Справа № 2-69 (2008 p.)
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2008 року Бучацький районний суд Тернопільської області
одноособово суддею Гордєєвим В.О.,
при секретарі Гречинській С. В.,
з участю позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бучачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1: до ОСОБА_2 та зацікавлених осіб Бучацької державної нотаріальної контори, Бучацького РБТІ про визнання права на спадкове майно ~
ВСТАНОВИВ:
20 лютого 2002 року помер батько позивачки - ОСОБА_3.
Після смерті спадкодавця залишилось спадкове майно, яке складається з житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться по вул. Весела гора № 10, с. Жизномир Бучацького району Тернопільської області. Через відсутність документу, який би за життя спадкодавця посвідчував його право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, позивачка не має змоги оформити право на спадщину в нотаріальній конторі, а тому виникла необхідність встановити право на спадкове майно в судовому порядку.
В судовому засіданні позивачки ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала повністю, а суду пояснила, що позивачка ОСОБА_2 є її матір'ю, і вона відказується від спадкування майна після смерті батька ОСОБА_3 на її користь, про що свідчить письмова заява матері, і просить суд визнати за нею право на спадкове майно.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, однак від неї поступила письмова заява, згідно якої вона відмовляється від «Спадкування майна після смерті свого чоловіка ОСОБА_3, померлого 20.02.2002 року на користь своєї дочки ОСОБА_1
Представники зацікавлених осіб в судове засідання не з'явились з невідомих суду причин, хоч належно повідомлялись про дату, місце та час розгляду справи в суді.
Дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази, суд встановив слідуючі обставини:
20 лютого 2002 року помер батько позивачки - ОСОБА_3.
В будинку, що розташований по вул. Весела гора № 10, с. Жизномир Бучацького району Тернопільської області, спадкоємець постійно проживала із спадкодавцем.
Після смерті спадкодавця залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, яке належало йому на праві приватної власності.
Згідно із ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.
Згідно із ч.2 ст. 1274 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.
Оскільки окрім позивачки, інших осіб, які мали б право на спадкування за законом, судом не встановлено, позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212 ЦПК України, ст. ст. 1220-1223, 1268, ч.2 ст. 1274 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право на спадкове майно за законом, що залишилось після смерті батька - ОСОБА_3, померлого 20 лютого 2002 року, а саме: на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, який розташований по вул. Весела гора № 10, с Жизномир Бучацького району Тернопільської області.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається апеляційному суду Тернопільської області через Бучацький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попереднього подання такої заяви в строк встановлений законом.
Суд | Бучацький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2008 |
Оприлюднено | 05.01.2010 |
Номер документу | 7290428 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бучацький районний суд Тернопільської області
Гордєєв В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні