Рішення
від 27.05.2008 по справі 2-1334/2008
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МАКІЇВКИ

 Справа №2-1334/2008

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

27 травня 2008 р.                                                                                                         м. Макіївка

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області в складі:

головуючий - суддя                          Запорожець Т.А.

при секретарі                                     Бургас Т.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

ВСТАНОВИВ:

21 квітня 2008 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, мотивуючи вимоги тим, що відповідач добровільно не бере участі у матеріальному утримані дитини, чим порушує її права на достатній рівень життя.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала заявлені позовні вимоги, на обґрунтування яких послалася на обставини, викладені у заяві, та зазначила, що вона перебуває з ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі з 14 серпня 2007 року, та від спільного проживання з ним має неповнолітнього сина ОСОБА_3, який проживає разом з нею і повністю перебуває на її утримані. Вона не працює, тому не може самостійно забезпечити дитині належні потреби, однак відповідач не виявляє до дитини батьківської турботи і піклування, відмовляється від добровільного надання їй матеріальної чи іншої майнової допомоги.

Посилаючись на наведені обставини, позивачка просить суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на дитину у грошовій формі у розмірі однієї четвертої частини його заробітку (доходу).

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги ОСОБА_1 визнав повністю, згоден з розміром аліментів, вказаних позивачкою. Окрім того пояснив, що у добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання сина не надає. Він здоровий, аліменти на користь інших осіб не виплачує, на його утриманні немає інших непрацездатних членів родини.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд у межах заявлених позивних вимог (ст.11 ЦПК України), установив наступне.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрували шлюб 14 серпня 2007 р. про в міському відділі реєстрації актів громадянського стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області зроблено актовий запис № 1071. Від даного шлюбу мають неповнолітню дитину - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачкою, відповідач на утримання сина добровільно матеріальної допомоги не надає.

Відповідно до Конвенції ООН про права дітей від 20 листопада 1989 року (ратифікована Україною Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 р. № 789-Х11) дитина, з огляду на її фізичну і розумову незрілість потребує спеціального захисту та турботи, включаючи належний правовий захист, як до, так і після народження.

Обов'язок батьків по утриманню дітей до досягнення ними повноліття закріплена в ч.2 ст.51 Конституції України і ст.180 Сімейного кодексу України. У випадку ухилення батьків від виконання цього обов'язку, за рішенням суду аліменти на утримання дитини присуджуються в частині від доходу його матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ст.181 Сімейного кодексу України).

З наданих документів убачається, що відповідач ОСОБА_2 офіційно працює на Донецькому заводі кровельних матеріалів ДФ ТОВ « Арсенал - центр» у якості грузчика,   фізично здоровий,

на утримані відповідача інші неповнолітні діти й непрацездатні члени родини  (утриманці) не перебувають. Зазначені обставини визнані відповідачем.

Передбачених законом підстав для звільнення ОСОБА_2 від обов'язку утримання неповнолітньої дитини судом не встановлено. Домовленості між батьками щодо способу утримання дитини не досягнуто.

Оцінивши надані докази по справі, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 не виконує у відношенні своєї неповнолітньої дитини передбачені сімейним законодавством батьківські обов'язки з її утримання, чим порушує право дитини на достатній рівень життя. Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів визнає обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд враховує вищенаведені обставини майнового і сімейного стану відповідача і визначає аліменти на утримання дитини у відсотковому співвідношенні - у розмірі однієї четвертої частини від заробітку (доходу) її батька - ОСОБА_2

Відповідно до вимог статей 81, 88 ЦПК України, оскільки позивачка звільнена від сплати судових витрат при звернені з даним позовом до суду, з відповідача в дохід держави підлягають стягненню судовий збір у розмірі 51 грн.

Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини за один місяць згідно із положеннями статті 367 ЦПК України підлягає негайному виконанню

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 11, 60, 81, 88, 212, 213, 214, 215 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 180-183, 191 Сімейного кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

ОСОБА_5 Борисівни про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, що проживає за адресою: 83000 АДРЕСА_1, аліменти у розмірі однієї четвертої частини його заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на утримання дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь матері ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, починаючи з 21 квітня 2008 року, до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн.

Рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини піддати негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви на апеляційне оскарження.

СудКіровський районний суд м.Макіївки
Дата ухвалення рішення27.05.2008
Оприлюднено11.02.2010
Номер документу7830524
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-1334/2008

Рішення від 07.10.2008

Цивільне

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області

Потоцький В.В.

Рішення від 17.04.2008

Цивільне

Ленінський районний суд м. Запоріжжя

Дюженко Л.А.

Рішення від 09.09.2008

Цивільне

Сарненський районний суд Рівненської області

Товстика Інга Володимирівна

Ухвала від 30.10.2008

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Шабельніков С.К.

Рішення від 27.11.2008

Цивільне

Тернівський міський суд Дніпропетровської області

Жмайло Н.В.

Ухвала від 17.12.2008

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Бабич В.І.

Ухвала від 01.10.2008

Цивільне

Комсомольський міський суд Полтавської області

Окунь Т.В.

Рішення від 27.05.2008

Цивільне

Кіровський районний суд м.Макіївки

Запорожець Т.А.

Рішення від 19.11.2008

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Кравчук Т.С.

Рішення від 03.06.2008

Цивільне

Димитровський міський суд Донецької області

Перекупка І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні