ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/7796/16-ц
провадження № 2/753/734/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" червня 2017 р. Дарницький районний суд м. Києва
в складі: головуючого судді ЛЕОНТЮК Л.К.
за участі секретаря ЯБЛОНСЬКОЇ І.К.
сторін:
представника позивача ЗУДІНОВА О.С.
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві
цивільну справу за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " СЕРВІС - ПЛЮС " до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Дарницького районного суду м. Києва з 22 квітня 2016 року знаходиться цивільна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " Сервіс - Плюс " до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за оплату житлово - комунальних послуг.
12 червня 2017 року за вх. № 28316 до загальної канцелярії суду від відповідача ОСОБА_4 надійшла зустрічна позовна заява від ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю " Сервіс - Плюс " про усунення порушень прав споживача житлово - комунальних послуг, у зустрічній позовній заяві позивач просить звільнити позивача за зустрічним позовом від судового збору та судових витрат на підставі Закону України Про захист прав споживачів , покласти судові витрати на ТОВ Сервіс - Плюс .
Визнати безпідставними та зобов'язати ТОВ Сервіс - Плюс скасувати нарахування на суму 8 166 грн. 60 коп. заборгованості за житлово - комунальні послуги ОСОБА_4 за межами встановленого ст. 257 Цивільного кодексу України трирічного строку позовної давності протягом періоду з 01 квітня 2011 року по 22 квітня 2013 року.
Зобов'язати ТОВ Сервіс - Плюс визнати безпідставними та скасувати нарахування:
-в сумі 1 140 грн. 96 коп. за послуги з центрального опалення ОСОБА_4 за період коли послуги з опалення надавало ПП ІПН Каскад , код ЄДРПОУ 36956981, а саме з листопада 2013 року по березень 201З року;
-в сумі 2 190 грн. 01 коп. за послуги з центрального опалення за період з листопада 2014 року по квітень 2015 року в зв'язку з наявністю в квартирі приладу обліку тепла відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630;
-в сумі 1 568 грн. 70 коп. за послуги кварт. плата експлуатаційні витрати ОСОБА_4 за період з травня 2013 року по жовтень 2013 року згідно п. 6 ч. 1 ст. 20 Закону України Про житлово - комунальні послуги ;
-в сумі 1 295 грн. 63 коп. за послуги кварт, плата експлуатаційні витрати ОСОБА_4 за період коли ці послуги надавало ПП ІПН Каскад , код ЄДРПОУ 36956981, а саме з листопада 2013 року по березень 2013 року;
- в сумі 4 284 грн. 94 коп. за послуги кварт, плата експлуатаційні витрати ОСОБА_4 за період з березня 2014 року по червень 2015 року в умовах відсутності сформованого виконавцем послуг і погодженого з органом місцевого самоврядування тарифу згідно ПКМУ № 869 від 01 червня 2011 року Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житло - комунальні послуги ;
- в сумі 62 грн. 69 коп. три відсотки річних та 1 278 грн. 33 коп інфляційних витрат
в умовах відсутності заборгованості у ОСОБА_4 перед ТОВ Сервіс - Плюс .
Зобов'язати ТОВ Сервіс - Плюс надати дані про те, якою є частка ОСОБА_4 як власника квартири АДРЕСА_1. Надати документально підтверджені витрати ( на основі первинних бухгалтерських документів ) на утримання будинку за період з 01 квітня 2011 року по 01 липня 2015 року.
Зобов'язати ТОВ Сервіс - Плюс привести у відповідність технічну документацію, а саме технічний паспорт будинку в зв'язку з добудуванням пентхаусів та забудови в місцях спільного користування нових приміщень та привести у відповідність тариф на утримання будинку та прибудинкової території в зв'язку зі збільшенням загальної площі будинку, а також шляхом виключення з тарифу на утримання будинку та прибудинкової території
вартість послуг, які ТОВ Сервіс - Плюс не надає.
Згідно ст. 123 ч. 1 ЦПК України відповідач має право пред'явити зустрічний позов до початку розгляду справи по суті.
Згідно ст. 119 ЦПК України позовна заява подається в письмовій формі. Позовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я ( найменування ) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання ( перебування ) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до Закону України "Про судовий збір", судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950), Рекомендація щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя № R (81)7, прийнята Комітетом міністрів Ради Європи 14 травня 1981 року, та практика Європейського суду з прав людини під час застосування цієї Конвенції не визнають необхідність сплати судових витрат обмеженням права доступу до суду. Разом із тим, ураховуючи положення пункту 1 статті 6 Конвенції та прецедентну практику Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" (Kreuz v. Poland)), сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.
Суд акцентує увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21.02.1975, Жоффре де ля Прадельде ля Прадель проти Франції від 16.12.1992. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначаються Законом України Про судовий збір , про що прямо вказано у статті 1 цього Закону.
Пунктом 7 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір передбачалося, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Разом із тим, 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору , відповідно до якого статтю 5 Закону України Про судовий збір викладено в новій редакції, якою не передбачено звільнення споживачів від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Суд, звичайно, бере до уваги, що відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України Про захист прав споживачів споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав. Однак, як уже зазначалося, правові засади звільнення від сплати судового збору в Україні визначаються Законом України Про судовий збір . При цьому цей закон не містить відсилань до інших нормативно - правових актів держави.
Крім цього, Закон України Про судовий збір прийнятий пізніше від Закону України Про захист прав споживачів .
Як зазначено в постанові Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 Про судове рішення у цивільній справі , у разі наявності суперечності між нормами законів ( кодексів ), що мають однакову юридичну силу, застосуванню підлягає той з них, який прийнято пізніше.
З огляду на викладене, при зверненні до суду позивач повинен сплатити судовий збір відповідно до вимог Закону України Про судовий збір .
Згідно вимог ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 % від ціни позову, але не менше 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб тобто 640 грн. 00 коп. та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 8 000 грн. 00 коп. За подання позовної заяви не майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 640 грн. 00 коп.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст .6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і не майновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та не майнового характеру.
Згідно п. 13 Постанови Пленуму ВССУ № 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше самостійних вимог не майнового характеру, пов'язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог ( або загальною сумою ).
За таких обставин позовна заява має бути залишена без руху для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Керуючись ст. 119, 121, 123, 168, 293, ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю " Сервіс - Плюс " про усунення порушень прав споживача житлово - комунальних послуг у цивільній справі за позовом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ " СЕРВІС - ПЛЮС " до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків тривалістю п"яти дні з дня отримання позивачами даної ухвали, попередивши, що у випадку не усунення недоліків зустрічна позовна заява буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ Л.К. ЛЕОНТЮК
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2017 |
Оприлюднено | 04.01.2018 |
Номер документу | 71400057 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні