ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУ Д УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2010 р. № 29/395-09
Вищий господарський суд України у складі колегії су ддів:
головуючого Губенко Н.М.
суддів Барицької Т.Л.
Мирошниченка С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційн у скаргу
Товариства з обмежен ою відповідальністю "Українс ький промисловий банк"
на ухвалу
від Харківського апеляційног о господарського суду
02.11.2009
у справі № 29/395-09
за позовом Корпорації "УОЛТСЕМ, ІНК"
до
третя особа Товариства з обмеженою ві дповідальністю "Український промисловий банк"
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1
про розірвання договору
в судовому засіданні взял и участь представники :
позивача повідомлений, але не з'яви вся;
відповідача повідомлений, але не з'явив ся
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Харківського ап еляційного господарського с уду від 02.11.2009 відмовлено Товари ству з обмеженою відповідаль ністю "Український промислов ий банк" у прийнятті до провад ження апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Х арківської області від 05.10.2009 пр о порушення провадження у сп раві № 29/395-09.
Ухвала суду апеляційної ін станції мотивована тим, що з о гляду на приписи Господарськ ого процесуального кодексу У країни ухвали про порушення провадження у справі оскарже нню не підлягають.
В касаційній скарзі Т овариство з обмеженою відпов ідальністю "Український пром исловий банк" просить скасув ати ухвалу суду апеляційної інстанції, посилаючись на по рушення судом норм матеріаль ного та процесуального права .
Усіх учасників судового процесу відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце р озгляду касаційної скарги.
Відзив на касаційну с каргу не надходив.
Колегія суддів, приймаючи до уваги, що відповідно до пол ожень ч. 2 ст. 11113 ГПК України каса ційні скарги на ухвали місце вого або апеляційного господ арських судів розглядаються у порядку, передбаченому для розгляду касаційних скарг н а рішення місцевого господар ського суду, постанови апеля ційного господарського суду , проаналізувавши на підстав і фактичних обставин справи застосування норм матеріаль ного і процесуального права при ухваленні оскаржуваного судового акту, знаходить кас аційну скаргу такою, що не під лягає задоволенню з таких пі дстав.
Приписами ст. 129 Конституції України встановлені основні засади судочинства, до яких в іднесено забезпечення апеля ційного та касаційного оскар ження рішення суду, крім випа дків, встановлених законом.
Зазначена конституційна н орма конкретизована законод авцем у статті 12 Закону Україн и “Про судоустрій України", з гідно з якою учасники судово го процесу та інші особи у вип адках і порядку, передбачени х процесуальним законом, маю ть право на апеляційне та кас аційне оскарження судового р ішення.
Таким чином, реалізація кон ституційного права на апеляц ійне та касаційне оскарження судового рішення названим з аконом ставиться в залежніст ь від положень процесуальног о закону.
Отже, Господарський процес уальний кодекс України повин ен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасни к судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апел яційному чи касаційному поря дку.
Відповідно до ст. 22 ГПК Украї ни (права та обов' язки сторі н), сторони мають право оскарж увати судові рішення господа рського суду в установленому цим кодексом порядку.
Згідно із статтею 106 ГПК Укра їни ухвали місцевого господа рського суду можуть бути оск аржені у апеляційному порядк у у випадках, передбачених Господарським процесуал ьним кодексом України та Зак оном України “Про відновленн я платоспроможності боржник а або визнання його банкруто м".
Статтею 64 ГПК України встан овлено, що суддя, прийнявши по зовну заяву, не пізніше п'яти д нів з дня її надходження вино сить і надсилає сторонам, про курору, якщо він є заявником, у хвалу про порушення провадже ння у справі.
Права сторін на оскарженн я ухвали про порушення прова дження у справі дана норма не передбачає.
Колегією суддів встановле но, що відповідачем оскаржув алась в апеляційному порядку ухвала господарського суду Харківської області від 05.10.2009 п ро порушення провадження у с праві № 29/395-09. Вказана ухвала ви несена на підставі ст. 64 ГПК У країни.
Оскільки права сторін на о скарження такої ухвали стат тя 64 ГПК України не передбачає , то колегія суддів вважає пра вильним висновок суду апеляц ійної інстанції про відмову у прийнятті апеляційної скар ги Товариства з обмеженою ві дповідальністю "Український промисловий банк" на ухвалу господарського суду Харківс ької області від 05.10.2009 у справі № 29/395-09, оскільки така ухвала не підлягає оскарженню.
Ухвала Харківського апеля ційного господарського суду про відмову у прийнятті апел яційної скарги відповідача н а ухвалу суду першої інстанц ії, яка не підлягає оскарженн ю, відповідає вимогам Консти туції України (ч.2 ст.6), де перед бачено, що органи законодавч ої, виконавчої та судової вла ди здійснюють свої повноваже ння у встановлених Конституц ією межах і відповідно до зак онів України.
Керуючись статтями 1115, 1117, 1119, 11111, 11113 Господарського процесуал ьного кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Товар иства з обмеженою відповідал ьністю "Український промисло вий банк" залишити без задово лення, ухвалу Харківського а пеляційного господарського суду від 02.11.2009 у справі № 29/395-09- без змін.
Головуючий суддя Н.М. ГУБЕН КО
Судді Т.Л. БАРИЦ ЬКА
С.В. МИРОШ НИЧЕНКО
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2010 |
Оприлюднено | 10.01.2012 |
Номер документу | 7679597 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Губенко H.M.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні