УХВАЛА
25 червня 2018 року
м. Київ
Справа № 914/3827/15
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Ткача І.В.,
розглянувши касаційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області
на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 17.05.2018
(головуючий - Матущак О.І., судді: Бонк Т.Б., Мирутенко О.Л.)
за скаргою Приватного підприємства "Укрінвесткапітал"
на дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області
у справі № 914/3827/15 Господарського суду Львівської області
за позовом Приватного підприємства "Укрінвесткапітал"
до 1. Комунального підприємства "Бершадське житлово комунальне господарство"
2. Фізичної особи - підприємця Цукорник Світлани Геннадіївни
про стягнення 967 680,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
08 червня 2018 року Відділ примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 17.05.2018 у справі №914/3827/15, в якій просить вказану постанову скасувати та залишити в силі ухвалу Господарського суду Львівської області від 23.02.2018.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 290 Господарського процесуального кодексу України (в редакції, чинній з 15.12.2017) до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено у Законі України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 7 підпункту 2 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду касаційної скарги на ухвалу суду судовий збір встановлений у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 29.05.2018 у справі №915/955/15 викладено висновок про застосування підпункту 7 пункту 2 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI, відповідно до якого зазначене положення стосується подання апеляційних і касаційних скарг на всі без винятку ухвали господарського суду, які підлягають оскарженню, незалежно від того, чи передбачено Законом № 3674-VI справляння судового збору за подання тих заяв, за результатами розгляду яких виносяться відповідні ухвали.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" визначено, що з 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1762,00 гривень.
Отже, за подання у 2018 році касаційної скарги у на ухвалу суду судовий збір підлягав сплаті у розмірі 1762,00 грн.
Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області до касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з частиною 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України (в редакції, чинній з 15.12.2017) у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У зв'язку з тим, що судовий збір скаржником сплачено не було, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області необхідно усунути недоліки касаційної скарги та сплатити судовий збір у сумі 1762,00 грн.
Суд наводить належні платіжні реквізити для оплати:
- Рахунок отримувача: 31213207700007;
- Отримувач коштів: УК у Печерському р-ні,
- Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві;
- Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897;
- Код банку отримувача: 820019;
- Код класифікації доходів бюджету: 22030102.
Крім того, частиною 1 статті 291 Господарського процесуального кодексу України встановлено обов'язок особи, яка подає касаційну скаргу, надсилати іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
На підтвердження надіслання копії касаційної скарги позивачу - Приватному підприємству "Укрінвесткапітал" та відповідачу-1 - Комунальному підприємству "Бершадське житлово-комунальне господарство" скаржником до касаційної скарги додано незасвідчені копії фіскальних чеків від 08.06.2018 та реєстру на відправлення рекомендованої кореспонденції.
До касаційної скарги заявника не додано описів вкладення до цінних листів про надсилання копії касаційної скарги цим учасникам справи, а також відповідачу-2- Фізичній особі - підприємцю Цукорник Світлані Геннадіївні.
Неповідомлення учасника судового процесу у справі про звернення з касаційною скаргою порушує процесуальні права цього учасника, принципи рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом та змагальності сторін, закріплені частиною 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ст. ст. 73, 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належним та допустимим доказом надсилання іншому учаснику справи копії касаційної скарги з додатками може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) з надіслання адресату листа з описом вкладення, поданий в оригіналі або в належній чином засвідченій копії.
Відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Додані до касаційної скарги Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області копії квитанцій реєстру на відправлення від 08.06.2018 щодо направлення кореспонденції ПП "Укрінвесткаптал" та КП "Бершарське ЖКГ" не тільки не відповідають вище викладеним вимогам, а взагалі є незасвідченими, а тому не можуть вважатись належним доказом надсилання копії касаційної скарги учасникам справи.
Відтак, Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області не дотримано вимог ст. 291 ГПК України щодо надання належних доказів надсилання копії касаційної скарги з додатками та з листом з описом вкладення всім учасникам справи.
Викладене вище дає Суду підстави для застосування наслідків, передбачених ч. 2 ст. 292 ГПК України у вигляді залишення касаційної скарги без руху. В свою чергу, заявнику касаційної скарги необхідно у строк, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, надати: 1) оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору у сумі 1762,00 грн; 2) оригінали або належним чином засвідчені копії доказів, які підтверджують факт відправки копії касаційної скарги учасникам справи.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, статтею 4 Закону України "Про судовий збір", Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 17.05.2018 у справі №914/3827/15 залишити без руху.
2. Встановити Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
3. У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційну скаргу буде повернуто скаржнику.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І. Ткач
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2018 |
Оприлюднено | 27.06.2018 |
Номер документу | 74941327 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Ткач І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні