Справа № 2-145/ 2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2010 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого – судді Проскурні С.М.
при секретарі – Пилипенко Д.С.
за участю представників відповідачів: Петрівської сільської ради – ОСОБА_1,
ОСОБА_2 Біляла Жалоловича – ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Красногвардійське цивільну справу за позовом ОСОБА_4 Зені Шевкетовича до Петрівської сільської ради, ОСОБА_2 Біляла Жалоловича про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 у вересні 2008 року звернувся до суду з вищезазначеним позовом про визнання права власності на домоволодіння в порядку спадкування за заповітом .
Позовні вимоги мотивовані тим, що 09 липня 2007 року померла ОСОБА_5 Після смерті останньої відкрилась спадщина у вигляді жилого будинку, розташованого за адресою: с. Петрівка, вул. Далека, буд.26 Красногвардійського району. Спадкоємцем за заповітом, який було посвідчено виконкомом Петрівської сільської ради 29.09.2003 року за реєстром № 1016, є позивач. Після смерті спадкодавця позивач своєчасно звернувся до Красногвардійської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за заповітом, однак йому було відмовлено та запропоновано звернутися до суду, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на будинок.
Ухвалою суду від 26.11.09 до участі у справі було залучено в якості співвідповідача ОСОБА_2
В судовому засіданні п озивач підтримав позовні вимоги, в обґрунтування яких зазначив, що є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_5, померлої 09.07.2007р. Заповіт було складено нею 29.09.2003 року. Серед спадкового майна є домоволодіння, яке розташоване в с. Петрівка по вул. Далекій, 26 Красногвардійського району АР Крим. Д о нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за заповітом він звернувся своєчасно, однак коли звернувся до виконавчого комітету Петрівської сільради з приводу видачі йому свідоцтва про право власності на спадковий будинок, що належав ОСОБА_5, йому було відмолено та запропоновано звернутися до суду. Просив визнати за ним право власності на спірне домоволодіння в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5
Представник Петрівської сільської ради ОСОБА_1, яка діяла на підставі виданої їй довіреності, позовні вимоги визнала, не заперечувала проти задоволення позову ОСОБА_4, зазначаючи, що домоволодіння, яке розташоване в с. Петрівка по вул. Далекій, буд.26 Красногвардійського району на балансі Петрівської сільської ради не знаходиться. Заповіт, складений ОСОБА_5 29.09.2003р. на ім’я ОСОБА_4, було посвідчено секретарем виконкому Петрівської сільської ради та зареєстровано у реєстрі за № 1016. Згідно з даними погосподарських книг Петрівської сільради за період з 1986 по 2008 роки спірне домоволодіння значилось за ОСОБА_5
Відповідач ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_3, який діяв на підставі усної заяви ОСОБА_2 з занесенням до журналу судового засідання, позовні вимоги не визнали. Вважали, що у позивача не має підстав для звернення з таким позовом до суду, оскільки відсутній спір. За наявності у ОСОБА_4 заповіту та правовстановлюючих документів на будинок, свідоцтво про право власності на спадщину він може отримати в нотаріальній конторі. Окрім того, на думку ОСОБА_2 та його представника, заповіт, на який посилається позивач, повністю не відповідає вимогам діючого законодавства щодо порядку його посвідчення та є недійсним. Просили в позові відмовити як безпідставному.
Вислухавши пояснення осіб, які брали участь у справі, дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статей 10, 11 ЦПК України сторони користуються рівними правами щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Суд сприяє всебічному і повному з’ясуванню обставин справи і розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно зі ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 29 вересня 2003 року було складено заповіт на ім’я ОСОБА_4, яким вона заповіла останньому все своє майно, яке буде їй належати на день смерті. Зазначений заповіт було посвідчено секретарем виконкому Петрівської сільської ради та зареєстровано у реєстрі за № 1016. ОСОБА_5 померла 06 липня 2007 року.
За довідкою державного нотаріуса Красногвардійської державної нотаріальної контори від 06.07.09 за № 02-14/693 ОСОБА_4 є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_5, померлої 06.07.07. Свідоцтво про право на спадщину не видавалось (а.с.68).
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, ОСОБА_4 посилається на те, що є спадкоємцем за заповітом, фактично прийняв спадщину після смерті власника будинку, але у зв’язку з відсутністю належно оформлених правовстановлюючих документів позбавлений можливості оформити свої спадкові права в нотаріальній конторі.
Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Спадкуванням, згідно зі ст.1216 ЦК України, є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Позивачем не надано суду жодних належних доказів, які б свідчили про наявність у спадкодавця ОСОБА_5 правовстановлюючих документів на спірне домоволодіння. Відтак, відповідно до вимог ст.1218 ЦК України, ОСОБА_4 не набуває будь-яких прав на нерухоме майно – жилий будинок, що розташований по вул. Далекій, 26 в с. Петрівка Красногвардійського району, в порядку спадкування за заповітом, якщо право власності на це майно не набуто спадкодавцем у встановленому законом порядку і не зареєстровано у державному реєстрі прав власності на нерухоме майно.
Отже, правових підстав для задоволення позову ОСОБА_4 немає.
Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову ОСОБА_4 про визнання за ним права власності на домоволодіння в порядку спадкування за заповітом.
Керуючись ст. 1216, 1218 ЦК України, ст.10, 11, 60, 88, 212, 215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позову ОСОБА_4 Зені Шевкетовича до Петрівської сільської ради, ОСОБА_2 Біляла Жалоловича про визнання права власності на домоволодіння, що розташоване в с. Петрівка, вул. Далека, буд.26 Красногвардійського району АР Крим в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5, відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк, з дня проголошення рішення, заяви про апеляційне оскарження, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя
Суд | Красногвардійський районний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2010 |
Оприлюднено | 03.02.2010 |
Номер документу | 7682950 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Мальований Юрій Михайлович
Цивільне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Геєнко Михайло Георгійович
Цивільне
Горохівський районний суд Волинської області
Чонка Володимир Васильович
Цивільне
Вугледарський міський суд Донецької області
Жамбровський Сергій Іванович
Цивільне
Новоушицький районний суд Хмельницької області
Стефанишин Сергій Леонідович
Цивільне
Ленінський районний суд Автономної Республіки Крим
Шувалов Максим Валерійович
Цивільне
Красногвардійський районний суд
Проскурня Сергій Миколайович
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Лукінова Катерина Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні