелярію господарського суду Херсонської області, з супровідним листом, подати:
Позивачу:
- витяг є ЄДР станом на березень 2017р.,
- наявні рішення органів державної влади або місцевого самоврядування про надання земельних ділянок Позивачу ПП "Мале підприємство Стаєр" у власність або користування (земельних ділянок на території Щасливцівської сільської ради Генічеського р-ну Херсонської області),
- державні акти, договори оренди , укладені ПП "Мале підприємство Стаєр" стосовно спірної земельної ділянки або суміжних з нею (земельних ділянок на території Щасливцівської сільської ради Генічеського р-ну Херсонської області),
- перелік об'єктів нерухомого майна, належного позивачу ПП "Мале підприємство Стаєр" та докази реєстрації прав на зазначені об'єкти за Позивачем на спірній або суміжних земельних ділянках,
- докази того, що Відповідач використовує якимось чином спірну земельну ділянку
- докази незаконного розміщення Відповідачем на спірній земельній ділянці нерухомого майна, малих архітектурних форм, надання Відповідачем дозволів іншим суб'єктам господарювання на розміщення на цій території об'єктів нерухомого майна
- договори про спільну діяльність Відповідача на спірній земельній ділянці
- докази перешкод Відповідача у користуванні належним Позивачеві нерухомим майном або належною Позивачу земельною ділянкою
- докази того, що Відповідач не сплачує до місцевого бюджету земельного податку за користування спірною земельною ділянкою (довідку органу фіскальної служби )
Відповідачу: - витяг є ЄДР станом на березень 2017р.,
- письмовий відзив на позовну заяву, який повинен містити відомості, що передбачені ст. 59 ГПК України, з нормативно-правовим та документальним обґрунтуванням викладеної в ньому позиції; докази направлення відзиву позивачу; копії реєстраційних документів.
- наявні рішення органів державної влади або місцевого самоврядування про надання Відповідачу КП "База відпочинку "Арабатська стрілка" земельних ділянок у власність або користування (земельних ділянок на території Щасливцівської сільської ради Генічеського р-ну Херсонської області),
- державні акти, договори оренди , укладені Відповідачем КП "База відпочинку "Арабатська стрілка" стосовно спірної земельної ділянки або суміжних з нею (земельних ділянок на території Щасливцівської сільської ради Генічеського р-ну Херсонської області),
- перелік об'єктів нерухомого майна, належного Відповідачу КП "База відпочинку "Арабатська стрілка" та докази реєстрації прав на зазначені об'єкти за Позивачем на спірній або суміжних земельних ділянках,
- докази сплати Відповідачем КП "База відпочинку "Арабатська стрілка" до місцевого бюджету земельного податку або орендної плати за користування спірною земельною ділянкою (довідку органу фіскальної служби )
5. Повідомити учасників судового процесу:
- про необхідність оформлення письмових доказів відповідно до ст.ст. 33, 34, 36 ГПК України;
- про необхідність направити для участі в розгляді справи своїх уповноважених представників, повноваження яких повинні бути оформленні згідно з вимогами ст. 28 ГПК України;
- що неявка сторін у судове засідання господарського суду не перешкоджає розгляду справи по суті за наявними у ній матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
6. Довести до відома сторін, що оригінали витребуваних документів надаються лише для огляду у судовому засіданні, копії документів повинні бути засвідчені належним чином, згідно з пунктом 5.27 Держстандарту України № 4163-2003 "Уніфікована Система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів", і подаються до суду із супровідним листом.
7. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України за ненадіслання витребуваних судом документів чи відзиву на позов господарський суд вправі стягувати з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
8. Разом з позовом, 07.03.2017 р. Позивачем подано заяву про вжиття заходів до забезпечення позову, в якій він просить суд вжити заходи забезпечення позову якими:
- Заборонити комунальному підприємству «База відпочинку «Арабатська стрілка» Херсонської обласної ради вчиняти будь-які дії по користуванню, відчудженню, передачі в оренду чи користування у будь-якій спосіб юридичним та фізичним особам, земельної ділянки земель запасу Щасливцевської сільської ради площею 7,5 гектар, що розташована між земельною ділянкою відповідно до Державного акту на право постійного користування землею серія І-ХС № 00512 та береговою смугою Азовського моря за адресою: Херсонська область, Генічеський район, село Генічеська Гірка, вулиця Набережна, 39.
- Заборонити комунальному підприємству «База відпочинку «Арабатська стрілка» Херсонської обласної ради вчиняти приватному підприємству «Мале підприємство «Стаєр» та іншим суб'єктам господарювання, об'єкти яких на праві власності знаходяться на цій земельній ділянці, будь-які перешкоди по користуванню землею за адресою: Херсонська область, Генічеський район, село Генічеська Гірка, вулиця Набережна, 39.
Відповідно до статті 66 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
За статтею 67 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується: накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві; забороною відповідачеві вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Заявник повинен обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК України, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається.
Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії. Зазначене знайшло своє відображення в інформаційному листі Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики забезпечення позову" № 01-8/2776 від 12.12.2006 року.
Застосування заходів до забезпечення позову, які не пов'язані із заявленими вимогами, не допускається.
Якщо заява позивача про забезпечення позову не містить достатніх обґрунтувань та підстав необхідності забезпечення позову, адекватності зазначених заходів; чому саме зазначені заходи до забезпечення позову належить застосувати; відомостей щодо ймовірність зникнення грошових коштів та майна відповідача, суд вправі відмовити у такій заяві.
Отже, позивач у встановлений законом спосіб має довести наявність обставин, що обмувили його заяву про необхідність застосування заходів до забезпечення позову, а також те, що їх невжиття може ускладнити чи унеможливити виконання рішення у справі.
Суд вважає необхідним розглянути заяву Позивача про вжиття заходів до забезпечення позову у першому судовому засіданні, 30 березня 2017р.
6. Копію даної ухвали направити учасникам судового процесу.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2017 |
Оприлюднено | 14.03.2017 |
Номер документу | 65192232 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні