Справа № 2-3402/2009
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2009 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Груiцької Л.О. при секретарі Левчук О.О., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення з актового запису даних про батька дитини,
В С Т А Н О В И В :
28.11.08 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.
Заяву обґрунтував тим, що 29 вересня 2001 року він уклав шлюб з відповідачкою. 14 березня 2002 року у них народилася дочка ОСОБА_3. У серпні 2008 року відповідачка сказала йому, що ОСОБА_4 не його дочка й вони вирішили провести генетичну експертизу, яка була призначена на 27.10.2008 року. Згодом відповідачка відмовилася проводити експертизу й вказала на те, що цей факт вона може підтвердити у суді. У зв’язку з чим він вимушений звернутися до суду з вказаним позовом.
У судовому засіданні позивач позов підтримав й попросив його задовольнити.
Відповідачка у судове засідання не з’явилася, про час слухання справи повідомлена належним чином, повідомлень про причини неявки від відповідачки не надійшло, в зв’язку з чим згідно ст. 224 ЦПК України суд на підставі наявних у справі доказів вважає можливим ухвалити заочне рішення, про що не заперечував у суді позивач.
Вислухавши доводи заявника, дослідивши наявні по справі докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.122 СК України, дитина, яка зачата і/або/народжена у шлюбі, походить від подружжя.
Згідно зі ст.. 128 СК України підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи.
Згідно зі ст.. 136 СК України особа яка записана батьком дитини відповідно до ст.. 122,124,126,127 СК України має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.
Судом встановлено, що 29 вересня 2001 року позивач та відповідачка зареєстрували шлюб. Через 6 місяців після реєстрації шлюбу у позивача та відповідачки народилася донька ОСОБА_4. У зв’язку з тим що позивач та відповідачка знаходилися у шлюбі, батьком ОСОБА_3 було зареєстровано позивача. Як убачається з пояснень позивача у судовому засіданні, він дійсно вважав себе батьком дитини. Як убачається з матеріалів справи, шлюб між позивачем та відповідачкою розірвано 6 жовтня 2008 року.
Таким чином у судовому засіданні встановлено, що дитина зачата не у шлюбі, але народилася у шлюбі. Батько дитини вважав її своєю донькою. Як убачається з матеріалів справи відповідачка сама сказала позивачеві, що ОСОБА_4 не його дочка й була згодна з проведенням експертизи, але потім передумала.
У зв’язку з тим, що відповідачка постійно вводила суд в оману, не з’являлася до проведення експертизи, суд за наявністю доказів які надав позивач 16 січня 2008 року прийняв заочне рішення та позов задовольнив.
Позивачка отримавши рішення написала до суду заяву й просила суд рішення скасувати й розглянути позов у її присутність. Суд рішення скасував 11 березня 2009 року й призначив до розгляду. Удруге відповідачка погодилася на проведення експертизи, але після прийняття судом ухвали про проведення експертизи знову перестала з’являтися до суду, а також на викликни експерта. Суд неодноразово направляв відповідачці телеграми, телефонограми, але ні до суду ні до експерта вона не з’явилася.
У судове засідання на 24 вересня відповідачка також не з’явилася по невідомій причині про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Таким чином, повно і всебічно з’ясувавши обставини справи, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 3,10,14,179, ЦПК України, ст.. 128, 136 Сімейного Кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення з актового запису даних про батька дитини, задовольнити.
Виключити відомості про ОСОБА_1 як батька дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 з актового запису, № 324 від 27 березня 2002 року, зареєстрованого відділом реєстрації актів громадського стану Краматорського міського управління юстиції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Апеляційним судом Донецької області. Заяву про апеляційне оскарження рішення Краматорського міського суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду Донецькій області через Краматорський міський суд.
Суддя
Рішення постановлено та надруковано в єдиному примірнику у дорадчій кімнаті.
Суддя
Суд | Краматорський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2009 |
Оприлюднено | 21.03.2010 |
Номер документу | 8282739 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Шавула Вікторія Станіславівна
Цивільне
Краматорський міський суд Донецької області
Груїцька Людмила Олександрівна
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Калюжна Вікторія Вікторівна
Цивільне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Грищенко Володимир Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні