УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"30" липня 2019 р. Справа № 906/524/19.
Господарський суд Житомирської області у складі: судді Давидюка В.К.,
розглядаючи справу за позовом: Фермерського господарства "Пролісок Агро" (с.Обухівка, Бердичівський р-н., Житомирська обл.)
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Суспільні інновації" (с.Мошни, Черкаський р-н., Черкаська обл.)
про визнання переказного векселя недійсним
за участю представників сторін:
від позивача: Козловський А.В. (адвокат, ордер ЖТ №063857 від 24.06.2019);
від відповідача: не з`явився;
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "Пролісок Агро" звернулося з позовом до суду про визнання переказного векселя серія АА №0016583 на суму 1755000,00 грн зі строком платежу 20.05.2019 недійсним.
Ухвалою від 27.06.2019 відкладено розгляд справи в підготовчому провадженні на 30.07.2019 о 10:00.
29.07.2019 від ТОВ "Суспільні інновації" поштою надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з тим, що підприємство не обізнане з позовними вимогами, а про розгляд справи дізналося з офіційного сайту Єдиного державного реєстру судових рішень, а тому не мало достатньо часу для підготовлення документів витребуваних судом. При цьому висловлює свою стурбованість щодо відсутності забезпечення Господарським судом Житомирської області процесуальних прав та обов`язків відповідача як сторони у справі з посиланням на практику Верховного Суду.
Дослідивши клопотання "Суспільні інновації", суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч.1 ст. 43 ГПК України, учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Необізнаність з позовними вимогами не є поважною причиною неподання відзиву на позовну заяву з огляду на те, що копію ухвали від 27.06.2019 ТОВ "Суспільні інновації" отримало 10.07.2019, про що свідчить поштове повідомлення про вручення адресату поштового відправлення.
Водночас ухвала від 27.06.2019 направлялася засновнику ТОВ "Суспільні інновації" ОСОБА_1 для відома, яка повернулася до суду з відмітко: "за закінченням терміну зберігання", оскільки суд отримав конверт з копією ухвали про відкриття провадження у справі від 03.06.2019, яка надсилалася ТОВ "Суспільні інновації" за адресою: Черкаська область, с.Мошни, вул. Онищенка буд.23 з відміткою поштового зв`язку "за закінченням встановленого строку зберігання".
Отже, суд вжив заходів з метою належного повідомлення відповідача про розгляд справи.
Крім того, в матеріалах справи міститься фіскальний чек та опис вкладення як доказ направлення ТОВ "Суспільні інновації" копії позовної заяви та доданих до неї документів. Відповідно до інформації з офіційного сайту "Укрпошта"- https://ukrposhta.ua/ vidslidkuvati-forma-poshuku - щодо відстеження пересилання поштових відправлень, відправлення за номером 1331202101429 (штрихкодовий ідентифікатор за напрямком Бердичів - с. Мошни), вручене відповідачу 04.06.2019.
Згідно з ст. ст. 152, 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", наказом Державної судової адміністрації України від 22.12.2018 №628, запроваджено тестовий режим експлуатації підсистеми "Електронний суд" у всіх місцевих та апеляційних судах України (пілотних судах).
Як передбачено п. 1, 2 Розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, обмін електронними документами між судом, ОСП, фізичними особами та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду. Учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.
При цьому застосовуючи норми статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", при розгляді справи частину 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що праву особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується обов`язок добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" ("Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989).
Представник позивача в судовому засіданні надав копію переказного векселя серія АА №0016583.
При огляді копії вказаного документа суд з`ясував, що трасантом вказано Товариство з обмеженою відповідальністю "Гердем".
На питання суду щодо залучення у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Товариство з обмеженою відповідальністю "Гердем", представник позивача не заперечував у зв`язку з чим заявив клопотання про відкладення розгляду справи та продовження строку підготовчого провадження у відповідно до ч.3 ст.177 ГПК України.
Відповідно до частини 1, 2 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч. 4 ст.50 ГПК України).
З огляду на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Гердем" є особою, яка видала переказний вексель серія АА №0016583, а також для всебічного та повного розгляду справи, суд вважає за необхідне залучити вказане товариство до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.
Як передбачено ч.3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Беручи до уваги викладене, суд прийшов до висновку про продовження строку підготовчого провадження у справі та відкладення судового засідання.
Керуючись ст.ст. 50, 74, 177, 182, 234, 235 ГПК України, господарський суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Залучити до участі у справі третьою особою без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Товариство з обмеженою відповідальністю "Гердем" (76000, м.Івано-Франківськ, вул. І.Миколайчука, 2, ідентифікаційний код 38369022).
2. Продовжити строк розгляду справи в підготовчому провадженні.
3. Відкласти підготовче судове засідання на "20" серпня 2019 р. о 12:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судових засідань № 509.
4. Позивачу надати суду:
- докази направлення копії позовної заяви з додатками ТОВ "Гердем";
- відповідь на відзив з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України.
5. Відповідачу надати суду в строк до 12.08.2019:
- відзив на позовну заяву та перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву; одночасно з надсиланням відзиву до суду копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу та третій особі, докази такого направлення надати до початку підготовчого засідання.
6. Товариству з обмеженою відповідальністю "Гердем" надати суду в строк до 16.08.2019 письмові пояснення щодо предмету спору на підставі ст. 168 ГПК України.
7. В судове засідання викликати уповноважених представників сторін, третьої особи.
8. Повідомити учасників у справі про право участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції згідно з правилами ст. 197 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя Давидюк В.К.
Друк:
1 - в справу
2, 3 - сторонам;
4 - третій особі ТОВ "Гердем" (76000, м.Івано-Франківськ, вул. І. Миколайчука, буд.2)
Відправити рек.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2019 |
Оприлюднено | 01.08.2019 |
Номер документу | 83342742 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні