Справа № 461/2338/19
Провадження № 1-кс/461/3287/19
УХВАЛА
15.04.2019 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення обшуку в кримінальному провадженні №12019140000000023 від 10 січня 2019 року, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України та за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з відповідним клопотанням, яке вмотивовано тим, що ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді директора Львівського комунального підприємства «Збиранка», з метою протиправного особистого збагачення, використовуючи свої службові повноваження директора підприємства організував злочинну схему з одержання неправомірної вигоди від суб`єкта підприємницької діяльності за нестворення штучних перешкод у договірних відносинах, що випливають із тендерних закупівель, замовником у яких є ЛКП «Збиранка. Так, ЛКП «Збиранка» 18 січня 2019 року оголошено процедуру відкритих торгів для закупівлі вапна гашеного (пушонка) (UA-2019-01-18-0000068-а загальною масою 766500 кг та очікуваною вартістю 9 504600 гривень. Переможцем вказаних торів згідно електронного аукціону визнано ТзОВ "Гал Партс», засновником якого є ОСОБА_5 .
У подальшому, при зустрічі, ОСОБА_4 , серед іншого, повідомив, що підприємство ТзОВ "Гал Партс" має працювати з ним по двох «схемах», а саме з товарних операцій необхідно передавати йому 3 грн. за кілограм вапна гашеного (пушонки), а з безтоварної операції необхідно передавати йому 65% усіх грошових коштів. При цьому, ОСОБА_4 запропоновано постачати товар у співвідношенні 1:3, тобто замість трьох автомобілів з товаром реально поставляти лише один. 25 березня 2019 року між ЛКП «Збиранка» та ТзОВ "Гал Партс» підписано договір про закупівлю товару вапна гашеного (пушонки) у відповідності до результату відкритих торгів та специфікацію до вказаного договору.
У подальшому, 01 квітня 2019 року на виконання протиправної вимоги ОСОБА_4 , в адміністративному приміщенні ЛКП «Збиранка», що у с. Великі Грибовичі, Жовківського району, Львівської області., ОСОБА_5 близько 19:00 год. передав, а ОСОБА_4 умисно отримав, грошові кошти у сумі 7200 гривень та несправжні (імітаційні) кошти, які імітують грошові кошти у сумі 400000 гривень, за нестворення штучних перешкод ТзОВ "Гал Партс» у договірних відносинах, що випливають із тендерних закупівель, замовником у яких є ЛКП «Збиранка, після чого правоохоронними органами була припинена протиправна діяльність ОСОБА_4 , а вищевказані речі вилучено.
Крім цього, встановлено, що службові особи ЛКП «Збиранка» перебуваючи у змові з ТзОВ «ВС-БУДМАКС», переслідуючи корисливі мотиви, всупереч інтересам служби, свідомо завищили очікувану вартість на предмет закупівлі вапно гашене (пушонка) тип EN 459-1 CL 90 S для роботи станції очистки фільтратів Грибовицького сміттєзвалища та здійснили його закупівлю, що призвело до розтрати бюджетних коштів на загальну суму 3 553 200, 00 грн.
Слідчий зазначає, що на даний час в органу досудового розслідування, є достатні підстави вважати, що посадовими особами ЛКП «Збиранка», в тому числі ОСОБА_4 , вживаються заходи щодо переховування, зміни або знищення документів щодо поставки вапна гашеного (пушонки) ТзОВ «ГАЛ ПАРТС» код ЄДРПОУ37824786, зокрема товарно-транспортної накладної №Р619 від 27.03.2019 р. та товарно-транспортної накладної №Р619 від 27.03.2019 р.
Слідчий зазначає, що за місцем реєстрації та проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , можуть зберігатись документи щодо поставки вапна гашеного (пушонки) на ЛКП «Збиранка» для роботи станції очистки фільтратів, в тому числі товарно-транспортна накладна №Р619 від 27.03.2019 р. та товарно-транспортна накладна №Р619 від 27.03.2019 р., чорнові записи, а також інші документи, які мають доказове значення у даному кримінальному провадженні.
Просить задовольнити клопотання і надати слідчому дозвіл на проведення обшуку в помешканні.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримала та просила задовольнити.
Суд, перевіривши матеріали, долучені до клопотання, приходить до висновку про необґрунтованість клопотання та про відмову у його задоволенні.
Відповідно до ч. 1,5 ст. 234 КПК України, обшук проводитьсяз метоювиявлення тафіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення,відшукання знаряддякримінального правопорушенняабо майна,яке булоздобуте урезультаті йоговчинення,а такожвстановлення місцезнаходженнярозшукуваних осіб.
Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Відповідно до витягу з кримінального провадження №12019140000000023 від 10 січня 2019 року внесено відомості у ЄРДР про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.191, ч.3 ст.368 КК України КК України.
Метою проведення обшуку, який проводиться на підставі ухвали слідчого судді за результатами розгляду обґрунтованого клопотання слідчого за погодженням з прокурором або прокурора, є виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до частини п`ятої статті 234 КПК України слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання про обшук, якщо, зокрема, не буде доведено існування достатніх підстав вважати, що відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Відповідно до усталеної прецедентної практики Європейського суду з прав людини, незважаючи на те, що національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень, що відображає принцип належного здійснення правосуддя; судові рішення повинні достатньою мірою містити мотиви, на яких вони ґрунтуються. Відсутність достатнього обґрунтування у рішеннях національних судів порушує право особи на справедливий розгляд справи незалежним і безстороннім судом, зазначене у пункті 1 статті 6 Конвенції (див. рішення у справах «Бочан проти України», «Суомінен проти Фінляндії»).
Згідно з пунктом 2 статті 8 Конвенції органи державної влади не можуть втручатись у здійснення права особи на повагу до приватного і сімейного життя, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
При цьому держави, які підписали Конвенцію, мають певну свободу розсуду стосовно необхідності втручання, але винятки, про які йдеться в пункті 2 статті 8 Конвенції, вимагають ретельного вмотивування. Необхідність у таких виняткових діях у цій справі має бути встановлена якнайпереконливіше (рішення Європейського суду з прав людини у справах «Класс та інші проти Німеччини», «Компанія «Кола Ест» та інші проти Франції», «Бук проти Німеччини»).
Слідчим недоведено існуваннядостатніх підставвважати,що відшукуваніречі,документи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі заадресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий суддя враховує те, що долучені до матеріалів клопотання докази не є достатніми для доведення виправданості такого ступеня втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Відповідно до ч.3 ст.132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Слідчий в судовому засіданні не довів, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в його клопотанні.
З урахуванням вищевикладеного, слідчий суддя вважає, що слідчим не доведена обґрунтованість проведення обшуку. Слідчий не довів, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні.
У зв`язку з викладеним, у задоволенні клопотання слідчого слід відмовити.
Керуючись ст. 234-236 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про дозвіл на проведення обшуку в кримінальному провадженні №12019140000000023від 10січня 2019року,за підозрою ОСОБА_4 у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.368КК Українита заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.3ст.191КК України-відмовити.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 81245850 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Фролова Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні