Справа № 487/2306/19
Провадження № 1-кс/487/5292/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.08.2019 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №42019000000000520 від 06.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191, ч.2 ст.364 КК України про тимчасовий доступ до речей та документів, -
ВСТАНОВИВ:
01.07.2019 року прокурор групи прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді із зазначеним клопотанням, в якому просила надати тимчасовий доступ до речей і документів слідчому СУ ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_4 , прокурорам групи прокурорів: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , іншим прокурорам групи прокурорів, а також старшому оперуповноваженому ОВЕЗ офісу великих платників податків ДФС України ОСОБА_7 , іншим співробітникам межрегіонального оперативного управління ДФС України з можливістю вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) по фінансово-господарським взаємовідносинам з Підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 », заснованого на власності громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) і ПзІК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), а саме оригіналів: договорів з додатками до них, додатковими угодами та специфікаціями, накладних, актів приймання-передачі товару, актів наданих послуг; видаткових/прибуткових накладних, карток складського обліку, складських квитанцій, довіреностей на отримання товару, рахунків-фактур, актів досліджень, експертних висновків, сертифікатів якості, відповідності та походження, посвідчень якості, ветеринарних свідоцтв, податкових накладних, у тому числі на перевезення; перевізних документів: залізничних та товарно-транспортних накладних, журналів реєстрації обліку в`їзду-виїзду транспорту, оборотно-сальдових відомостей та інших документів бухгалтерської і податкової звітності; документів про сплату податків; актів розрахунків ціни, розрахункових фінансових документів, платіжних доручень, виписку по розрахунковим рахункам про сплату та інших документів з вказаного питання, що мають значення для досудового розслідування кримінального провадження по вказаним взаємовідносинам.
Клопотання прокурор обґрунтовує тим, що вказані документи та відомості, що у них містяться, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
До судового засідання прокурор не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, вимоги клопотання просив задовольнити.
Відповідно до ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться речі та документи.
Вислухавши пояснення прокурора, дослідивши клопотання та докази, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Із матеріалів клопотання встановлено, що Слідчим управлінням Територіального управління ДБР, розташованого у м. Миколаєві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019000000000520, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 06.03.2019 року, за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 , які діючи у змові зі службовими особами Підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », заснованого на власності громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах, які були надані в якості користування пільгами з оподаткування у період з 01.01.2018 по 31.12.2018, що спричинило тяжкі наслідки державі за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2ст.364 КК України.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що Підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » засноване на власності громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) і перебуває на податковому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Наказом Мінсоцполітики № 23 від 11.01.2018, указаному підприємству відповідно до пункту 142.1 статті 142 розділу III «Податок на прибуток підприємств» та пункту 8 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі ПК України), надано дозвіл на право користування пільгами з оподаткування на період з 01.01.2018 по 31.12.2018 (включно).
Однак, як установлено органом досудового розслідування, відповідних умов для такого права не існувало.
Зокрема, аналізом податкової документації підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та результатами слідчих дій доведено, що жодна з трьох законодавчих підстав (відсоток працюючих на підприємстві пенсіонерів; відсоток загальних витрат на оплату їх праці; відсоток витрат, понесених на переробку товару), сукупність яких є обов`язковою для отримання податкової пільги, є не обґрунтованою.
Так, результатами обшуків у приміщенні, яке підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » використовує як виробничі, відсутні обладнання для перероби товарів, сам товар, пакувальні матеріали, а також робочі, які б могли бути залучені до виробничого процесу.
У ході обшуку офісного приміщення підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » документів, які підтверджують оформлення трудових відносин між ним з працівниками, не виявлено; на виконання ухвали слідчого судді про вилучення цих документів, вони підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не надані.
Крім того, установлено, що близько 7,3 млн. грн. із загального розміру безпідставно відшкодованого підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з бюджету ПДВ, сформовано в результаті дій службових осіб підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які у період 2017-2019 років, діючи за попередньою змовою зі службовими особами ПзІК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), шляхом проведення безтоварних фінансово-господарських операцій та використання завідомо підроблених офіційних документів надали можливість підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_1 » неправомірно сформувати податковий кредит з ПДВ на загальну суму близько 7,3 млн. грн. та у подальшому заявити бюджетне відшкодування податку на додану вартість в особливо великих розмірах. За вказаним фактом 07.06.2019 до ЄРДР внесено відомості за № 42019000000001226 за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 ККУкраїни.
Зокрема, укладення безтоварних операцій підтверджено аналізом документів, вилучених у ПзІК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на підставі ухвали Заводського районного суду м. Миколаєва від 28.03.2019. Як убачається, упродовж 2018 року підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » закуповувало у ПзІК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » рис. При цьому послуги перевізника надавалися ФОП ОСОБА_9 і ФОП ОСОБА_10 із залученням водія/експедитора ОСОБА_11 , від імені якого підписами засвідчено факти отримання, перевезення і передачі товару.
Проте, допитаний 18.06.2019 як свідок ОСОБА_12 , ознайомившись з оригіналами товарно-транспортних накладних показав, що ПзІК « ІНФОРМАЦІЯ_3 », підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », їх керівники і бухгалтер ПзІК « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також ФОП « ОСОБА_8 » і ФОП « ОСОБА_10 » йому не знайом і де вони розміщуються йому не відомо; до нього для надання послуг водія будь-хто із перелічених осіб не звертався; підписи у товарно-транспортних накладних виконані не ним; на автомобілі ДАФ НОМЕР_4 з причепом НОМЕР_5 він ніколи не працював і кому вони належать він не знає; особи, чиї підписи від імені бухгалтера ПзІК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_13 його директора ОСОБА_14 , директора підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_15 , водія/експедитора ОСОБА_12 , містяться на ТТН, йому не відомі.
Допитаний як свідок директор підприємства-відправника ОСОБА_14 також дав свідчення, об`єктивний аналіз яких спростовує реальність угод, пояснивши про те, що йому не знайомі перевізники і водій, обставини виготовлення ТТН, зберігання та відвантаження товару, дані про складські приміщення та інші дані про господарську діяльність підприємства.
За послуги перевізника підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перерахувало Сухоменюку СЄ. 21.03.2018 394560 грн., в лютому 2018 року на суму 139588 грн.
Таким чином, в результаті умисних спільних дій вказаних службових осіб, державним інтересам спричинено матеріальну шкоду в особливо великому розмірі і тяжкі наслідки у вигляді неправомірного відшкодування з Державного бюджету України коштів у розмірі близько 30 млн. грн..
У зв`язку з чим, у органа досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до оригіналів зазначених у клопотанні речей та документів, які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_8 , з метою перевірки інформації про вчинення злочину, а також з метою проведення заходів забезпечення кримінального провадження, встановлення осіб, причетних до скоєння даного злочину, джерела походження товару, а також з метою проведення експертного дослідження.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У відповідності з ч.5,6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частино 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Прокурором зазначено докази обставин, на які він посилається та доведено наявність підстав, передбачених ч.5,6,7 ст. 163 КПК України.
За такого, з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, суд дійшов висновку про те, що такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування, а мети доступу без їх вилучення досягти неможливо, тому клопотання прокурора належить задовольнити.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №42019000000000520 від 06.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191, ч.2 ст.364 КК України про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей і документів слідчому СУ ТУ ДБР, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_4 , прокурорам групи прокурорів: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , іншим прокурорам групи прокурорів, а також старшому оперуповноваженому ОВЕЗ офісу великих платників податків ДФС України ОСОБА_7 , іншим співробітникам межрегіонального оперативного управління ДФС України з можливістю вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні ФОП ОСОБА_8 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) по фінансово-господарським взаємовідносинам з Підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 », заснованого на власності громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) і ПзІК « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), а саме оригіналів: договорів з додатками до них, додатковими угодами та специфікаціями, накладних, актів приймання-передачі товару, актів наданих послуг; видаткових/прибуткових накладних, карток складського обліку, складських квитанцій, довіреностей на отримання товару, рахунків-фактур, актів досліджень, експертних висновків, сертифікатів якості, відповідності та походження, посвідчень якості, ветеринарних свідоцтв, податкових накладних, у тому числі на перевезення; перевізних документів: залізничних та товарно-транспортних накладних, журналів реєстрації обліку в`їзду-виїзду транспорту, оборотно-сальдових відомостей та інших документів бухгалтерської і податкової звітності; документів про сплату податків; актів розрахунків ціни, розрахункових фінансових документів, платіжних доручень, виписку по розрахунковим рахункам про сплату та інших документів з вказаного питання, що мають значення для досудового розслідування кримінального провадження по вказаним взаємовідносинам..
Ухвала дійсна до 12.09.2019року (включно).
Роз`яснити ФОП ОСОБА_8 положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно яких, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83569231 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні