Справа № 2-117
2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.03.2010 р. смт. Веселе
Веселівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого - судді Нагорного А.О., при секретарі судового засідання Сафоновій І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Веселівського районного суду Запорізької області з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, 06.04.2000 р. н., у розмірі 500,00 грн. з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, щомісяця, починаючи з 21.01.2010 р. і до досягнення дитиною повноліття, батьком якої у свідоцтві про народження записаний відповідач.
У судовому засіданні позивач свій позов підтримала і просить суд стягнути з відповідача аліменти в розмірі 500,00 грн. з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, але не менше 30-ти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, на утримання неповнолітнього сина, починаючи з дня подачі заяви до суду і до досягнення ним повноліття.
Судові витрати щодо сплати судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи покласти на відповідача.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать розписки про одержання судової повістки, але у судове засідання не з'явився і причину своєї неявки суд не повідомив.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши позивача, розглянувши наявність у справі матеріалів та дослідивши їх, суд прийшов до висновку, що позов обгрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
24.07.1999 р. відділом реєстрації актів цивільного стану Веселівського районного управління юстиції Запорізької області за актовим записом № 25 був зареєстрований шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Від шлюбу сторони мають неповнолітню доньку – ОСОБА_3, 06.04.2000 р. н., батьком якої у свідоцтві про народження, серії І-ЖС № 057093 від 07.04.2001 р., виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Веселівського районного управління юстиції Запорізької області за актовим записом № 03, записаний відповідач.
У жовтні 2009 р. відповідач залишив позивача та їх спільну доньку, забрав свої речі і почав жити окремо. З цього часу шлюбні стосунки між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 фактично припинені, спільне господарство не ведуть. Ніяким чином турботу про свою сім’ю відповідач не виявляє, їхнім життям не цікавиться, матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини не надає.
Зі слів позивача ОСОБА_1 вона неодноразово зверталася до відповідача з проханням надавати матеріальну допомогу на утримання їхньої доньки ОСОБА_3, але ОСОБА_2, мотивуючи тим, що ніде не працює і не має постійного заробітку, відмовився надавати будь-яку матеріальну допомогу на утримання дитини.
Наведене вище свідчить про те, що між позивачем та відповідачем склалися спірні сімейні правовідносини з приводу утримання дитини.
Угоди про добровільну сплату аліментів між позивачем і відповідачем не досягнуто.
Інших дітей у відповідача немає, стягнень за виконавчими документами не проводиться.
Статтею 180 СК України визначено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Обов’язок утримувати дитину є рівною мірою обов’язком як матері, так і батька.
При вирішенні питання про розмір аліментів, суд, у відповідності до ст. 182 СК України, враховує матеріальне становище платника аліментів.
Оскільки у судовому засіданні стало відомо, що відповідач працює не має постійного місця роботи, а його доходи є мінливими, то з нього необхідно стягувати аліменти у твердій грошовій сумі на утримання неповнолітньої доньки, починаючи з дня подачі заяви до суду і до досягнення нею повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідач не є інвалідом і не має обмежень у працевлаштуванні за станом здоров’я, крім того, має земельний пай і щорічно отримує від ФГ «Руслан» орендну плату за користування паєм. Тому є підстави вважати, що відповідач має можливість сплачувати аліменти на утримання своєї неповнолітньої доньки у розмірі, визначеному позивачем.
Суд приймає до уваги ту обставину, що відповідно до ст. ст. 1 та 2 розділу 1 Закону України ,,Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення розміру аліментів на дітей” № 2901-ІV від 22.09.2005 р., мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути на користь держави судовий збір.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, необхідно допустити негайне виконання рішення.
На підставі викладеного та ст. ст. 180-182, 184-185, 191, 199 СК України, керуючись ст. ст.10, 11, 60, п. 1 ч. 1 ст. 367, 88, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3, 06.04.2000 р. н., до досягнення нею повноліття – задовольнити.
Проводити стягнення аліментів з ОСОБА_2, 20.07.1976 р. н., уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає по вул. Щорса, 21 в с. Менчикури, Веселівського району, Запорізької області, на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_3, 06.04.2000 р. н., у розмірі 500,00 грн. з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, щомісяця, починаючи з 21.01.2010 р. і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51-00 гривень за такими реквізитами: № 31414537700066, код ЄДРПОУ 34677077, МФО 813015, отримувач - місцевий бюджет Веселівської селищної ради Веселівського району Запорізької області 22090100, банк отримувача - ГУ ДКУ в Запорізькій області м. Запоріжжя.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного бюджету Веселівського району в Запорізькій області витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у Веселівському районному суді Запорізької області у розмірі 120,00 грн. за такими реквізитами: № 31210259700065, код ЄДРПОУ 34677077, МФО 813015, отримувач - Державний бюджет Веселівського району в Запорізькій області 22050000, банк отримувача - ГУ ДКУ в Запорізькій області м. Запоріжжя.
ОСОБА_1 від судових витрат звільнити.
Рішення у частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити негайному виконанню.
Роз'яснити сторонам ОСОБА_1 та ОСОБА_2, що на підставі ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга, на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.О. Нагорний
Суд | Веселівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2010 |
Оприлюднено | 01.04.2010 |
Номер документу | 8558026 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сарненський районний суд Рівненської області
Березень Юрій Валентинович
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Притуло Любов Володимирівна
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Оксенюк Михайло Миколайович
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Лукінова Катерина Сергіївна
Цивільне
Веселівський районний суд Запорізької області
Нагорний Анатолій Олександрович
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Клікунова Анастасія Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні