Справа №2-1334/2008
УХВАЛА
01 жовтня 2008 року Комсомольський міський суд
Полтавської області
в складі: головуючого судді Окунь Т.В.
при секретарі Гончар С.Т.
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
представника третьої особи ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Комсомольську цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи про сксування акту МСЕК в частині встановлення часу настання стійкої втрати працездатності та зобов'язання відповідача вчинити певні дії,
встановив:
В судовому засіданні представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження по справі, оскільки предметом позовних вимог є оскарження дій суб'єкта владних повноважень при здійсненні ними владних управлінських функцій на виконанння делегованих повноважень та зобов'язання вчинити певні дії, а саме - видати виписку із акту огляду МСЕК про наслідки визначення ступеню втрати професійної працездатності від професійного захворювання з 31 грудня 2004 року безстроково. Оскільки висновок суб'єкт владних повноважень видає на підставі делегованих державою повноважень, розгляд згаданої справи має розглядатися в порядку, передбаченому КАСУ.
Вирішуючи питання щодо обґрунтованості заявленого клопотання, суд, заслухавши думку учасників судового процесу, вважає що воно підлягає до задоволення з наступних підстав:
Розмежовуючи приватне і публічне право в даній ситуації, суд виходить із суті позовних вимог - позивачем фактично оскаржується рішення МСЕК - державного органу, який здійснює медико -соціальну експертизу, і відповідно до "Положення про медико-соціальну експертизу", затв. Постановою КМУ №83 від 22.02.1992 року, організується в самостійні центри, бюро при управліннях охорони здоров'я обласної державної адміністрації, та відповідно до положень ЗУ "Про основи соціальної захищенності інвалідів в Україні" перебуває у віданні Міністерства охороним здоров'я і проводе свою роботу за теріторіальним принципом.
Згаданий порядок організації роботи МСЕК, їх компетенція та перебування у віданні Міністерства охорони здоров'я дають суду підставу дійти висновку, що даний спір належить до сфери публічно-правових відносин, що відповідно до ст.3 КАС України є справою адміністративної юрисдикції, однією із сторін в якому є суб'єкт публічної влади, який здійснює владні управлінські функції на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З огляду на вищевикладене, керуючись ст.209 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи про скасування акту МСЕК в частині встановлення часу настання стійкої втрати працездатності та зобов'язання відповідача вчинити певні дії провадженням закрити, оскільки справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу, що юрисдикція згаданого спору належить до компетенції Полтавського окружного адміністративного суду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Полтавської області через Комсомольський міський суд Полтавської області шляхом подачі в 5 -денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги до апеляційної інстанції, або в порядку, передбаченому ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2008 |
Оприлюднено | 13.05.2010 |
Номер документу | 8874724 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області
Потоцький В.В.
Цивільне
Сарненський районний суд Рівненської області
Товстика Інга Володимирівна
Цивільне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Окунь Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні