УХВАЛА
12 грудня 2019 року
м. Київ
Справа № 923/200/19
Суддя Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду Мачульський Г.М.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Приватного підприємства Приватна фірма "ФОРВАРД"
на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 21.10.2019
за позовом Приватного підприємства Приватна фірма "ФОРВАРД"
до Херсонської міської ради Херсонської області
про визнання договору оренди земельної ділянки укладеним,
ВСТАНОВИВ:
25.11.2019 (згідно з поштовими відмітками на конверті) Приватне підприємство Приватна фірма "ФОРВАРД" звернулось із касаційною скаргою на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 21.10.2019 (повний текст постанови складено 04.11.2019) до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
Розглянувши матеріали касаційної скарги, Касаційний господарський суд вважає за необхідне залишити її без руху виходячи з наступного.
Статтею 290 Господарського процесуального кодексу України визначено форму і зміст касаційної скарги.
За змістом пункту 2 частини четвертої статті 290 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Проте заявником до матеріалів касаційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини другої статті 123 вказаного Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно із підпунктом 5 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду, ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Зі змісту оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції, яка офіційно оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень вбачається, що позивач у березні 2019 року звернувся до господарського суду з позовом, який містить одну вимогу немайнового характеру, а саме, про визнання договору оренди земельної ділянки укладеним.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 01.01.2019 установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 921,00 грн.
Виходячи з наведеного, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання касаційної скарги складає 3 842,00 грн (1 921,00 грн (прожитковий мінімум для працездатних осіб) x 200% (ставка судового збору за подання касаційної скарги)).
Згідно із положеннями частин 2, 5 статті 292 та статті 174 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, така скарга залишається без руху, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала із зазначенням строку на усунення скаржником недоліків касаційної скарги, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху. Якщо ухвала про залишення заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Отже, для усунення недоліків касаційної скарги, заявнику необхідно надати до Касаційного господарського суду докази сплати судового збору у розмірі 3 842,00 грн.
Усунувши недоліки, заявнику касаційної скарги необхідно подати суду докази про дату вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху для визначення судом чи було дотримано заявником встановлений у частині 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України строк на усунення недоліків касаційної скарги.
Відповідно до частини 4 статті 174 та частини 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України, якщо заявник не усунув недоліки касаційної скарги у встановлений строк, така касаційна скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із касаційною скаргою.
З огляду на викладене, касаційна скарга заявника визнається поданою без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, і підлягає залишенню без руху на підставі частини 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Приватного підприємства Приватна фірма "ФОРВАРД" залишити без руху до 10.01.2020.
2. Встановити Приватному підприємству Приватна фірма "ФОРВАРД" строк усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.
3. Приватному підприємству Приватна фірма "ФОРВАРД" надати Касаційному господарському суду у складі Верховного Суду (01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6) докази про дату вручення даної ухвали суду касаційної інстанції.
4. У разі усунення недоліків документи направити на адресу Касаційного господарського суду: 01016, м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Г.М. Мачульський
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2019 |
Оприлюднено | 13.12.2019 |
Номер документу | 86305399 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Мачульський Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні