Ухвала
05 березня 2018 р.
м. Київ
справа № 759/7714/14-к
провадження № 51-3329 ск 18
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу потерпілої ОСОБА_4 на ухвалу Апеляційного суду міста Києва від 23 листопада 2017 року відносно ОСОБА_5 ,
встановив:
ухвалою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 08 лютого 2018 року касаційну скаргу потерпілої було залишено без руху у зв`язку зневідповідністю вимогам ст. 427 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) і надано строк для усунення недоліків протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії вказаної ухвали. Також потерпілій роз`яснено, що уразі невиконання цих вимог у встановлений строк, касаційна скарга повертається особі, яка її подала.
У межах наданого строку потерпіла ОСОБА_4 повторно звернулася до суду касаційної інстанції, проте приписів ст. 427 КПК нею не дотримано, допущених недоліків касаційної скарги не усунуто та допущено нових.
Зокрема, у повторно поданій скарзі потерпілою не наведено обґрунтування допущених судами таких істотних порушень норм матеріального та процесуального права, які тягнуть за собою обов`язкове скасування судових рішень (в частині цивільного позову) на підставі, передбаченій п. 1 ч. 1 ст. 438 КПК, з огляду на положення статей 128, 129, 412 цього Кодексу та на зміст ст. 230 Цивільного кодексу України.
Крім того, як убачається зі змісту скарги, наводячи доводи про незаконність вироку та ухвали, потерпіла ставить питання про скасування лише ухвали апеляційного суду з призначенням нового розгляду в суді апеляційної інстанції в частині щодо розміру відшкодування шкоди за поданим цивільним позовом, що є суперечливим та перешкоджає суду визначитися з межами перегляду кримінального провадження судом касаційної інстанції.
Оскільки суд касаційної інстанції відповідно до правил ст. 433 КПК перевіряє правильність застосування судами саме норм права і переглядає судові рішення у межах касаційної скарги, відсутність у ній згаданого обґрунтування й недотримання вимог ст. 427 КПК перешкоджає вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 3 та ч. 4 ст. 429 КПК касаційна скарга, яку залишено без руху, підлягає поверненню, якщо особа не усунула її недоліки в установлений строк, що не позбавляє її права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, передбаченому цим Кодексом, у межах строку на касаційне оскарження.
У разі пропуску строку на касаційне оскарження судового рішення, він може бути поновлений за клопотанням учасника судового провадження у порядку, визначеному ст. 117 КПК.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 ч. 3 ст. 429 КПК , Верховний Суд
постановив:
повернути касаційну скаргу потерпілої ОСОБА_4 на ухвалу Апеляційного суду міста Києва від 23 листопада 2017 року відносно ОСОБА_5 , разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 єва ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72642172 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Шевченко Тетяна Валентинівна
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Стороженко Сергій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні