Ухвала
від 19.12.2019 по справі 320/5898/19
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відкриття спрощеного позовного провадження

в адміністративній справі

19 грудня 2019 року м. Київ №320/5898/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) з позовом до Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" (08290, Київська область, смт Гостомель вул. Мирна, 3), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність адміністрації Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" щодо не відправки направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК) щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1;

- зобов`язати адміністрацію Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" направити направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК) щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1;

- визнати протиправною бездіяльність адміністрації Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" щодо не вирішення питання на лікарсько-консультативній комісії про необхідність звільнення ОСОБА_1 від подальшого відбуття покарання через стан здоров`я;

- зобов`язати адміністрацію Державної установи "Бучанська виправна колонія (№ 85)", терміново вирішити на засіданні лікарсько-консультативної комісії питання про потребу звільнити ОСОБА_1 через стан його здоров`я.

04 листопада 2019 року Київський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху, у якій зазначив недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення та встановив строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали позивачу.

Відповідно до ухвали від 02.12.2019, суд продовжив строку для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 . Позивач усунув недоліки позовної заяви у встановлений судом строк.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, і подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Відповідно до положень статей 257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Також, разом з позовною заявою позивач подав клопотання про звільнення від сплати судового збору. Клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_1 засуджений до 4 років позбавлення волі за ст. 185 ч. 3 КК України, початок строку - 05.05.2016, кінець строку - 05.05.2020, відбуває покарання в ДУ "Бучанська виправна колонія (№85)" з 29.09.2017. Позивач має захворювання та знаходиться на постійному стаціонарному лікуванні. Таким чином, ОСОБА_1 є засудженим, має захворювання та не має жодного доходу. На підтвердження зазначеного, позивач надав: 1) лист Бучанської багатопрофільної лікарні №85 філії ДУ "Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України" в м. Києві та Київській області від 08.08.2019 №08/08/19-01 про те, що позивач знаходиться під постійним медичним наглядом; 2) довідку про доходи від 04.11.2019 №11-103, що видана Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)", з якої випливає, що у позивача основна форма працевлаштування, но при цьому з 21 квітня по 21 жовтня 2019 року він отримав нуль грн доходу, та знаходиться на обмеженому державному забезпеченні.

Вирішуючи вказане клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою судовий збір справляється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (згідно з Законом України від 23 листопада 2018 року №2629-VIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік", з 1 січня 2019 року встановлений прожитковий мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1921,00 гривні).

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимоги немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч.3 ст. 6 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI "Про судовий збір", далі - Закон №3674-VI).

Із змісту позовної заяви випливає, що у ній об`єднано чотири вимоги немайнового характеру. Таким чином, позивач має сплати судовий збір у розмірі 3073,60 грн (4 вимоги немайнового характеру помножити на 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 768,40 грн).

Частиною першою статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до статті 8 Закону України №3674-VI, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням, зокрема, звільнити від його сплати за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Отже, вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд може звільнити позивача від сплати судового збору, зменшити його розмір, відстрочити або розстрочити його сплату.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини (зокрема, рішення від 19 червня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" (Kreuz v. Poland)) сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.

Ураховуючи те, що позивач засуджений до 4 років позбавлення волі, початок строку - 05.05.2016, кінець строку - 05.05.2020, відбуває покарання в ДУ "Бучанська виправна колонія (№85)" з 29.09.2017, знаходиться під постійним медичним наглядом та те, що він знаходиться на обмеженому державному забезпеченні, суд дійшов висновку, що клопотання про звільнення від сплати судового збору слід задовольнити.

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 133, 171, 243, 248, 256, 257, 259-263, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

Клопотання позивача задовольнити та звільнити його від сплати судового збору за звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

Призначити судове засідання на 16 січня 2020 року о 10 год. Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 1-й під`їзд, 6-й поверх).

Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).

Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії даної ухвали подати суду відзив на позовну заяву. При цьому, роз`яснити відповідачеві, що в силу приписів частин третьої, четвертої та шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву мають бути додані: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

Попередити відповідача, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Позивач протягом трьох днів з дня отримання відзиву на позовну заяву має право подати до суду відповідь на відзив.

Заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів можуть бути подані відповідачем до суду протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив.

Роз`яснити позивачу та відповідачеві, що згідно з статтями 163, 164 Кодексу адміністративного судочинства України, до відповіді на відзив та заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами другою-четвертою статті 162 цього ж Кодексу.

Роз`яснити учасникам справи, що згідно із частиною дев`ятою статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Басай О.В.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.12.2019
Оприлюднено22.12.2019
Номер документу86494650
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —320/5898/19

Ухвала від 26.10.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Рішення від 25.09.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 05.05.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 30.04.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 17.04.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 17.02.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 03.01.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 19.12.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 02.12.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

Ухвала від 04.11.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Басай О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні