УХВАЛА
15 серпня 2019 року
м. Київ
Справа № 909/68/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Огородніка К.М.- головуючий, Ткаченко Н.Г., Жукова С.В.
розглянувши заяву про самовідвід суддів Огородніка К.М., Ткаченко Н.Г., Жукова С.В.
у справі № 909/68/18
розглянувши матеріали касаційної скарги Фізичної особи-підприємця Кінаша Віталія Івановича
на постанову Західного апеляційного господарського суду від 02.07.2019
у справі № 909/68/18
за позовом Фізичної особи-підприємця Кінаша Віталія Івановича
до Фізичної особи-підприємця Тенюх Оксани Володимирівни
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Калуської міської ради
про визнання укладеною додаткової угоди,
ВСТАНОВИВ:
До Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Фізичної особи-підприємця Кінаша Віталія Івановича , в якій просить скасувати постанову Західного апеляційного господарського суду від 02.07.2019 у справі №909 / 68/18.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи №909/68/18 визначено колегію суддів у складі: Огороднік К.М., - головуючий, Ткаченко Н.Г., Жуков С.В., що підтверджується витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) між суддями від 06.08.2019.
Через канцелярію Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 15.08.2019 суддями Огородніком К.М., Ткаченко Н.Г., Жуковим С.В. подано заяву про самовідвід у розгляді справи №909/68/18, яку мотивовано порушенням порядку визначення судді для розгляду справи відповідно до пункту 4 частини 1 статті 35 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Відповідно до частини 1 статті 35 ГПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Частиною першою статті 32 ГПК України встановлено, що визначення судді, а в разі колегіального розгляду - судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою під час реєстрації документів, зазначених в частині другій статті 6 цього Кодексу , а також в інших випадках визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу, з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження для кожного судді, за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ.
Відповідно статті 37 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" до складу Верховного Суду входять судді у кількості не більше двохсот. У складі Верховного Суду діють: 1) Велика Палата Верховного Суду; 2) Касаційний адміністративний суд; 3) Касаційний господарський суд; 4) Касаційний кримінальний суд; 5) Касаційний цивільний суд. 3. До складу кожного касаційного суду входять судді відповідної спеціалізації. 4. У кожному касаційному суді утворюються судові палати з розгляду окремих категорій справ з урахуванням спеціалізації суддів. Кількість та спеціалізація судових палат визначаються рішенням зборів суддів касаційного суду з урахуванням вимог частин п`ятої та шостої цієї статті та судового навантаження. У Касаційному господарському суді обов`язково створюються окремі палати для розгляду справ щодо (про): 1) банкрутство; 2) захисту прав інтелектуальної власності, а також пов`язаних з антимонопольним та конкурентним законодавством; 3) корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів. Інші палати у касаційних судах створюються за рішенням зборів суддів касаційного суду.
Рішенням зборів суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 20.05.2019 №6 затверджено, зокрема, склад судових палат та спеціалізацію судових палат і суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з додатками № 1, 3, де зазначено, що судді Огороднік К.М., Ткаченко Н.Г., Жуков С.В. входять до складу судової палати для розгляду справ про банкрутство із визначенням спеціалізації судової палати та суддів, а саме: справи за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство; справи у спорах щодо захисту ділової репутації; справи у спорах щодо приватизації майна; справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів; справи у спорах щодо недоговірних зобов`язань; справи у спорах щодо оскарження актів (рішень) суб`єктів господарювання та їхніх органів, посадових та службових осіб у сфері організації та здійснення господарської діяльності; справи наказного провадження; справи щодо оскарження рішень третейських судів та про видачу наказів на примусове виконання рішень третейських судів; інші справи; заяви про відвід судді (суддів) у випадку, коли суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу.
У справі № 909/68/18 предметом спору є додаткова угода про внесення змін до договору купівлі-продажу від 22.08.2017, якою змінено пункт 1 та викладено його в наступній редакції: "Продавець передала у власність, а покупець прийняв у власність нерухоме майно: нежитлові приміщення, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 ". Крім того, під час розгляду матеріалів касаційної скарги встановлено, що в касаційній скарзі містяться посилання на статті 181, 377 Цивільного кодексу України та статтю 120 Земельного кодексу України.
Отже зазначений спір пов`язаний з розглядом справ у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів, а вказана категорія справ належить до спеціалізації судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності.
Частиною 1 статті 38 ГПК України передбачено, що з підстав, зазначених у статтях 35 , 36 і 37 цього Кодексу , суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
З огляду на викладене колегія суддів вважає, що наведені у заяві про самовідвід суддів Огородніка К.М., Ткаченко Н.Г., Жукова С.В. обставини, у розумінні приписів статті 35 ГПК України , є підставою для самовідводу у розгляді вказаної справи.
Керуючись статтями 32, 35 , 38, ГПК України, Суд,-
УХВАЛИВ:
1. Заяву суддів Огородніка К.М., Ткаченко Н.Г., Жукова С.В. від 15.08.2019 про самовідвід у справі №909/68/18 задовольнити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя К.М. Огороднік
Судді Н.Г. Ткаченко
С.В. Жуков
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2019 |
Оприлюднено | 18.08.2019 |
Номер документу | 83691506 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Огороднік К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні