ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"18" січня 2019 р. Справа № 2/13
Суддя-доповідач Західного апеляційного господарського суду - ОСОБА_1
розглянувши апеляційну скаргу Ужгородського комунального підприємства теплових мереж Ужгородтеплокомуненерго
на рішення Господарського суду Закарпатської області від 03.12.2018
у справі № 2/13
за позовом: Ужгородського комунального підприємства теплових мереж Ужгородтеплокомуненерго
до відповідача: Ужгородської міської ради
про: зобов'язання до повернення майна об'єктів інфраструктури, переданого за актами № 01 від 05.10.2007 та № 02 від 09.10.2007
ВСТАНОВИВ:
На адресу Західного апеляційного господарського суду 14.01.2019 надійшла апеляційна скарга Ужгородського комунального підприємства теплових мереж Ужгородтеплокомуненерго на рішення Господарського суду Закарпатської області від 03.12.2018 у справі № 2/13.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.01.2019 судову справу № 2/13 розподілено головуючому судді Мирутенку О.Л. та іншим суддям, а саме: ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
При поданні апеляційної скарги скаржник не додав доказів сплати судового збору, натомість в прохальній частині апеляційної скарги (п.1) просить на підставі ст. 8 ЗУ «Про судовий збір» звільнити від сплати або відстрочити сплату судового збору до винесення рішення судом апеляційної інстанції. Скаржник вказує, що він не має можливості сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги в повному обсязі у зв'язку з відсутністю необхідної суми для сплати судового збору, оскільки підприємство визнано банкрутом та триває ліквідаційна процедура.
Розглянувши клопотання скаржника про звільнення або відстрочення сплати судового збору, суд відхиляє його з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» , в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147 - VІІІ, що набрав чинності з 15.12.2017, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, за приписами вказаної норми суд може відстрочити сплату судового збору або звільнити від його сплати з урахуванням майнового стану сторони лише за наявності вказаних вище умов.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 27.12.2018 у справі № 911/3753/17.
Таким чином, наведені скаржником обставини не можуть бути підставою, у розмінні ч.1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» , для звільнення або відстрочення сплати судового збору.
Відтак клопотання скаржника про звільнення або відстрочення сплати судового збору не підлягає до задоволення.
Частиною 2 статті 260 ГПК України визначено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Приписами ч.ч.1,2 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162,164,172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції на дату подання апеляційної скарги) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 2.7 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції на дату подання апеляційної скарги) за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду першої інстанції визначено ставку судового збору в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити апеляційну скаргу без руху із встановленням строку для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. В задоволенні клопотання скаржника - Ужгородського комунального підприємства теплових мереж Ужгородтеплокомуненерго про звільнення або відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовити.
2. Апеляційну скаргу Ужгородського комунального підприємства теплових мереж Ужгородтеплокомуненерго залишити без руху.
3. Ужгородському комунальному підприємству теплових мереж Ужгородтеплокомуненерго до 04 лютого 2019 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом здійснення сплати судового збору в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви за подання апеляційної скарги та подання суду належних доказів сплати і зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України судового збору.
При неусуненні недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику в порядку ч. 4 ст. 174 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Західного апеляційного
господарського суду ОСОБА_1
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2019 |
Оприлюднено | 18.01.2019 |
Номер документу | 79248476 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Мирутенко Олександр Леонтійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні