Ухвала
від 27.03.2019 по справі 522/1029/18
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

Ухвала

27 березня 2019 року

м. Київ

справа № 522/1029/18

провадження № 61-1213 св 19

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого - Луспеника Д. Д.,

суддів: Білоконь О. В., Гулька Б. І. (суддя-доповідач), Синельникова Є. В., Черняк Ю. В.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_3 ,

представник позивача - ОСОБА_4,

відповідачі : товариство з обмеженою відповідальністю Добробуд ЛТД , ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 ,

представник товариства з обмеженою відповідальністю Добробуд ЛТД - Чукітова Вікторія Віталіївна,

представник ОСОБА_5 - ОСОБА_11,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження клопотання ОСОБА_3про розгляд справи за участю сторін у справі за позовом ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю Добробуд ЛТД , ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання договорів купівлі-продажу нерухомого майна недійсними, визнання права власності на квартири, витребування майна із чужого незаконного володіння, зобов'язання не чинити перешкоди у здійсненні права власності, виселення та вселення за касаційними скаргами ОСОБА_5, товариства з обмеженою відповідальністю Добробут ЛТД та ОСОБА_9на постанову апеляційного суду Одеської області від 12 грудня 2018 рокуу складі колегії суддів: Сегеди С. М., Гірняк Л. А., Кононенко Н. А.,

ВСТАНОВИВ :

Ухвалами Верховного Суду у складі судді Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 22 січня 2019 року та від 01 лютого 2019 року відкрито касаційне провадження в указаній справі і витребувано цивільну справу № 522/1029/18 з Приморського районного суду м. Одеси.

Згідно зі статтею 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

У лютому 2019 року справа надійшла до Верховного Суду.

Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 04 березня 2019 року справу за позовом ОСОБА_3 до ТОВ Добробуд ЛТД , ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 про визнання договорів купівлі-продажу нерухомого майна недійсними, визнання права власності на квартири, витребування майна із чужого незаконного володіння, зобов'язання не чинити перешкоди у здійсненні права власності шляхом виселення та вселення призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.

ОСОБА_3. подано клопотання про розгляд справи з викликом сторін для надання пояснень.

Колегія суддів не знаходить підстав для задоволення клопотання.

Європейський суд з прав людини вказав, що процедура допуску скарг до розгляду та провадження виключно з питань права, на відміну від того, що стосується питань фактів, може відповідати вимогам статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, навіть якщо скаржнику не була надана можливість бути особисто заслуханим апеляційним чи касаційним судом, за умови, якщо відкрите судове засідання проводилось у суді першої інстанції і якщо суди вищої інстанції не мали встановлювати факти справи, а тільки тлумачили відповідні юридичні норми (рішення Європейського суду з прав людини у справі Zhuk v. Ukraine від 21 жовтня 2010 року).

Відповідно до частини першої статті 400 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Згідно зі статтею 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу. У разі необхідності учасники справи можуть бути викликані для надання пояснень у справі.

У частині тринадцятій статті 7 ЦПК України передбачено, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи.

Аналіз вищевказаних положень закону свідчить про те, що виклик учасників справи для надання пояснень у справі вирішується Верховним Судом з урахуванням встановленої необхідності таких пояснень.

Оскільки Верховним Судом у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду при призначенні справи до судового розгляду не приймалось рішення про виклик осіб, які беруть участь у справі, для надання пояснень, і така необхідність відсутня, то підстав для розгляду справи за їх участю, у тому числі ОСОБА_3 , немає.

Тому у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні потрібно відмовити.

Керуючись статтями 7, 260, 400, 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ :

Відмовити ОСОБА_3 у задоволенні клопотання про розгляд справи за участю сторін для надання пояснень.

Ухвала суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий Д. Д. Луспеник

Судді: О. В. Білоконь

Б.І. Гулько

Є.В. Синельников

Ю.В. Черняк

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення27.03.2019
Оприлюднено03.04.2019
Номер документу80888821
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —522/1029/18

Ухвала від 10.03.2020

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Окрема думка від 18.12.2019

Цивільне

Велика палата Верховного Суду

Лященко Наталія Павлівна

Постанова від 18.12.2019

Цивільне

Велика палата Верховного Суду

Ткачук Олег Степанович

Ухвала від 12.06.2019

Цивільне

Велика палата Верховного Суду

Ткачук Олег Степанович

Ухвала від 08.05.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулько Борис Іванович

Ухвала від 27.03.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулько Борис Іванович

Ухвала від 04.03.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулько Борис Іванович

Ухвала від 01.02.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулько Борис Іванович

Ухвала від 22.01.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Гулько Борис Іванович

Постанова від 12.12.2018

Цивільне

Апеляційний суд Одеської області

Сегеда С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні