ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А
УХВАЛА
"14" березня 2018 р. Справа № 918/117/18
Господарський суд Рівненської області у складі судді Церковної Н.Ф., розглянувши матеріали позовної заяви від 20.02.2018 року
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тараопторг"(33013, м. Рівне, вул. Кавказька,5 Код ЄДРПОУ 31960904) до відповідача 1 Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Рівненської області (33028, м. Рівне, вул. 16-го Липня, 77, код ЄДРПОУ 13989432) відповідача 2 Головного управління Державної казначейської служби України в Рівненській області ( 33013, м. Рівне, вул. С.Петлюри, 13 код ЄДРПОУ 38012494)
про стягнення інфляційних втрат в сумі 235 460 грн 59 коп. та 3% річних в сумі 29 820 грн 00 коп.
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Тараопторг" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовом до Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Рівненської області, Головного управління державної казначейської служби України в Рівненській області про стягнення інфляційних втрат в сумі 235 460 грн 59 коп та 3% річних в сумі 29 820 грн 00 коп.
Ухвалою суду від 03.03.2018 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Тараопторг" залишено без руху та установлено строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарському суду Рівненської області доказів в підтвердження того, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав та відомості щодо ідентифікаційних кодів сторін в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
На виконання вимог ухвали суду від 03.03.2018 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Тараопторг" 14.03.2018 року усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст.174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу.
Відповідно до ч. ч. 1, 5 ст.12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Враховуючи наявність спору між сторонами в даному випадку, що виключає можливість розгляду даної справи в порядку наказного провадження, суд відповідно має визначити в порядку спрощеного чи загального позовного провадження підлягає розгляду ця справа.
За умовами ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. У порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов'язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об'єднані з вимогами у спорах, вказаних у п.п 3 - 8 цієї частини.
Враховуючи наведені правові норми, зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, ціну позову, категорію та складність справи, кількість сторін у справі тощо, суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 233, 234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
3. Засідання призначити на "04" квітня 2018 року о 09:30 год.
4. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: Україна, 33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26 А, зал судових засідань № 10.
5. Запропонувати подати суду у строк до 02_квітня 2018 року:
а) позивачу:
- будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності);
- оригінали документів, доданих до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні);
- відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК України позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі, що розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
б) відповідачам:
- відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності); одночасно надіслати позивачу – копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті в порядку спрощеного провадження.
6. Суд звертає увагу сторін що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст.80 ГПК України.
7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5019/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Церковна Н.Ф.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2018 |
Оприлюднено | 16.03.2018 |
Номер документу | 72703383 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні