Рішення
від 20.11.2017 по справі 592/6327/17
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа№592/6327/17

Провадження №2/592/1721/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2017 року м.Суми

Ковпаківський районний суд м. Суми в особі: судді Фоменко І.М., за участю секретаря Щербань Г.Г., позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представників: відповідача ОСОБА_3, третьої особи: ОСОБА_4, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства Сумське НВО , треті особи: Сумська міська рада, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з позовом, який підтримала в судовому засіданні разом з її представником, і вимоги мотивує тим, що 01.02.2001 року між ОСОБА_7 та Дирекцією Північного промвузла ВАТ Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе було укладено договір про надання послуг з централізованого опалення квартири, що підтверджується копією договору. 11.06.2008 року між ОСОБА_7 та ТОВ Водний мир Суми було укладено договір про монтаж нового газопроводу з встановленням лічильника та системи автономного опалення. Однак, в силу певних умов до 03.01.2013 року встановлений газовий лічильник не був опломбований. 03.01.2013 року співробітниками ПАТ Сумигаз було складено акт про порушення законодавства у сфері користування природним газом, а лічильник - опломбовано. Після цього ОСОБА_1 разом з чоловіком стали вживати заходів щодо розірвання договору постачання теплової енергії з відповідачем, що підтверджується копією зави від 29.07.2014 року, але отримали відмову. Протягом 2014-2017 року питання з автономного опалення до даного часу не вирішено, а відповідач продовжує виставляти рахунки за фактично непоставлену теплову енергію, загальний борг становить 26248,94 грн. ОСОБА_1 вважає, що на її квартиру не поширюється порядок відключення квартир від централізованого опалення у багатоквартирних житлових будинках, просить суд зобов'язати ПАТ Сумське НВО в особі дирекції Котельня північного промвузла прийняти відмову від договору про надання послуг теплопостачання квартири №58 будинку №11/1 по вул. 40-років КПУ в м. Суми від 01.02.2001 року з 03.09.2013 року та заборонити ПАТ Сумське НВО в особі дирекції Котельня північного промвузла нараховувати, виставляти рахунки та вимагати стягнення за ненадані послуги з централізованого теплопостачання квартири №58 будинку №11/1 по вул. 40-років КПУ в м. Суми з 03.09.2013 року.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, заперечував проти задоволення позову, зазначив, що питання відключення від мереж централізованого опалення регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення , постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМ України № 630 від 21.07.2005 року. Правила передбачають відключення від мереж централізованого опалення не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів, крім того, відповідно до п. 25 Правил, самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється. Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 року №4 затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання . Позивач провів відключення від централізованого опалення з порушенням норм вищевказаного Порядку. Крім того, єдиною підставою для зняття споживача з обліку і припинення відповідних нарахувань є акт про відключення, а відмова позивача від надання послуг централізованого опалення без дотримання встановленої законодавством процедури є самовільною, тому договір про надання послуг не може бути розірваний.

Представник Сумської міської ради ОСОБА_8 в судовому засіданні пояснила, що Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання від 22.11.2005 року передбачено, що для реалізації прав споживачів на відмову від отримання послуг централізованого опалення, орган місцевого самоврядування створює своїм рішенням постійно діючу міську міжвідомчу комісію. Таким чином, рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 02.08.2011 року №485 було утворено постійно діючу міську міжвідомчу комісію з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води та затверджено її склад. Відповідно до протоколу засідання Комісії від 07.08.2014 року №1 за результатами розгляду звернення ОСОБА_7, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, було відмовлено у наданні дозволу на відключення квартири від внутрішньобудинкових систем централізованого опалення і постачання гарячої води та повідомлено про це заявника листом від 29.08.2014 року №769.

Суд, перевіривши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, вважає позов необґрунтованим та таким, що задоволенню не підлягає.

Судом встановлено, що 04.07.2001 року чоловік ОСОБА_9 - ОСОБА_7, у результаті взаємозаліку між підприємствами ПМК №5, дочірнім підприємством Побуттехсервіс Сумського комбінату стінових матеріалів Побуттехсервіс , ВАТ Сумиобленерго та іншими суб'єктами господарювання, отримав спочатку у користування, потім у власність 3-х кімнатну квартиру загальною площею 88,8 кв.м., житловою площею 57,2 кв.м., яка була побудована шляхом реконструкції частини нежитлових приміщень магазину, розташованому за адресою: м. Суми, вул. 40-років КПУАДРЕСА_2, з дружиною ОСОБА_1 та дітьми ОСОБА_5 та ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло з реєстраційним записом в реєстровій книзі №1642 від 04.07.2001 року та технічним паспортом на квартиру (а.с.5,7-9).

01.02.2001 року між ОСОБА_7 та Дирекцією Північного промвузла ВАТ Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе було укладено Договір про надання послуг теплопостачання, відповідно до якого постачальник зобов'язується надати споживачеві та членам його сім'ї послуги з теплопостачання - центральне опалення, що підтверджується копією договору (а.с.10-20).

11.06.2008 року між ОСОБА_7 та ТОВ Водний мир Суми , код ЄДРПОУ 34451867, було укладено договір про монтаж нового газопроводу з встановленням лічильника та системи автономного опалення, що підтверджується договором про виконання робіт №1/11/06/2008 (а.с.22-23). Передбачені договором роботи ТОВ Водним мир Суми виконало повністю, за винятком здачі системи автономного опалення в експлуатацію, так як було заборонено без дозволу Сумської міської ради переводити квартири під автономне опалення.

19.04.2011 року ТОВ Водний мир Суми було ліквідовано, що підтверджується роздруківкою з Реєстру (а.с.40-42).

03.01.2013 року співробітниками ПАТ Сумигаз при перевірці квартири за адресою: АДРЕСА_1, було складено акт про порушення законодавства у сфері користування природним газом, а лічильник газу опломбовано (а.с.28-30).

Згідно заяви від 29.07.2014 року ОСОБА_1 просить Дирекцію КППВ ПАТ Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе анулювати нарахування за опалення та підігрів води, оскільки з червня місяця 2008 року квартира фактично відключена від центрального опалення (а.с.36).

Відповідно до листа виконавчого комітету Сумської міської ради від 05.05.2014 року №Т-577/02.02.01-01 за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 повідомлено, що відключати ЦО і ГВП та встановлювати систему автономного-індивідуального опалення можна лише у всьому будинку. Самовільне відключення від централізованого тепла та гарячої води забороняється. Роз'яснено порядок роботи міжвідомчої комісії (а.с.33-35).

Відповідно до вимог п. 24 та п. 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення , затверджених постановою КМ України № 630 від 21.07.2005 року, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Згідно п. 26 вищевказаних Правил, відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України Про теплопостачання схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Відповідно до п. 1.2 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання , затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 року №4, для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП (далі - Комісія), призначає голову та затверджує її склад, затверджує положення про роботу комісії.

Згідно п. 2.1 Порядку, для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.

У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення.

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, визначених у пунктах 2.1 та 2.2 цього Порядку.

Пункт 2.5 Порядку зазначає, що відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи.

11 серпня 2017 року представниками Дирекції КППВ ПАТ Сумське НВО , КП Сумижилкомсервіс , Відділу експлуатації житлового фонду Дирекції інфраструктури міста, в присутності ОСОБА_1, в результаті обстеження опалювальної системи споживача квартири АДРЕСА_3 встановлено, що опалювальні прилади відключені, роботи з реконструкції системи опалювання проводились самостійно без дозволу з теплопостачальною організацією за відсутності проектно-технічної та дозвільної документації, що підтверджується копією акту від 11.08.2017 року (а.с.74).

Відповідно до ст. 907 ЦК України договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін. Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.

Відповідно до вимог Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання , по закінченню робіт з відключення від централізованого опалення складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП.

Таким чином, єдиною підставою для припинення договору, зняття споживача з обліку і припинення відповідних нарахувань за надані послуги з централізованого опалення є акт про відключення, оскільки позивач відмовився від надання послуг централізованого опалення без дотримання відповідної процедури, встановленої законом, така відмова є самовільною, тому суд вважає необхідним в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ПАТ Сумське НВО про зобов'язання вчинити дії відмовити за необґрунтованістю.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 57- 60, 209, 213-215 ЦПК України, Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення , Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання , суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_9 до Публічного акціонерного товариства Сумське НВО , треті особи: Сумська міська рада, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про зобов'язання вчинити дії ОСОБА_10 про зобов'язання вчинити дії відмовити за необґрунтованістю.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя І.М. Фоменко

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення20.11.2017
Оприлюднено25.11.2017
Номер документу70477781
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —592/6327/17

Постанова від 17.10.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ступак Ольга В`ячеславівна

Ухвала від 23.10.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ступак Ольга В`ячеславівна

Ухвала від 28.08.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ступак Ольга В`ячеславівна

Ухвала від 11.06.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Синельников Євген Володимирович

Постанова від 29.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Ткачук С. С.

Постанова від 29.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Ткачук С. С.

Ухвала від 15.02.2018

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Ткачук С. С.

Ухвала від 30.01.2018

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Ткачук С. С.

Ухвала від 13.12.2017

Цивільне

Апеляційний суд Сумської області

Ткачук С. С.

Рішення від 20.11.2017

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Фоменко І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні