Справа № 541/73/18
Провадження № 2-ві/541/2/18
У Х В А Л А
27 березня 2018 року м.Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Андрущенко-Луценко С.В.,
за участю секретаря судового засідання - Калініченко Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Миргороді заяву ОСОБА_1 про відвід судді, -
в с т а н о в и в:
В провадженні судді Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Городівського О.А. перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Колективного сільськогосподарського підприємства імені Іваненка про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
22.03.2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про відвід судді в порядку передбаченому ст. 39 ЦПК України. Зазначила, що в грудні 2017 року вже зверталася до суду з вищезазначеною позовною заявою, проте суддею Городівським О.А. матеріали даної позовної заяви було залишено без руху, та подальшому повернуто позивачу, у зв'язку з неусуненням недоліків.
При зверненні до суду з новою позовною заявою, вона знову була розподілена судді Городівському О.А., тому позивачка вказує на порушення порядку визначення судді для розгляду справи. Також звернула увагу на ту обставину, що суддя Городівський О.А. повторно залишив без руху позовну заяву ОСОБА_1 з аналогічних підстав. Позивачка вважає даний факт проявом неупередженості судді, тому заявляє йому відвід.
Відповідно до ч.8 ст.40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Суд, вивчивши доводи заяви, дослідивши матеріали справи та докази, надані в обґрунтування заявлених вимог, дійшов до висновку про відсутність підстав для її задоволення, так як відвід належним чином не вмотивований з огляду на наступне.
Розподіл судових справ між суддями здійснюється відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 02.04.2015 року №25. Як вбачається з долученого до матеріалів справи протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.01.2018 року, вищезазначену справу було розподілено судді Городівському О.А..
Підстави для відводу передбачені ст.ст. 36, 37 ЦПК України.
Відповідно до ст.36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім'ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Згідно ч.3 ст.39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим.
Із наведеного слідує, що відвід повинен бути вмотивований із наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу. Якщо він не вмотивований, то це є підставою для відмови у його задоволенні.
Таким чином, суд не вбачає підстав для задоволення заяви про відвід судді.
Інших обставин, які б викликали сумнів в об'єктивності та неупередженості судді, не виявлено.
Враховуючи вищенаведене, оскільки передбачені ст.ст.36, 37 ЦПК України підстави для відводу судді відсутні, суд дійшов до висновку про необґрунтованість заявленого відводу.
Керуючись ст.ст.36-41 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Городівського О.А. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Колективного сільськогосподарського підприємства імені Іваненка про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Андрущенко-Луценко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2018 |
Оприлюднено | 28.03.2018 |
Номер документу | 72984275 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні