Ухвала
від 26.12.2017 по справі 2-6876/11
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-6876/11

Провадження № 6/161/570/17

У Х В А Л А

26 грудня 2017 року місто ОСОБА_1

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Черняка В.В.,

при секретарі Заболотько Д.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання головного державного виконавця Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_2,

встановив:

Головний державний виконавець Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 звернувся в суд з поданням про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що на виконанні в Луцькому РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області перебуває зведене виконавче провадження № 49952864 згідно якого провадяться виконавчі дії з виконання виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_3 та в користь Рівненської митниці коштів на загальну суму 260 266, 15 грн.

Державним виконавцем у відповідності до вимог Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанови про відкриття виконавчого провадження, про що повідомлено боржника у визначеному законодавством порядку.

Боржником добровільно рішення суду не виконується. Під час виконання рішення суду виконавцем встановлено, що згідно інформації, наданої на запити, за боржником не зареєстровано сільськогосподарської техніки, земельних ділянок, боржник офіційно не працевлаштований, не отримує пенсії, рахунки у банківських установах відсутні, транспортні засоби за ним не зареєстровані.

При виїзді за адресою його проживання державним виконавцем встановлено, що майна, належного боржнику на праві власності немає.

На запит виконавця Державною прикордонною службою України листом повідомлено, що ОСОБА_2, неодноразово перетинає державний кордон України.

Просить суд, тимчасово обмежити право виїзду за межі України боржника ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа шляхом заборони перетинати державний кордон України до виконання своїх зобов'язань, покладених на нього згідно зведеного виконавчого провадження № 49952864.

Державний виконавець в судове засідання не прибула, подала заяву про розгляд подання за її відсутності.

Аналізуючи матеріали справи, матеріали виконавчого провадження, суд прийшов до висновку, що подання підставне та підлягає до задоволення.

Відповідно ст. 441 ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням, на строк до повного виконання такого судового рішення. Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена за поданням державного або приватного виконавця, яким відкрито відповідне виконавче провадження. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Згідно з ч.1 ст.1 ЗУ Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону , а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Відповідно до ст. 2 протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ратифікований ЗУ 11 вересня 1997 року) та ст. 17 ЗУ Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , заходи щодо обмеження свободи пересування повинні бути достатньо виправдувальні суспільним інтересам в демократичному суспільстві.

Виконання будь-якого рішення є невід'ємною стадією процесу правосуддя, а тому має відповідати вимогам ст. 6 Конституції про захист прав людини та основних свобод, якою гарантовано право на справедливий суд, що включає в себе обов'язкове виконання судового рішення.

Статтею 18 ЗУ Про виконавче провадження визначено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобовязань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, який видав виконавчий документ, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Згідно п.5 ст.6 ЗУ Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у тому випадку, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.

При цьому, під ухиленням від виконання зобов'язань, покладених судовим рішенням слід розуміти такі діяння (дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею таких обов'язків.

Пункт 19 ст. 18 Закону України Про виконавче провадження та ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України передбачає можливість обмеження виїзду боржників за межі України до виконання зобов'язань, покладених на них судовим рішенням.

За змістом цього закону такі заходи примусового впливу вживаються до тих боржників, відносно яких мається інформація про їхній постійний чи періодичний виїзд за кордон, без мети чи з метою ухилення від виконання судового рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконанні в Луцькому РВ ДВС ГТУЮ у Волинській області перебуває зведене виконавче провадження № 49952864 згідно якого провадяться виконавчі дії по виконавчих провадженнях ВП № 41612331 від 22.01.2014 року, ВП № 45086606 від 15.10.2014 року, ВП № 49820646 від 16.01.2016 року, ВП № 49565768 від 07.12.2015 року про стягнення з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_3 та в користь Рівненської митниці коштів на загальну суму 260 266, 15 грн.

Боржником добровільно рішення суду не виконується.

Судом встановлено, що з метою перевірки майнового стану боржника державним виконавцем здійснено запити.

Згідно інформації, наданої державному виконавцю, вбачається, що за боржником не зареєстровано сільськогосподарської техніки, земельних ділянок, боржник офіційно не працевлаштований, не отримує пенсії, рахунки у банківських установах відсутні, транспортні засоби за ним не зареєстровані.

При виїзді за адресою його проживання державним виконавцем встановлено, що майна, належного боржнику на праві власності немає.

На запит державного виконавця Головним центром обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України надано витяг з наявною у базі даних інформацією щодо перетинання державного кордону з якого вбачається, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, неодноразово перетинає державний кордон України.

Беручи до уваги те, що рішення суду та постанови ДФС до теперішнього часу не виконано, боржник свідомо ухиляється від їх виконання, виїзд за межі України останнього може утруднити або зробити неможливим виконання рішення та постанов по примусовому стягненню коштів, а дії державного виконавця спрямовані на реальне та своєчасне його виконання, суд приходить до висновку, що подання головного державного виконавця Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_2 підлягає до задоволення.

У разі виконання боржником відповідних зобов'язань, а також у зв'язку із закінченням виконавчого провадження на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону N 606-XIV (повна сплата боргу за виконавчим документом) державний виконавець виносить відповідну постанову, копія якої підлягає обов'язковому направленню до Адміністрації Державної прикордонної служби України для своєчасного зняття особи (боржника) з контролю.

Керуючись ст.ст. 260, 261, 441 ЦПК України, ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , -

у х в а л и в:

Подання головного державного виконавця Луцького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області ОСОБА_1 про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України - задовольнити.

Тимчасово обмежити боржника ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа шляхом заборони перетинати державний кордон України до моменту виконання своїх зобов'язань перед стягувачами, покладених на нього згідно виконавчих проваджень ВП № 41612331 від 22.01.2014 року, ВП № 45086606 від 15.10.2014 року, ВП № 49820646 від 16.01.2016 року, ВП № 49565768 від 07.12.2015 року у зведеному виконавчому провадженні № 49952864 в користь ОСОБА_3 та в користь Рівненської митниці коштів на загальну суму 260 266, 15 грн.

Копію ухвали для виконання направити Адміністрації Державної прикордонної служби України (01034, м. Київ, вул. Володимирська, 26).

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Волинської області шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суддя Луцького міськрайонного суду В.В. Черняк

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення26.12.2017
Оприлюднено28.12.2017
Номер документу71273072
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-6876/11

Ухвала від 22.12.2017

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Черняк В. В.

Ухвала від 26.12.2017

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Черняк В. В.

Ухвала від 10.11.2011

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Луняченко В. О.

Ухвала від 21.12.2011

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Тиха І. М.

Ухвала від 25.11.2011

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Горбунова Я. М.

Ухвала від 03.01.2012

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Бібік М. М.

Рішення від 02.02.2012

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бисага Т. Ю.

Рішення від 03.11.2011

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Кондратенко О. О.

Рішення від 03.08.2011

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Башмаков Є. А.

Рішення від 31.10.2011

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Оксюта Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні