ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.06.2017 Справа № 14/209 (6/92)
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
про стягнення 142048,70 грн.
Суддя Панна С.П.
Представники:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача: не з'явився
С У Т Ь С П О Р У :
Відкрите акціонерне товариство "Просянський гірничо-збагачувальний комбінат" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 104097,36 грн. - основного боргу, 37951,34 грн. - 0,3% штрафу за несвоєчасну оплату товару, судових витрат.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов договору № 1 від 29.04.2002 року в частині своєчасної та повної оплати отриманого товару.
Позивач та відповідач у судове засідання 04.11.2012 та 27.06.2017 року не з'явились.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд дійшов висновку про залишення позову без розгляду з огляду на наступне.
Ухвалою від 29.05.2017 року явку представників визнано обов'язковою. Вказану вимогу суду сторони проігнорували.
Як зазначено у п. 4.8 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. за №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", залишення позову без розгляду - це форма закінчення розгляду господарським судом справи без прийняття рішення суду в зв'язку з виявленням обставин, які перешкоджають розглядові справи, але можуть бути усунуті в майбутньому.
Від припинення провадження у справі залишення позову без розгляду відрізняється підставами та наслідками. Після залишення позову без розгляду допускається повторне звернення до господарського суду.
Пунктом 5 частини 1 статті 81 Господарського кодексу України визначено, що господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
Як вбачається з п. 4 ч.1 ст. 7 ЗУ "Про судовий збір" повернення судового збору відбувається лише у разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
Відповідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на позивача.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 81, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву у справі № 14/209 (6/92) залишити без розгляду.
Судовий збір покласти на позивача.
Після усунення обставин, що зумовили залишення позовної заяви без розгляду, позивач має право знову звернутися з нею до господарського суду в загальному порядку.
Ухвала вступає в законну силу з моменту її прийняття та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області протягом п'яти днів з дня, наступного за днем прийняття.
Суддя С.П. Панна
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2017 |
Оприлюднено | 03.07.2017 |
Номер документу | 67404305 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні