Ухвала
від 27.05.2019 по справі 308/3604/19
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

308/3604/19

У Х В А Л А

27.05.2019 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_1 , з участю слідчого ОСОБА_2 , власника майна ОСОБА_3 , секретаря судових засідань ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчої групи у кримінальному провадженні №32019070000000009 заступника начальника другого відділу слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №32019070000000009 від 19.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Заступник начальникадругого відділуслідчого управлінняфінансових розслідуваньГУ ДФСу Закарпатськійобласті ОСОБА_2 звернувся до суду з даним клопотанням, яке обґрунтовує наступним.

19.02.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесенні відомості, що можуть свідчити про умисне ухилення від сплати податків в значних розмірах та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32019070000000009.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення визначена за ч.1 ст.204 КК України.

У ході досудового розслідування даного кримінального провадження встановлено, що невстановлені особи, на території Закарпатської області, за адресами, за якими не видавалися дозволи на виконання робіт підвищеної безпеки та на експлуатацію АЗС, АГЗС, АГЗП, здійснюють реалізацію незаконно виготовлених паливо-мастильних матеріалів.

У відповідності до матеріалів досудового розслідування встановлено, що за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, с. Нижня Апша, вул. Подішор, 23 розміщена АЗС (резервуари із під`єднаними паливо-розподільчими колонками із яких проводиться реалізація дизельного палива та бензину марки «А-95». Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, АЗС належить ТзОВ «Агроторгбудпереробка» (код ЄДРПОУ 22081890). Згідно інформації УДСНС у Закарпатській області, зазначена АЗС відноситься до потенційно небезпечних об`єктів, які підлягають паспортизації та ідентифікації.

З метою встановлення на території Закарпатської області місцезнаходження АЗС з реалізації підакцизних товарів (паливо мастильних матеріалів, газу), де незаконно, без відповідних дозволів (ліцензій, касового апарату), здійснюється відпуск палива, скрапленого газу що не відповідають вимогам ДСТУ на адресу ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області скеровано відповідне доручення за №6824/10/07-16-23-02 від 26.03.2019 року.

Згідно отриманих матеріалів на вказане доручення, скерованих листом №354/21-05-07 від 01.04.2019 року встановлено, що за результатами виїзду на АЗС, розташовану за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, с. Нижня Апша, вул. Подішор, 23 виявлено встановлені резервуари із під`єднаними паливороздавальними колонками, з яких проводиться реалізація дизельного палива та бензину «А-95». Також встановлено, що приміщення АЗС розташовано на відстані менше ніж 15 метрів від резервуарів, електрощити не обладнані автоматичними системами пожежогасіння, відсутня автоматична система пожежогасіння АЗС, відсутня система раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей, відсутня автоматика безпеки АЗС, заправні рукава не мають відповідного маркування, відсутнє вибухозахисне та блискавкозахисне обладнання, що передбачене «Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України», затвердженою спільним Наказом Мінпаливенерго України, Мінтрансзв?язку України, Мінекономіки України, Держспоживстандарту України за №281/171/578/155 від 20.05.2008. Крім того, у порушення «Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами», що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 р. №1442 у приміщенні оператора відсутній касовий апарат та пульт, через який здійснюється увімкнення/вимкнення паливо-розподільчої колонки. Відпуск палива здійснюється шляхом набору оператором комбінації цифр на клавіатурі, встановленій безпосередньо на паливороздавальній колонці. Готівкові кошти за реалізацію палива зберігаються у кишенях одягу оператора. На обладнанні, приміщенні оператора та у оператора на одязі відсутні розпізнавальні знаки підприємства, а також його анкетні дані.

Також, згідно інформації Управління Держпраці у Закарпатській області (лист від 27.11.2018 № 07-07/4614) дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на АЗС, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , не видавались.

Крім того, у відповідності до листа Управління держаної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області за № 03/19-1/4728 від 29.11.2018, в Управлінні відсутня інформація про розташування за адресою: АДРЕСА_1 , резервуарів з дизельним паливом та бензином.

Зі змісту клопотання слідчує., що встановлено наявність достатніх підстав вважати, що господарська діяльність на території за адресою: АДРЕСА_1 спрямована на незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією ж метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (дизельного пального, бензину, скрапленого газу), здійснення їх реалізації за готівкові кошти без належного відображення проведених операцій в бухгалтерському та податковому обліку та сплати передбачених чинним законодавством податків та зборів.

23.05.2019 року співробітниками ГУ ДФС у Закарпатській області, на підставі ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 25.04.2019 року був проведений обшук за юридичною адресою: Закарпатська область, Тячівський район, с. Нижня Апша, вул. Подішор, 23.

Згідно протоколу обшуку від 23.05.2019 року в ході його проведення було виявлено та вилучено: контейнер біло-зеленого кольору з надписом «ДП» з цистерною для зберігання нафтопродукції об`ємом 5 м.куб. в якому міститься 2300 л. нафтопродукту 1 шт.; контейнер біло-зеленого кольору з надписом «А-95» з цистерною для зберігання нафтопродукції об`ємом 5 м.куб. в якому міститься 2500 л. нафтопродукту 1 шт.; контейнер біло-зеленого кольору з надписом «А-92» з цистерною для зберігання нафтопродукції об`ємом 5 м.куб. в якому міститься 2000 л. нафтопродукту 1 шт.;контейнер біло-зеленого кольору з надписом «А-80» з цистерною для зберігання нафтопродукції об`ємом 5 м.куб. порожня 1 шт.;паливнороздавальна колонка з надписом «ДП та А-95» із вмонтованими лічильниками, яка під`єднана до цистерни шлангами на кінцях яких знаходяться автозаправні пістолети 1 шт.; паливно роздавальна колонка з надписом «А-92 та А-80» із вмонтованими лічильниками, яка під`єднана до цистерни шлангами на кінцях яких знаходяться автозаправні пістолети 1 шт.; цистерни синьо-жовтого кольору об`ємом 5 м.куб. порожні в кількості - 4 шт.; інформаційне табло з показниками вартості нафтопродуктів 1 шт.

Підставою, у зв`язку з чим необхідно накласти арешт на виявлені товарно-матеріальні цінності сторона кримінального провадження зазначає те, що вони є матеріальними об`єктами, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди були та набуті кримінально протиправним шляхом, як наслідок, мають значення речових доказів вчиненого злочину.

У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Власника майна в судому засіданні заперечив проти задоволення клопотання з мотивів його безпідставності та необгрунтованості.

Заслухавши пояснення учасників судового прооцесу, вивчивши зміст клопотання та додані до нього письмові докази, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

В провадженні СВ особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області знаходяться матеріали досудового розслідування кримінального провадження №32019070000000009 від 19.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України, в рамках якого досліджуються обставини незаконного придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених паливо-мастильних товарів.

Сторона кримінального провадження ставить питання про накладення арешту на вказане у клопотанні майно, яке виявлено та вилучено під час обшуку за юридичною адресою: АДРЕСА_1 з тих підстав, що такі мають значення речового доказу .

Як вбачається з матеріалів клопотання, згідно інформації Управління Держпраці у Закарпатській області (лист від 27.11.2018 № 07-07/4614) дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на АЗС, розташовану за адресою: Закарпатська область, Тячівський район, с. Нижня Апша, вул. Подішор, 23, не видавались.

Згідно листа Управління держаної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області за № 03/19-1/4728 від 29.11.2018, в Управлінні відсутня інформація про розташування за адресою: АДРЕСА_1 , резервуарів з дизельним паливом та бензином.

Таким чином стороною кримінального провадження доведно, що встановлено обгрунтовані підстави вважати, що господарська діяльність на території за адресою: АДРЕСА_1 спрямована на незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією ж метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів (дизельного пального, бензину, скрапленого газу), здійснення їх реалізації за готівкові кошти без належного відображення проведених операцій в бухгалтерському та податковому обліку та сплати передбачених чинним законодавством податків та зборів.

Положеннями ч. 1 ст. 170 КПК України визначено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Ч. 2 вказаної норми закону передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру

щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У відповідностідо статті173КПК України слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 цього Кодексу.

Ч. 2 ст. 173 КПК України визначено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:

1) правову підставу для арешту майна;

2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);

3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу);

4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу);

5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження;

6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Положеннями ст. 98 КПК України законодавцем визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Частинами другою та третьою ст.170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та може накладатись на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначених у статті 98 КПК України.

На підставі викладеного вище слідчий суддя приходить до переконання, що матеріали провадження містять достатньо даних, які вказують на відповідність зазначеного слідчим майна критеріям ст. 98 КПК України, а відповідно і можливості його використання стороною обвинувачення як доказу у кримінальному провадженні.

Відтак, слідчий суддя приходить до переконання, що з метою належного забезпечення потреби досудового розслідування, зокрема для збереження речового доказу, а також для можливості органом досудового розслідування провести всі необхідні слідчі дії з вказаним речовим доказом, слід застосувати арешт вказаного в клопотанні майна.

Керуючись ст.ст. 170, 171-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотаннястаршого слідчої групи у кримінальному провадженні №32019070000000009 заступника начальника другого відділу слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №32019070000000009 від 19.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, яке виявлено та вилучено під час обшуку за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме: контейнер біло-зеленого кольору з надписом «ДП» з цистерною для зберігання нафтопродукції об`ємом 5 м.куб. в якому міститься 2300 л. нафтопродукту 1 шт.; контейнер біло-зеленого кольору з надписом «А-95» з цистерною для зберігання нафтопродукції об`ємом 5 м.куб. в якому міститься 2500 л. нафтопродукту 1 шт.; контейнер біло-зеленого кольору з надписом «А-92» з цистерною для зберігання нафтопродукції об`ємом 5 м.куб. в якому міститься 2000 л. нафтопродукту 1 шт.; контейнер біло-зеленого кольору з надписом «А-80» з цистерною для зберігання нафтопродукції об`ємом 5 м.куб. порожньої 1 шт.; паливнороздавальну колонку з надписом «ДП та А-95» із вмонтованими лічильниками, яка під`єднана до цистерни шлангами на кінцях яких знаходяться автозаправні пістолети 1 шт.; паливнороздавальну колонку з надписом «А-92 та А-80» із вмонтованими лічильниками, яка під`єднана до цистерни шлангами на кінцях яких знаходяться автозаправні пістолети 1 шт; цистерн синьо-жовтого кольору об`ємом 5 м.куб. порожніх в кількості 4 шт.; інформаційне табло з показниками вартості нафтопродуктів 1 шт.

Роз`яснити, що у відповідності до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції можна подати протягом п`яти днів з дня її проголошення (особою, яка не була присутньою на оголошенні протягом п`яти днів з дня отримання її копії) до Закарпатського апеляційного суду.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду: ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення27.05.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу81975944
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —308/3604/19

Ухвала від 09.07.2021

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 08.12.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 04.10.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 04.10.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 04.10.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 26.06.2019

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Гошовський Г. М.

Ухвала від 30.05.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 30.05.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 27.05.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

Ухвала від 27.05.2019

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бедьо В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні