Справа № 1-52 2010 рік
ВИРОК
іменем України
24 березня 2010 року Олександрівський районний суд Донецької області
у складі: головуючий суддя Молчанов В.А.
при секретарі Держепільській Т.М.,
з участю прокурора Пятун Н.М.,
захисника ОСОБА_1 та
потерпілогоНікуліна А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду с. Олександрівка кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_2, який народився 02 червня 1971 року у с. Ново донецьке Добропільського району Донецької області, мешкає у с. Мар*янка Олександрівського району Донецької області, вул. Гагаріна, 38, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_1, холостого, не працюючого, засудженого:
1) 10 квітня 2006 року Ленінським районним судом м. Харкова за ст.ст. 185 ч. 2 та 185 ч. 3 КК України до 3 років позбавлення волі, звільненого 13 березня 2008 року умовно-достроково на 11 місяців і 5 днів,
2) 23 квітня 2009 року Близнюківським районним судом Харківської області за ст.. 190 ч. 2 КК України до 1 року та 3 місяців позбавлення волі, звільненого після відбування строку покарання 07 січня 2010 року,
не військовозабов'язаного,
за ст. 190 ч. 2 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_2 повторно вчинив заволодіння чужим майном шляхом обману за таких обставин:
ОСОБА_2, раніше засуджений за ст. 185 ч.2, 185 ч. 3 та 190 ч. 2 КК України, на шлях перевиховання та виправлення не став і знов вчинив злочин:
26 січня 2010 року близько 14 години ОСОБА_2 у стані алкогольного сп*ягніння на автостанції на вул. Радянській у с. Олександрівка Олександрівського району Донецької області з метою заволодіння чужим майном з корисливих спонукань звернувся до громадянина ОСОБА_3 і попросив у нього мобільний телефон, обманувши його при цьому, що бажає подзвонити своїм знайомим, а коли ОСОБА_4 на прохання ОСОБА_2 передав йому свій мобільний телефон „Нокіа 2626» , вартістю 200 гривень, з сім-картою оператора ДЖИНС, вартістю 10 гривень, ОСОБА_2 забрав телефон, вийшов з автостанції і зник, чим завдав потерпілому ОСОБА_3 матеріальну шкоду на суму 210 гривень.
Підсудний ОСОБА_2 свою вину визнав повністю і показав, що дійсно за вказаних обставин у стані сп*яніння був на автостанції с. Олександрівка, де обманним шляхом заволодів мобільним телефоном ОСОБА_3. коли йшов з вказаним телефоном повз відділу міліції, побачив потерпілого, але не повернув йому телефон, а сказав, що віддав його знайомим дівчатам, бо хотів привласнити телефон, та незабаром його затримали робітники міліції і він видав їм вказаний телефон.
Крім визнання своєї вини підсудним, його вина повністю підтверджується доказами по справі:
Так потерпілий ОСОБА_3 підтвердив, що вдень 26 січня 2010 року на автостанції у с. Олександрівка познайомився з ОСОБА_2, пили спиртне, після чого ОСОБА_2 попросив його мобільний телефон Нокіа подзвонити. Подзвонив та поверну телефон, а потім попросив телефон вдруге і зник. Приблизно через годину він став шукати ОСОБА_2, але не знайшов, пішов у міліцію і заявив про викрадення у нього телефону. Невдовзі після цього біля відділу міліції до нього підійшов ОСОБА_2, але не повернув телефон, сказав, що дав його знайомим дівчатам. Пішли вдвох до автостанції, але тут же ОСОБА_2 затримали робітники міліції і вилучили його телефон та повернули йому.
Згідно протоколу, при затриманні робітниками міліції ОСОБА_2 В.1. видав їм телефон ОСОБА_3. яким він незаконно заволодів, (а.с. 8)
Вартість вкраденого підтверджено довідкою, (а.с. 10)
Згідно доданих до справи характеристик за місцем відбування покарання підсудний характеризувався задовільно, а за місцем проживання підсудний характеризується незадовільно, (а.с. 29,30,34)
До справи додано довідки та копія вироку про колішні судимості підсудного. (а.с. 25-29)
Суд вважає правильною кваліфікацію дій підсудного за ст. 190 ч. 2 КК України, тому що він умисно повторно вчинив заволодіння чужим приватним майном шляхом обману.
Призначаючи покарання підсудному суд враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого, обставини справи, особу підсудного. Обтяжуючими покарання підсудного обставинами суд вважає рецидив злочину та вчинення злочину у стані алкогольного сп*яніння. Обставиною, що пом'якшує покарання підсудного, суд вважає його щире каяття.
Тому суд вважає, що покаранням необхідним та достатнім для виправлення підсудного є обмеження волі.
Речовий доказ - телефон з сім-картою, необхідно залишити потерпілому.
Керуючись ст.ст. 323,324 УПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним за ст. 190 ч. 2 КК України і призначити йому покарання у вигляді 2 (двох) років обмеження волі.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 залишити до набрання вироком законної чинності - підписку про невиїзд.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_2 рахувати з моменту приведення вироку до виконання.
Речовий доказ - телефон з сім-картою, залишити потерпілому ОСОБА_3, який мешкає у с. Башилово Близнюківського району Харківської області.
На вирок може бути подана апеляційна скарга у Апеляційний суд Донецької області через Олександрівський районний суд протягом 15 діб.
Суддя В.А. Молчанов
Суд | Олександрівський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2010 |
Оприлюднено | 22.12.2017 |
Номер документу | 71132159 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Олександрівський районний суд Донецької області
Молчанов В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні