Справа № 755/3761/18
1кс/755/1489/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"15" березня 2018 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого в особливо важливих справах третього слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017100000001173 від 14 вересня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
в с т а н о в и в:
слідчий ОСОБА_3 за погодженням з прокурором ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за місцем фактичної та юридичної адреси ПП «Гектор 07», за адресою: м. Київ, вул. Тарасівська, 38а, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення злочинів, відшукання та вилучення грошових коштів здобутих злочинним шляхом, документів, пов`язаних з переміщенням на територію України спиртовмісної речовини (зимові омивачі лобового скла автомобіля, етиловий спирт, рідина зі вмістом спирту та інші спиртові суміші), мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, ноутбуки, чорнових записів, флеш носіїв, печаток, штампів, які є знаряддям вчинення злочину, та інші документи, які в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження можуть мати доказове значення.
Клопотання мотивовано тим, що згідно отриманих даних у період з 01.01.2017 по теперішній час ТОВ «РІАЛ ІСТЕЙТС КОМПАНІ» здійснено 40 митних оформлень концентрат антиобледенительной жидкости «ICEBERG» за кодом УКТ ЗЕД 3820 00 00 90 (протиобліднювальні суміші, ставка мита 6,5%) в зоні діяльності митного посту «Спеціалізований» КММ ДФС України у митному режимі ІМ40ТН «тимчасова митна декларація», вказаний митний режим застосовується у разі, якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення митної декларації у звичайному порядку).
При цьому, з`ясовано, що громадяни України ОСОБА_5 , організатор незаконної оборудки та ОСОБА_6 , (співорганізатор, син ОСОБА_5 , засновник ТОВ «ІНТЕК ЛОФТ» та ТОВ «АСТРЕЙ-НОРД») організували канал ввезення на адресу вищевказаних суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності з Молдови денатурованого етилового спирту з концентрацією 96% (товарна підгрупа згідно з УКТ ЗЕД 2207, ставка акцизного податку 126,96 грн. за 1 л етилового спирту) шляхом внесення до товаросупровідних документів кодів згідно з УКТ ЗЕД 3302 (суміші запашних речовин), 3814 (розчинник гідратних пробок, 3808 (дезінфікуючі засоби) та оформлення в зоні діяльності відділу митного оформлення № 4 митного посту «Спеціалізований» КММ (м. Київ, б-р, Вацлава Гавела, 8а), чим наносять збитки державі у великих розмірах.
Встановлено, що ОСОБА_7 забезпечує організацією супроводження митних оформлень, підроблення та підміну товаросупровідних документів, розробляє алгоритм ввезення та оформлення продукції у митному відношенні, вносить корективи в коди та назви товарної номенклатури, під виглядом якої імпортуватимуться вантажі із спиртом. Є співробітником митно-брокерської компанії ПП «Гектор 07», контактує з ОСОБА_5 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
Крім того, в ході розслідування отримано інформацію про те, що ОСОБА_9 за вказівками ОСОБА_5 досягнуто домовленість з начальником відділу митного оформлення № 4 митного посту «Спеціалізований» КММ ОСОБА_10 , який підтримує давні дружні стосунки з ОСОБА_5 та ОСОБА_9 про організацію сприяння у залишенні без зміни коду згідно з українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, за яким вантажі ТОВ «ІНТЕК ЛОФТ» та ТОВ «АСТРЕЙ-НОРД» подаються до митного контролю з метою випуску у вільний обіг, що дозволяє уникнути сплати акцизних зборів.
Встановлено, що митне оформлення зазначених товарів здійснюється в зоні діяльності митного поста «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС України, організатором функціонування зазначеної схеми виступає ОСОБА_5 , однак до своєї протиправної діяльності він залучив митних брокерів ПП «Гектор 07», які замається організацією супроводження митних оформлень зазначеної вище продукції, тісно контактує з ОСОБА_5 як фактичним власником незаконних вантажів та брокерами, які безпосередньо здійснює оформлення у митному відношенні.
За вказаним фактом було розпочато кримінальне провадження №42017100000001173 від 14 вересня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що підставою для проведення обшуку за місцем фактичної та юридичної адреси ПП «Гектор 07» є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав в ньому наведених.
Слідчий суддя, вислухавши доводи слідчого, дослідивши матеріали, яким обґрунтовується клопотання, приходить до такого висновку.
Дане клопотання про проведення обшуку відповідає положенням ст. 234 КПК України, оскільки містить короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання, підстави для обшуку, його мета, дані про власника приміщень, у яких планується проведення обшуку, та дані про особу у фактичному володінні якої вони знаходяться. До клопотання долучено документи, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання.
Вказане клопотання подається в межах кримінального провадження № 42017100000001173 від 14 вересня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України
Відповідно до даних, які містяться в клопотанні та матеріалах, долучених до клопотання наявні обґрунтовані підстави вважати, що за місцем фактичної та юридичної адреси ПП «Гектор 07», м. Київ, вул. Тарасівська, 38а, можуть знаходитись речі, предмети, документи, що мають доказове значення у даному кримінальному провадженні.
Слідчим суддею перевірені можливості та встановлено пропорційний баланс між тим, що слідчий має на меті віднайти під час проведення даного обшуку та які б мали менший ступінь втручання у права та свободи осіб, таким чином слідчий суддя не вважає його непропорційним переслідуваній меті.
В п. 72 рішення Європейського суду «Ратушна проти України», зазначено, що коли держави вважають за необхідне вдаватись до таких заходів, як обшук житлових приміщень, з метою отримання доказів факту вчинення правопорушень, суд буде оцінювати, чи були підстави для виправдання таких заходів, відповідними та чи було дотримано принцип пропорційності. Суд також буде вивчати наявність у національному законодавстві ефективних гарантій від зловживань та свавілля та перевіряти, як ці гарантії працюють в окремому випадку, який розглядається. Критерії, які слід брати до уваги в цьому контексті це спосіб та обставини, за яких було ухвалено постанову про проведення обшуку, інші докази, доступні на той час, а також зміст та обсяг постанови. При цьому особлива увага має приділятись гарантіям, застосованим з метою обмежити розумними рамками вплив цього заходу.
Слідчий суддя вважає, що обшук приміщення є співмірним та пропорційним переслідуваній меті, а саме відшукання і вилучення зазначених у клопотанні документів, докази, долучені до матеріалів клопотання, об`єктивно надають підстави вважати, що відшукувані речі можуть знаходитись у вказаному приміщенні.
Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що були вчинені кримінальні правопорушення, дані про які містяться у витягах з ЄРДР, що відшукуванні речі та документи мають значення для досудового розслідування, а також враховуючи фабулу кримінального правопорушення, можуть знаходитися в зазначеному в клопотанні приміщенні.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, а саме надання дозволу на проведення обшуку у вказаному приміщенні, при цьому враховує, що потреби досудового розслідування в даному випадку виправдовують саме такий ступінь втручання в права та інтереси фізичних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 233-236 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
клопотання задовольнити.
Надати слідчому в особливо важливих справах третього слідчого відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 або за його доручення іншим слідчим прокуратури м. Києва, які входять до групи слідчих та прокурорам які входять до групи прокурорів: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 дозвіл на проведення обшуку за місцем фактичної та юридичної адреси ПП «Гектор 07», за адресою: м. Київ, вул. Тарасівська, 38а, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення злочинів, виникла необхідність у відшуканні та вилученні грошових коштів здобутих злочинним шляхом, документів, пов`язаних з переміщенням на територію України спиртовмісної речовини (зимові омивачі лобового скла автомобіля, етиловий спирт, рідина зі вмістом спирту та інші спиртові суміші), мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, ноутбуки, чорнових записів, флеш носіїв, печаток, штампів, які є знаряддям вчинення злочину, та інші документи, які в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження можуть мати доказове значення.
Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 72908616 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Левко В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні