права №10 - 461 / 2009 року Головуючий у 1 інстанції Жмурко П.Я.
Категорія ст. 365 ч.3 КК Т.З. Доповідач Гавриш В.М.
У Х В А Л А
Іменем України
2009 року грудня місяця « 29 » дня Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Полтавської області у складі:
Головуючого Гавриша В.М.
суддів Кисіль А.М. Захожая О.І.
з участю прокурора Ситника Р.Г.
захисника ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві апеляцію прокурора Карлівського району Полтавської області на постанову Карлівського районного суду від 14 грудня 2009 року стосовно обрання запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_4
встановила :
Органами досудового слідства ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що працюючи генеральним директором сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю « Лан », в порушення п.5.14 Статуту цього товариства, діючи в інтересах третіх осіб, явно виходячи за межі наданих йому повноважень 16 лютого 2009 року уклав договір про розірвання договору оренди майна, який був укладений між СТОВ « Лан » і співвласниками майна та передав згідно приймально здаточного акту до договору оренди майнових паїв від 25 лютого 2009 року до ТОВ « Воля Лан» сільськогосподарську техніку на загальну суму 595572 грн. 22 коп., яка на підставі заяви була знята з обліку і в цей же день взята на облік в ТОВ « Воля Лан » директором якого являється ОСОБА_4
Таким чином, ОСОБА_4, як службова особа, за обвинуваченням вчинив злочинні дії, які явно виходять за межі наданих йому прав і повноважень та вказаними діями спричинив СТОВ « Лан » тяжкі наслідки, оскільки сума завданих збитків і 1968, 8 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що кваліфіковано за ч. 3 с. 365 КК України.
11 грудня 2009 року слідчий прокуратури Карлівського району звернувся з поданням до Карлівського районного суду в якому просив обрати обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді взяття під варту, мотивуючи тим, що останній обґрунтовано обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі понад 3 роки, перебуваючи на волі ухиляється від виконання процесуальних дій, може перешкодити встановленню істини по справі, а тому з метою запобігання продовження злочинної діяльності і забезпечення виконання процесуальних дій просив задовольнити подання.
14 грудня 2009 року постановою Карлівського районного суду відмовлено в обранні обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд, при цьому суд послався на відсутність по справі достовірних даних про намір ОСОБА_4 перешкодити чи ухилитися від слідства, перешкодити встановленню істини по справі, оскільки досудове слідство фактично завершене, а також відсутність даних, які б свідчили про намір обвинуваченого продовжити злочинну діяльність.
Суд також вказав, що на момент виклику до слідчого обвинувачений ОСОБА_4 знаходився в медичному закладі на стаціонарному лікування з приводу ішемічної хвороби серця, 11 грудня 2009 року в приміщенні Карлівської ЦРЛ був затриманий в порядку, передбаченому ст. 115 КПК України, в той час коли є інвалідом 3 групи, його дружина являється інвалідом 2 групи, а тому суд, відповідно до положень ст. 150 КПК України бере до уваги і перелічені обставини.
В апеляцію прокурора Карлівського району ставиться питання про скасування постанови суду, направлення подання на новий судовий розгляд мотивуючи тим, що судом не враховані фактичні обставини по справі, в тому числі намір обвинуваченого ОСОБА_4 перешкодити встановленню істини по справі, ухилитися від виконання процесуальних дій та продовжити злочинну діяльність.
Заслухавши доповідь судді, виступ прокурора Ситника Р.Г. щодо скасування постанови суду, заперечення обвинуваченого ОСОБА_4 та в його інтересах захисника ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи та мотиви апеляції, колегія суддів не знаходить підстав до її задоволення виходячи з наступного.
За змістом ст. 148 КПК України, запобіжний захід, в тому числі у вигляді взяття під варту, обирається відносно обвинуваченого тільки в разі ухилення його від слідства або суду, при спробі перешкодити встановленню істини по справі, продовжити злочинну діяльність, з метою забезпечити виконання процесуальних дій та при умові, що за інкримінований обвинуваченому злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі понад 3 роки.
Одночасно чинне кримінально-процесуальне законодавство при вирішенні подань органів досудового слідства зобовязує суд враховувати обставини перелічені в ст. 150 КПК України, в тому числі вік особи, стан здоровя, сімейний і матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання, а також і інші обставини, що його характеризують.
Розглянувши подання слідчого Янко О.О. щодо необхідності обрання обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та перевіривши його мотиви, суд дійшов до вірного висновку про необґрунтованість мотивів подання.
Так, посилаючись на необхідність виконання вимог ст. 220 КПК України, тобто ознайомлення з матеріалами завершеної розслідуванням кримінальної справи, слідчий вказав, що ОСОБА_4 може перешкодити встановленню істини по справі.
За таких умов, висновок суду про безпідставність такого твердження слідчого є вірним, оскільки обвинувачений, на момент звернення до суду з поданням, фактично позбавлений можливості будь-яким чином вплинути на встановлені досудовим слідством обставини, юридичну оцінку дій ОСОБА_4, сукупність і зміст зібраних по справі доказів.
Безпідставним є і твердження слідчого щодо умисного ухилення обвинуваченого від виконання процесуальних дій, оскільки неявка ОСОБА_4 на виклики слідчого 20 та 27 листопада 2009 року, були обумовлені його незадовільним станом здоровя, що обєктивно стверджується відповідними довідками отриманими з медичних установ та фактично не спростовується прокурором, як і факт затримання обвинуваченого в порядку, ст. 115 КПК України, саме в приміщенні стаціонарного відділення Карлівської ЦРЛ де ОСОБА_4 знаходився на лікуванні з 27 листопада 2009 року.
На користь такого висновку суду свідчить і те, що ОСОБА_4 має постійне місце проживання, раніше не судимий, характеризується позитивно, є інвалідом 3 групи, а тому з врахуванням цих обставин та беручи до уваги стан здоровя дружини обвинуваченого, яка являється інвалідом 2 групи, суд вірно врахував і ці обставини та обґрунтовано обрав більш мякий запобіжний захід підписку про невиїзд.
Нарешті посилання слідчого на необхідність припинення обвинуваченим ОСОБА_4 злочинної діяльності, як і твердження прокурора в апеляції про порушення судом вимог ст. 148 КПК України, жодним доказом не обґрунтовані, а тому не заслуговують на увагу.
Виходячи з наведеного, колегія суддів не знаходить підстав до скасування постанови суду, а тому апеляція прокурора, як безпідставна, не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 362, 366, 382 КПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляцію прокурора Карлівського району залишити без задоволення, а постанову Карлівського районного суду від 14 грудня 2009 року щодо обрання запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_4 залишити без змін.
С У Д Д І :
Гавриш В.М. Кисіль А.М. Захожай О.І.
Суд | Апеляційний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2009 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 7599996 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Полтавської області
Гавриш Віктор Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні