Справа №:755/3429/19
Провадження №: 2/755/2436/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" березня 2019 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Марфіна Н. В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до Житлово - будівельного кооперативу Арсеналець - 16 (м. Київ, вул.. Курнастовського, буд. 6) про захист прав споживачів, компенсацію моральної шкоди, зобов'язання вчинити певні дії,
у с т а н о в и л а:
До Дніпровського районного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до Житлово - будівельного кооперативу Арсеналець - 16 (м. Київ, вул.. Курнастовського, буд. 6) про захист прав споживачів, компенсацію моральної шкоди, зобов'язання вчинити певні дії.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. (ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України)
Статтею 175 Цивільного процесуального кодексу України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред'явлення позову до суду.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Відповідно до вимог пункту 5 ч. 3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, серед іншого, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Виходячи з предмету позовних вимог, позивачі просять суд: зобов'язати відповідача здійснити перерахунок за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі перерви в їх наданні, ненадання або надання не в повному обсязі згідно з доданих до позову актів - претензій від 25.01.2018 року, 06.03.2018 року, 15.02.2018 року, 31.01.2019 року; зобов'язати відповідача здійснити перерахунок за послуги з центрального опалення та неналежне обслуговування внутрішніх магістралей водо та тепло постачання згідно акту - претензії від 30.01.2019 року; зобов'язати надати відповіді на додані до позову звернення, акті - претензії, скарги, що додаються; стягнути з ЖБК Арсеналець - 16 на користь позивача ОСОБА_1 суму завданої моральної шкоди в розмірі 10000,00 грн.; зобов'язати відповідача здійснювати вологе прибирання у під'їздах та прибирання пожежонебезпечних предметів на сходових клітинах та ліфтових холах на 4 поверсі під'їзду №3 біля квартири позивача; зобов'язати відповідача встановити другі тамбурні двері у під'їзді №3 та інших; накласти штраф на відповідача згідно ч. я. п. 12 ст. 17 ЗУ Про захист прав споживачів .
Згідно ст. 27 ЗУ Про комунальні послуги у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданих послуг. У разі неприбуття виконавця комунальної послуги або управителя (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) в установлений строк або необґрунтованої відмови підписати акт-претензію такий акт підписується споживачем, а також не менш як двома споживачами відповідної послуги, які проживають (розташовані) в сусідніх будівлях (у приміщеннях - якщо послуга надається у багатоквартирному будинку), і надсилається виконавцю комунальної послуги або управителю (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) рекомендованим листом. Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) протягом п'яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або видає (надсилає) споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії. У разі ненадання виконавцем (управителем) відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем (управителем).
Разом з тим, позивачами, пред'являючи позов до відповідача - ЖБК Арсеналець - 16 , не надано належних доказів, які б підтверджували розрахунки, які повинен сплатити споживач за надані комунальні послуги, та тарифів, за період, за який позивач просить здійснити перерахунок за надані комунальні послуги, крім того, не надано доказів, які б підтвердили, що відповідач отримав акти - претензії у відповідності до вимог ст. 27 ЗУ Про комунальні послуги , як і доказів, якими визначено обсяг понесеної матеріальної шкоди, та в чому саме полягає відповідальність відповідача за порушення законодавства про захист прав споживачів для накладення штрафу, оскільки в матеріалах справи міститься лише посилання позивача на ч. 1 п. 12 ст. 17 ЗУ Про захист прав споживачів . Окрім того, позивач, обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивається на нормативно правові акти, які втратили чинність, що не може бути обґрунтовуванням позовних вимог в розумінні п. 5 ч. 3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд приходить до висновку, про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху та надати строк позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків, оскільки позовна заява не відповідає вимогам процесуального закону.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,,
п о с т а н о в и л а:
Позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до Житлово - будівельного кооперативу Арсеналець - 16 (м. Київ, вул.. Курнастовського, буд. 6) про захист прав споживачів, компенсацію моральної шкоди, зобов'язання вчинити певні дії, залишити без руху.
Надати можливість позивачу виправити недоліки в строк не більше ніж десять днів з дня отримання позивачем ухвали, про що у вказаний термін надати суду документальні підтвердження.
Попереджаю, що у разі невиконання вимог суду щодо усунення вказаних недоліків, Ваша заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню.
С у д д я
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2019 |
Оприлюднено | 07.03.2019 |
Номер документу | 80282261 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Марфіна Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні