Справа № 2-67/2008 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 червня 2008 року смт. Веселинове
Миколаївської області Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Орленко Л.О.,
при секретарі - Крайнюкові М. М. ,
за участю представника позивачки - ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2 райдержадміністрації - ОСОБА_3,
представника відповідача ПП „Покровське" - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Веселинове цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_2 райдержадміністрації Миколаївської області, приватного підприємства "Покровське" про визнання права власності на земельну частку (пай),
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом про визнання права на земельну частку (пай), обґрунтовуючи свої вимоги тим, що з 26 червня 1996 року вона була прийнята на посаду вагарки Колективного сільськогосподарського підприємства „Червона Україна" у селі Покровка Веселинівського району Миколаївської області.
Протоколом засідання правління КСП „Червона Україна" № 6 від 24 червня 1996 року було рекомендовано загальним зборам КСП „Червона Україна" направити ОСОБА_5 на здобуття освіти до Миколаївського сільськогосподарського інституту, де вона навчалася до 18 червня 2001 року.
На момент реорганізації КСП „Червона Україна" в Приватно-орендне підприємство „Покровське", яка була 26 лютого 2001 року, ОСОБА_5 навчалася, а після закінчення навчання вона повернулася на роботу в ПОП „Покровське" і 19 березня 2002 року звільнилася за власним бажанням. Під час роботи ОСОБА_5 неодноразрво зверталася до керівництва ПОП „Покровське" з питанням виділення їй земельної частки (паю), оскільки вона була членом КСП „Червона Україна". Поки ОСОБА_5 працювала в ПОП „Покровське", то і усі звернення носили усний характер і їй усно відповідали, що будуть думати, як виділити їй земельну частку (пай), оскільки вона на момент розпаювання не була включена до списку осіб, що мають право на пай.
У січні 2004 року ОСОБА_5 звернулися до директора ПОП „Покровське" із офіційним листом про виділення їй земельної частки (паю) і у березні 2004 року вона отримала відповідь про неможливість вирішення її питання, оскільки неможливо виправити списки осіб - членів КСП „Червона Україна", що мають право на земельну Частку (пай), оскільки дане підприємство припинило своє існування, а ПОП „Покровське" не вправі самостійно вирішувати таке питання. Після цього позивачка мала намір звернутися до суду для вирішення даного питання в судовому порядку, але не мала такої можливості за станом здоров'я.
У жовтні 2007 року ОСОБА_5 звернулася до ОСОБА_2 райдержадміністрації із заявою про виділення їй земельної частки (паю) і отримала відповідь у листопаді 2007 року із відмовою у передачі їй земельної частки (паю), обґрунтовуючи відмову відсутністю у неї сертифікату, що посвідчує право на земельну частку (пай), як члена та працівника сільськогосподарського підприємства і що вона була пропущена у списках, що додавалися до Державного акту на право колективної власності, тому вона змушена звернутися до суду із вказаним позовом за захистом свого права.
В судовому засіданні позивачка повністю підтримала свої позовні вимоги, пояснивши, що з 26 червня 1996 року була прийнята на посаду вагарки КСП „Червона Україна" і на засіданні правління КСП „Червона Україна" 24 червня 1996 року було рекомендовано загальним зборам КСП „Червона Україна" направити її на здобуття освіти до Миколаївського сільськогосподарського інституту, де вона навчалася до 18 червня 2001 року, а після закінчення навчання вона повернулася
на роботу в ПОП „Покровське", яке було створене після реорганізації КСП „Червона Україна" і 19 березня 2002 року звільнилася за власним бажанням. Під час роботи вона неодноразово усно зверталася до керівництва ПОП „Покровське" з питанням виділення їй земельної частки (паю) і їй було обіцяно вирішити її питання. Після того, як вона отримала відповідь від директора ПОП „Покровське" про неможливість вирішення її питання вона мала намір звернутися до суду для вирішення даного питання в судовому порядку, але не мала такої можливості за станом здоров'я і тому пропустила строк позовної давності і просить строк позовної давності продовжити і визнати за нею право власності на земельну частку (пай).
В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_1 позов підтримала повністю в тому ж обсязі і з тих же підстав. Просить відновити строк позовної давності і визнати право власності на земельну частку (пай).
Представники відповідачів ОСОБА_3 і ОСОБА_4 в судовому засіданні позовні вимоги визнали повністю та просили суд їх задовольнити, оскільки позивачка надала до суду докази про поважність причини пропуску строку позовної давності, про свою роботу та членство в КСП „Червона Україна", що доводять законність її позовних вимог.
Заслухавши позивачку, представника позивачки та представників відповідачів, дослідивши матеріали справи в межах заявлених вимог та з урахуванням наданих доказів, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 26 червня 1996 року позивачка була прийнята на посаду вагарки Колективного сільськогосподарського підприємства „Червона Україна" у селі Покровка Веселинівського району Миколаївської області, що підтверджується відповідним записом у трудовій книжці (а.с. - 10-11).
Протоколом засідання правління КСП „Червона Україна" № 6 від 24 червня 1996 року (а.с. -8-9) було рекомендовано загальним зборам КСП „Червона Україна" прийняти ОСОБА_5 в члени КСП „Червона Україна" та направити її на здобуття освіти до Миколаївського сільськогосподарського інституту, де вона навчалася до 18 червня 2001 року, що підтверджується дипломом від 18.06.01. р. серії МК№ 16177744 (а.р. - 15).
На момент реорганізації КСП „Червона Україна" в Приватно-орендне підприємство „Покровське", яка була 26 лютого 2001 року, ОСОБА_5 навчалася, а після закінчення навчання вона повернулася на роботу в ПОП „Покровське" і 19 березня 2002 року звільнилася за власним бажанням. Під час роботи ОСОБА_5 неодноразово зверталася до керівництва ПОП „Покровське" з питанням виділення їй земельної частки (паю), оскільки вона була членом КСП „Червона Україна". Поки ОСОБА_5 працювала в ПОП „Покровське", то і усі звернення носили усний характер і їй усно відповідали, що будуть думати, як виділити їй земельну частку (пай), оскільки вона на момент розпаювання не була включена до списку осіб, що мають право на пай.
У січні 2004 року ОСОБА_5 звернулася до директора ПОП „Покровське" із офіційним листом про виділення їй земельної частки (паю) і отримала відповідь від 03.03.04. р. (а.с. - 20) про неможливість вирішення її питання, оскільки неможливо виправити списки осіб - членів КСП „Червона Україна", що мають право на земельну частку (пай), оскільки дане підприємство припинило своє існування, а ПОП „Покровське" не вправі самостійно вирішувати таке питання. Після цього позивачка мала намір звернутися до суду для вирішення даного питання в судовому порядку, але не мала такої можливості за станом здоров'я, оскільки із лютого 2004 року вона знаходилася на обліку по вагітності і за цей період і після народження дитини постійно лікувалася, що підтверджується довідкою Миколаївської центральної районної лікарні від 07.12.07. р. № 1452 (а.с. - 17-18).
11 жовтня 2007 року ОСОБА_5 звернулася до ОСОБА_2 райдержадміністрації із заявою про виділення їй земельної частки (паю) (а.с. - 6) і отримала відповідь за вих. № Б-7 від 13.11.07. р. (а.с. - 5) із відмовою у передачі їй земельної ділянки (паю) через відсутність у неї сертифікату, що посвідчує право на земельну частку (пай), як члена та працівника сільськогосподарського підприємства і через те, що вона була пропущена у списках, що додавалися до Державного акту на право колективної власності.
Підпунктом „а" пункту 1 Указу Президента України „Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" від 03.12.99. р. № 1529/99 передбачено реформування протягом грудня 1999 року по квітень 2000 року колективних сільськогосподарських підприємств на засадах приватної власності на землю та майно шляхом забезпечення всім членам колективних сільськогосподарських підприємств права вільного виходу з цих підприємств із земельними частками (паями).
Згідно з п. 2 Указу Президента України „Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" від 08.08.1995 р. № 720 право на земельну частку (пай) мають члени КСП, кооперативу, AT, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу,
товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Згідно з п.4, п.6 розділу II Статуту КСЦ „Червона Україна" особа, яка подала заяву про прийняття в члени підприємства, користується до рішення загальних зборів (зборів уповноважених) правами члена підприємства з дня рішення правління цього підприємства і рекомендації загальним зборам про прийняття в члени підприємства. Членство в підприємстві зберігається за особами, які поступили на навчання з відривом від підприємства.
Суд дійшов висновку про те, що позивачка має право на земельну частку (пай), оскільки позивачка відповідно до рішення правління КСП „Червона Україна" №6 від 24 червня 1996 року являлася членом цього підприємства, була направлена від цього підприємства на навчання, після завершення якого повернулася в дане підприємство, де працювала заступником головного бухгалтера.
Вирішуючи питання про наявність підстав для захисту порушеного права, суд виходить з вимог ст. 257 ЦК України, якою передбачено трирічний строк позовної давності про захист цивільного права.
Відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Суд, проаналізувавши докази, що стосуються поважності причин пропуску строку позовної давності, визнає вказану позивачкою причину пропуску поважною.
Згідно з розпорядженням ОСОБА_2 райдержадміністрації від 27.03.97. р. № 133-р, розмір земельної частки (паю), визначений Схемою поділу земель колективної власності КСП „Червона Україна" становить 7, 93 умовних кадастрових гектарів, а відповідно до довідки ОСОБА_2 районного відділу земельних ресурсів № 518-01-11 від 02.03.2006 року, його вартість без індексації становить - 21031 гривня 63 копійки.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_5 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, право на земельну частку (пай) у розмірі 7, 93 умовних кадастрових гектарів, що знаходилася в колективній власності колишнього колективного сільськогосподарського підприємства „Червона Україна", із земель запасу в межах території Покровської сільської ради Веселинівського району Миколаївської області.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Миколаївської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набуває законної сили протягом 10 днів з дня проголошення рішення, якщо не буде подано заяву про апеляційне оскарження.
Суд | Веселинівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2008 |
Оприлюднено | 22.02.2010 |
Номер документу | 7954834 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Орленко Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні