Ухвала
3 серпня 2017 рокум. Київ Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Карпенко С.О., перевіривши відповідність вимогам, установленим ст. 326 ЦПК України, касаційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Гусятинського районного суду Тернопільської області від 31 травня 2017 року, рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 31 травня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 6 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до дослідного господарства Подільське Тернопільської державної сільськогосподарської дослідної станції інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України про зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, оскільки не відповідає вимогам ст. 326 ЦПК України.
За змістом ч. 5 ст. 326 ЦПК України до касаційної скарги додаються копії оскаржуваних рішень (ухвал) судів першої та апеляційної інстанцій.
Згідно з п. п. 13.7, 13.8 Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної судової адміністрації від 17 грудня 2013 року № 173, копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду. Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п'ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша - скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів. До копії судового рішення, до якого внесено зміни, обов'язково додається копія ухвали апеляційного (касаційного) суду, яким судове рішення змінено, а також за наявності - копії додаткового рішення, копії ухвал про виправлення описок тощо.
Ця вимога заявником не виконана.
Таким чином, заявнику необхідно надати належним чином завірені копії оскаржуваних судових рішень, які не містять виправлень, що не застережені перед підписом судді (суддів), та не містять будь-яких коментарів і дописок.
Крім цього, у касаційній скарзі некоректно викладено обставини, якими заявник обґрунтовує незаконність судових рішень, та вживаються образливі вислови, що є недопустимим.
Відповідно до ст. 326 ЦПК України у касаційній скарзі повинно бути зазначено у чому полягає неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права та клопотання особи, яка подає скаргу має бути викладено відповідно до повноважень суду касаційної інстанції.
Всупереч вказаним вимогам, касаційна скарга заявника не містить обґрунтувань неправильного застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, що свідчить про її невідповідність вказаним вимогам і потребує уточнень.
Повноваження суду касаційної інстанції визначені ст. 336 ЦПК України, отже клопотання особи, яка подає касаційну скаргу, має відповідати процесуальним повноваженням касаційного суду, що заявником має бути враховано при викладенні нової редакції касаційної скарги, до якої додати її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 326 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення статті 121 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст. 328 ЦПК України, суддя
у х в а л и в:
Касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Гусятинського районного суду Тернопільської області від 31 травня 2017 року, рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 31 травня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Тернопільської області від 6 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до дослідного господарства Подільське Тернопільської державної сільськогосподарської дослідної станції інституту кормів та сільського господарства Поділля Національної академії аграрних наук України про зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди залишити без руху.
Надати строк для усунення зазначених недоліків касаційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, але не пізніше 29 вересня 2017 року.
У разі невиконання вимог ухвали, касаційна скарга буде визнана неподаною й повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.О.Карпенко
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2017 |
Оприлюднено | 05.09.2017 |
Номер документу | 68622782 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Карпенко Світлана Олексіївна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Карпенко Світлана Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні