ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
24 липня 2017 року Справа № 19/103
Суддя Косенко Т.В., розглянувши клопотання №04-1/07 від 04.07.2017 Товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НОТАПС”, м. Київ про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "НОТАПС", м. Київ
про стягнення 33543 грн 73 коп.
В С Т А Н О В И В:
13.06.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю “Компанія “НОТАПС” звернулося до Господарського суду Луганської області зі скаргою №09-1/06 від 09.06.2017 на бездіяльність Троїцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 27.06.2017 розгляд скарги відкладено на 24.07.2017.
24.07.2017 від Товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НОТАПС” через відділ документального забезпечення (канцелярію) суду надійшло клопотання №04-1/07 від 04.07.2017, в якому позивач просить справу №19/103 за скаргою на бездіяльність Троїцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області у виконавчому провадженні №14064241 щодо примусового виконання наказу Господарського суду Луганської області №19/103 від 07.07.2009, призначити до розгляду в режимі відеоконференції; доручити проведення відеоконференції Господарському суду Київської області; доручити проведення відеоконференції Господарському суду міста Києва.
Зазначене клопотання мотивоване неможливістю явки повноважного представника безпосередньо до Господарського суду Луганської області. Крім того, просив суд врахувати факт віддаленого знаходження заявника від місця знаходження суду, наявність значних витрат, необхідних для прибуття заявника до суду – час, витрати на квитки, витрати на відрядження, тощо.
Відповідно до ч.ч.1-4 ст.741 Господарського процесуального кодексу України законодавцем передбачено, що господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає. Ухвала про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції повинна містити: найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції; найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за його наявності) - для фізичних осіб) особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, та її процесуальний статус; дату і час проведення судового засідання.
Зі змісту наведеної статті Господарського процесуального кодексу України слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає справу, що є його правом, а не обов'язком.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції законодавчо не встановлені. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
На думку суду, призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
До того ж, на деякі питання у суду може виникнути необхідність витребування у представників сторін письмових пояснень, або додаткових документів надання яких у режимі відеоконференції є неможливим.
Крім того, заявником до клопотання не надано суду жодного доказу неможливості його прибуття в судове засідання у даній справі.
Також, заявником не визначено якому саме суду слід доручити проведення відеоконференції.
Враховуючи вищенаведене та те, що зазначене клопотання надійшло до суду 24.07.2017 (відповідно до вхідного реєстраційного штампу суду), а розгляд скарги у справі №19/103 призначено на 24.07.2017, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання №04-1/07 від 04.07.2017 Товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НОТАПС” про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст.741, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні клопотання №04-1/07 від 04.07.2017 Товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “НОТАПС” про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.
Суддя Т.В. Косенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2017 |
Оприлюднено | 01.08.2017 |
Номер документу | 67959590 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Косенко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні