Справа № 2-128/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне рішення)
13 жовтня 2009 року смт. Рокитне
Рокитнівський районний суд Рівненської області, в складі: судді одноособово ОСОБА_1, за участю секретарів Гордійчук Т.О., Гіс В.Л., прокурорів Балика І.М., Рункевича Б.М., позивача ОСОБА_2, представника третьої особи ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом прокурора Рокитнівського району Рівненської області, в інтересах ОСОБА_2, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сарненському районі, до ОСОБА_4 “Граніт” про визнання нещасного випадку таким, що пов’язаний із виробництвом та зобов’язання вчинення певних дій , суд, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Рокитнівського району звернувся до суду, в інтересах ОСОБА_2, до відповідача ОСОБА_4 «Граніт» про визнання нещасного випадку таким, що пов’язаний із виробництвом та зобов’язання вчинення певних дій.
Згідно позовної заяви прокурор Рокитнівського району посилається на те, що при проведенні перевірки встановлено, що згідно наказу № 4 від 01 лютого 2006 року ОСОБА_2 прийнятий на роботу верстатником деревообробного цеху ОСОБА_4 «Граніт», яке зареєстроване, як суб’єкт підприємницької діяльності – юридична особа 12 березня 1998 року. 18 грудня 2007 року близько 11-ї години, під час експлуатації деревообробного верстата, руку ОСОБА_2 було затягнуто під робочу пилу деревообробного верстата внаслідок чого він отримав тілесні ушкодження у вигляді часткової ампутації великого пальця правої руки. Відповідачем, в порушення вимог ст. 2 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», використовуючи на підприємстві найману працю, не проведено реєстрацію товариства у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, в зв’язку з чим не забезпечено обов’язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві працівників ОСОБА_4 «Граніт». Розслідування нещасного випадку на ОСОБА_4 «Граніт», проведеного адміністрацією підприємства, без участі страхового експерта Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, віднесено вказаний нещасний випадок до такого, що не пов'язаний з виробництвом, однак при проведенні перевірки встановлено, що такий нещасний випадок із працівником ОСОБА_4 «Граніт» ОСОБА_2 стався в час роботи підприємства та відведеному робочому місці працівника та в зв’язку із виконанням ним своїх трудових обов’язків. В зв’язку з тим, що відповідач не зареєстрований як платних страхових внесків у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, ОСОБА_2 позбавлений можливості отримати страхові виплати.
В позовній заяві прокурор Рокитнівського району просить визнати нещасний випадок, що стався 18 грудня 2007 року в ОСОБА_4 «Граніт» за адресою с. Кисоричі Рокитнівського району Рівненської області з ОСОБА_2, як такий, що пов'язаний з виробництвом, стягнути із ОСОБА_4 «Граніт» на користь ОСОБА_2 1196,30 гривень, зобов’язати відповідача виплачувати ОСОБА_2 щомісячні виплати в сумі 11,96 гривень протягом періоду з 18 грудня 2007 року по 01 липня 2009 року та покласти на відповідача судові витрати.
Під час судового розгляду справи прокурор Рокитнівського району, в інтересах ОСОБА_2, змінив позовні вимоги, просить визнати нещасний випадок, що стався 18 грудня 2007 року в ОСОБА_4 «Граніт» за адресою: с. Кисоричі Рокитнівського району Рівненської області з ОСОБА_2, як такий, що пов'язаний з виробництвом, зобов’язати керівника ОСОБА_4 «Граніт» ОСОБА_5 зареєструвати ОСОБА_4 «Грант» як страхувальника у відділі виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сарненському районі; зобов’язати ОСОБА_4 «Граніт», із залученням страхового експерта відділу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сарненському районі, провести розслідування по факту нещасного випадку, що мав місце 18 грудня 2007 року із працівником ОСОБА_4 «Граніт» ОСОБА_2
Під час розгляду справи прокурор Рокитнівського району позовні вимоги підтримав, із підстав викладених у позовній заяві, просить позов задоволити.
ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав та просить їх задоволити.
Представник третьої особи ОСОБА_3 позовні вимоги вважає обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Представник відповідача ОСОБА_4 «Граніт» в судове засідання не з’явився, хоч про дату та час розгляду справи був повідомлений у встановленому порядку (а.с. ), а тому зі згоди прокурора, позивача, представника третьої особи, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням статті 224 Цивільного процесуального кодексу України.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, позивача, представника третьої особи, показання свідків, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази по справі та оцінивши їх в сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 (кожний окремо) дали показання про те, що 18 грудня 2007 року вони та інші працівники деревообробного цеху ОСОБА_4 «Граніт», серед яких був ОСОБА_2, прийшли на роботу у деревообробний цех ОСОБА_4 «Граніт», який знаходиться в с. Кисоричі Рокитнівського району. Інженером ОСОБА_9 працівникам деревообробного цеху було проведено інструктаж після чого всі виконували свої трудові обов’язки. ОСОБА_2 виконував роботу із подання деревини у деревообробний верстат для її розпилювання. Близько 11-ї години почули крик та побачили, що ОСОБА_2 стояв біля деревообробного верстата та тримався за руку. Коли підійшли до ОСОБА_2, то він сказав, що йому відрізало на верстаті палець. Після чого інженер ОСОБА_9 відвіз ОСОБА_2 в лікарню.
Згідно копії наказу № 4 від 01 липня 2006 року (а.с. ) ОСОБА_2 прийнято на роботу верстатником у деревообробний цех ОСОБА_4 «Граніт».
Згідно копії свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи (а.с. ) ОСОБА_4 фірма «Граніт» 12 березня 1998 року зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності.
Як встановлено із повідомлення № 01-04/48 відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Сарненському районі ОСОБА_4 «Граніт» як платник страхових внесків у Фонді не зареєстроване.
Згідно акту розслідування нещасного випадку, що стався 18 грудня 2007 року о 12 годині 25 хвилин на ОСОБА_4 «Граніт», код ЄДРПОУ 13973483, 18 грудня 2007 року при обрізанні заготовки на топорище верстатником ОСОБА_4 «Граніт» ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, циркулярна пила захопила рукавицю на руці ОСОБА_2 в результаті чого було травмовано палець лівої руки. Висновок: верстатник ОСОБА_2 самовільно використовував деревообробний верстат. Нещасний випадок не пов'язаний із виробництвом через використання ОСОБА_2 деревообробного верстата для власних потреб (а.с. ).
Згідно акта судово-медичного обстеження № 176 від 15 квітня 2008 року (а.с. ) при наданні медичної допомоги гр. ОСОБА_2 лікарями виявлені та описані тілесні ушкодження – травматична ампутація 1-го пальця правої кисті з пошкодженням сухожилка розгинача. Тілесні ушкодження виникли від дії гострих предметів працюючого деревообробного верстата. Тілесні ушкодження у ОСОБА_2 відносяться до категорії середнього ступеня важкості тілесних ушкоджень, які викликали довготривалий розлад здоров’я.
Згідно акту Кузнецовської МР МСЕК (а.с. ) ОСОБА_2 встановлено 5 % втрати професійної працездатності внаслідок трудового каліцтва.
Під час судового розгляду справи, на підставі досліджених доказів, встановлено, що нещасний випадок із ОСОБА_2, який стався 18 грудня 2007 року на ОСОБА_4 «Граніт» пов’язаний із виробництвом, оскільки під час судового розгляду справи підтверджено, що нещасний випадок стався при виконанні ОСОБА_2 трудових обов’язків, в час роботи підприємства.
Факт використання ОСОБА_2 деревообробного верстата ОСОБА_4 «Граніт» для власних потреб не знайшов свого підтвердження під час розгляду справи та вказаний факт спростовано дослідженими доказами по справі.
Враховуючи вказані обставини справи та правові норми, позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 81, 88, 215-218, 224 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву задовольнити.
Визнати нещасний випадок, який стався 18 грудня 2007 року у ОСОБА_4 “Граніт” за адресою: с. Кисоричі Рокитнівського району Рівненської області із гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителем ІНФОРМАЦІЯ_3, таким, що пов’язаний із виробництвом.
Зобов’язати ОСОБА_4 “Граніт” (керівник ОСОБА_10) зареєструвати ОСОБА_4 “Граніт” як страхувальника у відділі виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сарненському районі.
Зобов’язати ОСОБА_4 “Граніт” (керівник ОСОБА_10) із залученням страхового експерта відділу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Сарненському районі провести розслідування по факту нещасного випадку на виробництві 18 грудня 2007 року із працівником ОСОБА_4 “Граніт” ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4
Стягнути із ОСОБА_4 “Граніт”, код ЄДРПОУ 13973483, яке зареєстроване в ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь держави судовий збір в сумі 17,00 (Сімнадцять) гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 1 (Одна) гривень 50 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Рівненської області через Рокитнівський районний суд Рівненської області, шляхом подачі в десятиденний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження із наступним поданням після цього, протягом двадцяти днів, апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, то рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя (підпис) Т.С. Феха.
Повний текст рішення складено 16 жовтня 2009 року.
Суддя (підпис) Т.С. Феха.
З оригіналом вірно.
Суддя Рокитнівського районного суду
Рівненської області ОСОБА_1.
Суд | Рокитнівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2009 |
Оприлюднено | 12.05.2010 |
Номер документу | 7792504 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Старобільський районний суд Луганської області
Пелих Олександр Олександрович
Цивільне
Роздільнянський районний суд Одеської області
Герасимюк Віктор Мусійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні