Справа № 635/4133/18
Провадження № 1-кс/635/1276/2018
УХВАЛА
про доручення проведення судової експертизи дослідження матеріалів речовин і виробів за експертною спеціалізацією 8.6 «Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів»
25 червня 2018 року смт Покотилівка Харківського району
Харківської області
Слідчий суддя Харківського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВЛипецького ВП ХарківськогоВП ГУНПв Харківськійобласті ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12018220770000178 від 17.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, про призначення судової експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, -
встановив:
25 червня 2018 року до Харківського районного суду Харківської області надійшло клопотання слідчого СВЛипецького ВП ХарківськогоВП ГУНПв Харківськійобласті ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12018220770000178 від 17.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, про призначення судової експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, в якому слідчий просить:
1. Призначити до ХНДІСЕ ім.Засл.проф.М.С.Бокаріуса судову експертизу дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
2. На вирішення експерта поставити наступні питання:
- чи є речовина рослинного походження зеленого кольору наркотичним засобом? Якщо так, то яка саме його вага?
- чи є на відрізках полімерних пляшок залишки наркотичних засобів? Якщо так, то яка саме їх вага?
3. Для дослідження експерту направити: прозорий полімерний пакет з паперовим пакетом з речовиною рослинного походження, скріплений биркою і опечатаний печаткою «Липецького ВП Харківського ВП ГУНП в Харківській області»; полімерний пакет з полімерними відрізками пляшок, скріплений биркою і опечатаний печаткою «Липецького ВП Харківського ВП ГУНП в Харківській області».
З клопотання слідчого вбачається, що слідчим відділенням Липецького ВП Харківського ВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018220770000178 від 17.03.2018 за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України.
17 березня 2018 року до СВ Липецького ВП Харківського ВП ГУНП в Харківській області надійшла заява про вчинення кримінального правопорушення від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що особа на ім`я « ОСОБА_5 », за місцем своєї роботи в с.Борисівка, Харківського району, Харківської області зберігає зброю.
22 червня 2018 року було здійснено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , дозвіл на який було надано 19.06.2018 слідчим суддею Харківського районного суду Харківської області. Під час проведення обшуку було виявлено і вилучено предмет, схожий на гранату без запалу; предмет, схожий на гранату без запалу з написом «37-Е-386 ТНТ»; предмет, схожий на автомат з написом «KAMAZ», «НП 103 1М У4» з магазином, в якому містилися 30 патронів; 30 патронів до автомату; речовину рослинного походження зеленого кольору; відрізки полімерних пляшок з залишками невідомої речовини.
В обґрунтування вимог клопотання слідчий зазначив, що під час досудового слідства виникла необхідність у проведенні судової експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів» з метою визначення чи є вилучена речовина наркотичною, чи є залишки на відрізках полімерних пляшок залишками наркотичних засобів. Вказані відомості мають істотне значення для кримінального провадження.
Слідчий СВЛипецького ВПХарківського ВПГУНП вХарківській області повідомлений про місце та час розгляду в судове засідання не з`явився. У відповідності до частини третьої статті 244 КПК України його неприбуття не перешкоджає розгляду даного клопотання.
Згідно з вимогами частини четвертої статі 107 КПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому розгляді фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220770000178 від 17.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, про призначення судової експертизи дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, дійшов наступного висновку.
Відповідно до вимог частини першої статті 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами за дорученням слідчого судді або суду, наданими за клопотанням сторони кримінального провадження, або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження (частина перша статті 243 КПК України).
У відповідності до положень частини першої статті 244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
В силу вимог частин шостої та сьомої статті 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи. До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
Статтею 7 Закону України «Про судову експертизу» встановлено, що судово-експертну діяльність у кримінальному провадженні здійснюють державні спеціалізовані установи, а в інших випадках - також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом. Виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.
Враховуючи викладене та беручи до уваги те, що слідчим у своєму клопотанні доведено, що для з`ясування обставин, які мають істотне значення у кримінальному провадженні, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя приходить до висновку, що необхідно доручити експертній установі проведення судової експертизи та залучити експерта.
При цьому, згідно статті 5 Закону України «Про судової експертизи» пошкодження або знищення речових доказів в тій або іншій мірі які необхідні для проведення дослідження згідно методики.
Керуючись статями 40, 242-244 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання слідчого СВЛипецького ВП ХарківськогоВП ГУНПв Харківськійобласті ОСОБА_3 ,за матеріаламидосудового розслідування,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідувань№12018220770000178від 17.03.2018,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.263КК України,про призначеннясудової експертизидослідження наркотичнихзасобів,психотропних речовин,їх аналогівта прекурсорів задовольнити.
Надати доручення експертній установі Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса провести судову експертизудослідження матеріалівречовин івиробів заекспертною спеціалізацією8.6«Дослідження наркотичнихзасобів,психотропних речовин,їх аналогівта прекурсорів» у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018220770000178 від 17.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, для проведення якої залучити відповідного експерта експертної установи.
На вирішення експерта поставити наступні питання:
- чи є речовина рослинного походження зеленого кольору наркотичним засобом? Якщо так, то яка саме його вага?
- чи є на відрізках полімерних пляшок залишки наркотичних засобів? Якщо так, то яка саме їх вага?
Для дослідження експерту направити: прозорий полімерний пакет з паперовим пакетом з речовиною рослинного походження, скріплений биркою і опечатаний печаткою «Липецького ВП Харківського ВП ГУНП в Харківській області»; полімерний пакет з полімерними відрізками пляшок, скріплений биркою і опечатаний печаткою «Липецького ВП Харківського ВП ГУНП в Харківській області».
Експертам за необхідності направити матеріали кримінального провадження №12018220770000178 від 17.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України.
Згідно пункту 3 частини п`ятої статті 69 КПК України, статті 5 Закону України «Про судову експертизу» дозволити експертам частково знищити об`єкти дослідження у тій мірі, в якій необхідно для дослідження.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від виконання покладених на експертів обов`язків за ст.ст.384, 385 КК України.
Ухвала не може бути оскаржена та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 74957348 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Харківський районний суд Харківської області
Шинкарчук Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні