Ухвала
від 17.10.2017 по справі 457/800/14-ц
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

17 жовтня 2017 року м. Київ

Суддя Верховного Суду України Охрімчук Л.І.,

розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк (далі - ПАТ ВіЕйБі Банк ) в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ ВіЕйБі Банк про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 грудня 2016 року, у справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиції і консалтинг , ПАТ ВіЕйБі Банк про визнання недійсним одностороннього правочину та визнання поруки припиненою,

в с т а н о в и в :

2 жовтня 2017 року (згідно з поштовим штемпелем на конверті) ПАТ ВіЕйБі Банк в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ ВіЕйБі Банк Славкіної М.А. звернулось до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 грудня 2016 року з передбаченої статтею 355 ЦПК України підстави неоднакового застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права, а саме положень частини четвертої статті 559 ЦК України.

На підтвердження підстави перегляду судового рішення заявник посилається на постанову Верховного Суду України від 29 березня 2017 року, в якій, на його думку, по-іншому застосовано зазначену норму матеріального права.

Указана заява підлягає залишенню без розгляду, з огляду на таке.

Згідно з частиною першою статті 356 ЦПК України заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подано заяву про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання, на підтвердження підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 355 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.

Частиною третьою статті 356 ЦПК України передбачено, що заява про перегляд судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого подається заява про перегляд, або з дня прийняття постанови Верховного Суду України, на яку здійснюється посилання на підтвердження підстави, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 355 цього Кодексу, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.

Відповідно до частини четвертої статті 356 ЦПК України у разі пропущення строку, встановленого частинами першою - третьою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.

Встановлено, що ухвала суду касаційної інстанції, про перегляд якої подано заяву, постановлена 7 грудня 2016 року.

Судове рішення, на яке заявник посилається на підтвердження підстави перегляду, передбаченої статтею 355 ЦПК України, прийнято 29 березня 2017 року.

Таким чином строк подання указаної заяви (з урахуванням дати постановлення судового рішення, наданого для порівняння) сплинув 29 червня 2017 року.

Клопотання про поновлення строку для подання заяви про перегляд судових рішень ПАТ ВіЕйБі Банк не заявлено.

Відповідно до статті 72 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд за клопотанням особи, що їх подала, не знайде підстав для поновлення або продовження строку.

Оскільки заява про перегляд ухвали суду касаційної інстанції від 7 грудня 2016 року подана заявником після спливу трьох місяців з дня ухвалення судового рішення суду касаційної інстанції, про перегляд якого подано заяву, і з дня ухвалення судового рішення, наданого для порівняння; клопотання щодо поновлення строку подання заяви про перегляд судових рішень не заявлено, то зазначена заява підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись статтею 72, частинами першою, третьою, четвертою статті 356 ЦПК України, суддя Верховного Суду України

у х в а л и в :

Заяву Публічного акціонерного товариства Всеукраїнський Акціонерний Банк в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ ВіЕйБі Банк про перегляд Верховним Судом України ухвали колегії суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 7 грудня 2016 року залишити без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Верховного Суду України Л.І. Охрімчук

СудВерховний Суд України
Дата ухвалення рішення17.10.2017
Оприлюднено25.10.2017
Номер документу69758976
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —457/800/14-ц

Ухвала від 30.03.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

Ухвала від 18.01.2018

Цивільне

Верховний Суд

Синельников Євген Володимирович

Ухвала від 17.10.2017

Цивільне

Верховний Суд України

Охрімчук Л.І.

Ухвала від 23.08.2017

Цивільне

Верховний Суд України

Сімоненко В.М.

Ухвала від 06.07.2017

Цивільне

Верховний Суд України

Сімоненко В.М.

Ухвала від 29.05.2017

Цивільне

Верховний Суд України

Сімоненко В.М.

Ухвала від 07.12.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Іваненко Юлія Геннадіївна

Ухвала від 17.11.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Іваненко Юлія Геннадіївна

Ухвала від 01.09.2016

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Іваненко Юлія Геннадіївна

Ухвала від 27.11.2015

Цивільне

Трускавецький міський суд Львівської області

Марчук В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні