30/85
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 30/85
15.03.07
За позовомДоПроТовариства з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс”Товариства з обмеженою відповідальністю „Хімтехімпорт”виселення
Суддя Ващенко Т.М.
Представники:
Від позивача Криченко Р. М. –представник за довіреністю № 57 від 09.06.06.
Від відповідача не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” до Товариства з обмеженою відповідальністю „Хімтехімпорт” про повернення позивачу орендованого майна.
Спір між сторонами виник на підставі того, що за твердженням позивача, відповідач після закінчення терміну дії Договору оренди не житлових приміщень № 8 від 30.12.05. не повертає спірне майно орендарю –Товариству з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс”.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.03.07. порушено провадження у справі № 30/85 та призначено розгляд справи на 15.03.07. о 15-15.
Представником позивача в судовому засіданні 15.03.07. було надано суду уточнення позовних вимог, відповідно до яких ТОВ „Фірма „Хозімпекс” просить суд виселити відповідача із займаного не житлового приміщення площею 18,2 кв. м, яке належить ТОВ „Фірма „Хозімпекс” на праві власності і знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бутлерова, 6, передавши зазначене приміщення ТОВ „Фірма „Хозімпекс”.
У призначене судове засідання 15.03.07. представник відповідача не з'явився, вимоги ухвали Господарського суду міста Києва від 01.03.07. про порушення провадження у справі № 30/85 не виконав, про поважні причини неявки суд не повідомив, про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду її судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (Роз'яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.07.97. № 02-5/289 із змінами «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України»).
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
30.12.05. між Товариством з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” (Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю „Хімтехімпорт” (Орендар) було укладено Договір оренди не житлових приміщень № 8 (надалі - Договір), відповідно до умов якого (п. 1.1) Орендодавець передав, а Орендар прийняв у строкове платне користування наступні не житлові приміщення (надалі – орендоване майно) за адресою: 02090, м. Київ, вул. Бутлерова, 6 для здійснення господарської діяльності, зберігання товарно-матеріальних цінностей, загальною площею 18,2 кв. м.
Відповідно до п. 2.3 Договору, Орендар протягом 3-х днів після завершення дії цього Договору повертає, а Орендодавець приймає майно.
Згідно п. 2.4 Договору, приймання-передача орендованого майна здійснюється на підставі акта приймання-передачі.
У відповідності п. 3.1 Договору, за користування орендованим майном Орендар зобов'язаний сплачувати Орендодавцю орендну плату у розмірі 37,30 грн. за 1 кв. м офісного приміщення у місяць.
Відповідно до п. 6.1 Договору, сторонами було визначено строк дії Договору з 31.12.05. по 29.12.06.
Відповідно до матеріалів справи 01.01.06. між сторонами було укладено акт прийому –передачі не житлових приміщень у користування, відповідно до якого позивач передав відповідачу спірне приміщення. Даний акт було підписано повноважними представниками сторін та скріплено печатками підприємств.
Але як зазначає позивач –Товариство з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс”, відповідачем в порушення умов даного Договору та норм чинного законодавства України неналежним чином виконувались договірні зобов'язання, а саме, ним систематично порушувались строки оплати рахунків за користування орендованим майном та за спожиту теплову енергію.
Тому враховуючи вищенаведене, позивач не мав наміру продовжувати орендні відносини з відповідачем по закінченню терміну дії Договору № 8 від 30.12.05., про що повідомив останнього листом № 11/170 від 13.12.06., відповідно до якого просив після закінчення строку дії Договору повернути орендоване майно в справному стані ТОВ „Фірма „Хозімпекс”.
Однак, за твердженням позивача, Товариство з обмеженою відповідальністю „Хімтехімпорт” незважаючи на закінчення терміну дії Договору № 8 від 30.12.05. не повернув позивачу –Товариству з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” спірне приміщення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бутлерова, 6, площею 18,2 кв. м.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального Кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Як визначено абз. 1 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання –відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Як визначено ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України, кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим кодексом, іншими законами або договором.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно зі ст. 764 Цивільного кодексу України якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.
Однак, заперечення щодо продовження строку дії Договору оренди були висловлені Товариством з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” у листах № 11/170 від 13.12.06., № 11/12 від 18.01.06.
У відповідності до п. 1 ст. 785 Цивільного кодексу України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Відповідно до ч. 2 ст. 291 Господарського кодексу України, договір оренди припиняється у разі закінчення строку, на який його було укладено.
Отже, Господарським судом міста Києва встановлено, що строк Договору оренди нежитлових приміщень № 8 від 30.12.05. закінчився –29.12.06., а Орендодавець – Товариство з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” своїми листами, які долучені до матеріалів справи належним чином повідомило Товариство з обмеженою відповідальністю „Хімтехімпорт” про припинення строку дії Договору № 8 від 30.12.05.
Як вбачається з матеріалів справи, спірне майно належить позивачу –Товариству з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” на праві власності, що підтверджується свідоцтвом про власність від 28.06.93., № П-37, видане Головою Фонду державного майна України.
Згідно ст. 4 Закону України «Про власність»власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном.
Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Він може використовувати майно для здійснення господарської та іншої не забороненої законом діяльності, зокрема передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування, а також у довічну власність іншим особам.
Вказана норма кореспондується із нормою ст. 319 Цивільного кодексу України, якою передбачено, що власник володіє, користується, розпоряджється своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до ст. 48 Закону України «Про власність»власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння, і відшкодування завданих цим збитків.
За таких обставин, відповідач безпідставно користується спірним майном - нежитловим приміщенням, площею 18,2 кв. м, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бутлерова, 6, в зв'язку з чим, Господарський суд міста Києва вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті держмита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 319, 629, 764, 785 Цивільного кодексу України, ст. ст. 193, 291 Господарського кодексу України, ст. ст. 32, 33, 44, 49, 75, 82 –85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, –
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Виселити Товариство з обмеженою відповідальністю „Хімтехімпорт” (юридична адреса: 03057, м. Київ, проспект Перемоги, 40: фактична адреса: 02090, м. Київ, вул. Бутлерова, 6, код ЄДРПОУ 31201851) із займаного нежитлового приміщення площею 18,2 кв. м, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бутлерова, 6, передавши зазначене приміщення Товариству з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” (02090, м. Київ, вул. Бутлерова, 6 код ЄДРПОУ 01552782).
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Хімтехімпорт” (юридична адреса: 03057, м. Київ, проспект Перемоги, 40: фактична адреса: 02090, м. Київ, вул. Бутлерова, 6, код ЄДРПОУ 31201851) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма „Хозімпекс” (02090, м. Київ, вул. Бутлерова, 6 код ЄДРПОУ 01552782) 85 грн. 00 коп. –державного мита та 118 грн. 00 коп. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Після вступу рішення в законну силу видати накази.
5. Рішення вступає в законну силу після десятиденного терміну з дня його прийняття, оформленого у відповідності до ст. 84 ГПК України.
СуддяТ.М. Ващенко
Дата підписання
рішення 26.03.2007.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 719786 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні