Дата документу 20.11.2019
Справа № 320/1025/19
Провадження № 2/320/1577/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2019 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді: Іваненко О.В.,
за участю секретаря: Прозорової Т.О.,
за участю позивача - ОСОБА_1 ,
за участю представника відповідача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дитини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дитини.
Позивач обґрунтовує позов тим, що 29.04.2017 року між ним та відповідачем було укладено шлюб. ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідач народила доньку - ОСОБА_4 . Батьком народженої дитини, згідно ч. 1 ст. 122 Сімейного кодексу України, був записаний він. Однак наразі він з цим не згоден з наступних підстав. З квітня 2017р. він проходив обстеження в лікарні та вересні 2017р. проведена медична операція де він і проходив післяопераційне лікування. Після народження дитини він став помічати, що дружина часто таємно розмовляє з кимось по телефону, постійно розмовляє з невідомим йому абонентом. Дружина приходила до нього на роботу і розповідала його співробітникам, що донька не є його дитиною. Після серйозної розмови між ними він особисто від дружини дізнався, що донька не є його дитиною. Незважаючи на це відповідачка звернулась до суду про стягнення аліментів, як на свою користь так і на дитину. Тому він просить суд виключити відомості про його батьківство, з актового запису №770 складеного 03 липня 2017 року про народження ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В судовому засіданні позивач на задоволенні позовних вимог в повному обсязі наполягав.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги щодо виключення відомостей про ОСОБА_1 як батька з актового запису про народження ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 . визнала в повному обсязі.
Відповідно до ч.3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Суд, дослідивши та вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
Згідно ч.5 ст.263 ЦПК України, обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно ч.1, 4 ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_3 29.04.2017 року зареєстрували шлюб, який зареєстровано Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, актовий запис №280 від 29.04.2017 року (а.с.7).
Від даного шлюбу у сторін ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька - ОСОБА_4 , згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 03.07.2018 року, актовий запис №770 від 03.07.2018 року зроблений Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, де батьком дитини зазначено ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.8).
Згідно ч.1, 2, 3, 5 ст.136 ЦПК України, особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу.
Так судом 12.06.2019 року по справі було призначено судово-генетичну експертизу, проведення якої доручено експертам КЗ Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи Дніпропетровської обласної ради, яка знаходиться за адресою: м. Дніпро площа Соборна 14.
Згідно листа КЗ Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи Дніпропетровської обласної ради, ухвалу про проведення експертизи повернуто без виконання в зв`язку із неявкою гр. ОСОБА_3 разом із дитиною на експертизу (а.с.50).
Згідно ст.109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Пунктом 9, 11 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів визначено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної. Оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст. 136 СК), - шляхом пред`явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.
Відповідно до п. п. 20 п. 1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/2 з відповідними змінами, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Відповідно до п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 96/5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за N 55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.
Враховуючи викладене, керуючись конституційним принципом верховенства права, оцінивши всебічно, повно та об`єктивно всі наявні у справі докази окремо та у сукупності, застосовуючи відповідні норми матеріального права, забезпечуючи права людини і основоположні свободи сторін, враховуючи принципи справедливості та неупередженості, враховуючи те, що відповідач ОСОБА_3 разом із дитиною не з`явилася на експертизу, однак позовні вимоги визнає в повному обсязі, думку позивача, який просив виключити запис про нього як батька за актового запису про народження дитини, суд дійшов висновку про задоволення позову та виключення відомостей про ОСОБА_1 як батька з актового запису №770 складеного 03 липня 2018 року про народження ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Керуючись ст.ст. 12, 13, 141, 259, 263-265 ЦПК України, ст. 136 СК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дитини - задовольнити.
Внести зміни до актового запису №770 від 03 липня 2018 року, згідно якого 03 липня 2018 року було видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 Мелітопольським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Запорізької області про народження ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме виключити відомості про батьківство ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мелітопольського
міськрайонного суду О. В. Іваненко
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2019 |
Оприлюднено | 26.11.2019 |
Номер документу | 85861273 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Іваненко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні