ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 552/2527/19 Номер провадження 22-ц/814/1997/19Головуючий у 1-й інстанції Яковенко Н. Л. Доповідач ап. інст. Бондаревська С. М.
У Х В А Л А
26 червня 2019 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді: Бондаревської С.М.,
суддів: Кривчун Т.О., Прядкіної О.В.,
розглянувши заяву про самовідвід судді Бондаревської С.М. у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Київського районного суду м. Полтави від 17 травня 2019 року
у справі за заявою в.о. головного лікаря Комунального підприємства "Полтавський обласний психоневрологічний диспансер Полтавської обласної ради" Кіянцевої М.М. про психіатричний огляд в примусовому порядку ОСОБА_1 , -
В С Т А Н О В И В :
До Полтавського апеляційного суду надійшла вищевказана цивільна справа.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 21.06.2019 року визначено склад колегії суддів: Бондаревська С.М., Кривчун Т.О., Пряд-кіна О.В.
Суддя-доповідач у справі Бондаревська С.М. заявила самовідвід в порядку пункту 5 частини 1 статті 36 ЦПК України, про що подала заяву.
Апеляційний суд, вирішуючи питання обгрунтованості даного самовідводу, виходить з наступного.
За змістом пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка підлягає застосуванню відповідно до статті 10 ЦПК України та статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , -кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Інститут відводу (самовідводу) є однією з найважливіших гарантій здійснення правосуддя неупередженим та справедливим судом. Відвід (самовідвід) дозволяє виключити найменшу підозру в зацікавленості судді в результатах розгляду конкретної справи, навіть якщо насправді такої зацікавленості немає, оскільки пріоритетною тут є суспільна довіра до суду.
Згідно пункту 12 висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів, передбачено що при винесенні судових рішень у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від будь-яких зв`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що впливають на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватися довір`ям не тільки зі сторони сторін в конкретному розгляді, але і зі сторони суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. Інакше довір`я до незалежної судової влади буде підірвано.
Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 36 ЦПК України суддя не може брати участь в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, які викликають сумнів в обєктивності та неупередженості судді.
Згідно частин 1, 2 статті 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обгрунтованість.
Оскільки виникли обставини, які можуть викликати сумнів в неупередженості та об`єктивності складу суду, заява судді Бондаревської С.М. про самовідвід є обгрунтованою та підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 36, 40 ЦПК України , -
У Х В А Л И В :
Заяву про самовідвід судді (судді-доповідача) Бондаревської С.М. у даній справі задовольнити.
Справу передати до канцелярії суду для здійснення повторного автоматизованого розподілу справи.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.
Головуючий: Бондаревська С.М.
Судді: Кривчун Т.О.
Прядкіна О.В.
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2019 |
Оприлюднено | 28.06.2019 |
Номер документу | 82701194 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Бондаревська С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні