КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 квітня 2020 року м. Київ №320/5898/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В., розглянувши заяву представника позивача Семенюк Ольги Григорівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яке подане у адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" та Бучанської багатопрофільної лікарні №85 філії ДУ "Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України" в м. Києві та Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2 з позовом до Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" та Бучанської багатопрофільної лікарні №85 філії ДУ "Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України" в м. Києві та Київській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність адміністрації Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" та адміністрації Бучанської багатопрофільної лікарні №85 філії ДУ "Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України" в м. Києві та Київській області щодо надмірної (понад строк, встановлений законодавством) затримки в направлені документів для проведення обстеження медико-соціально-експертної комісією (МСЕК) щодо ОСОБА_2 , 1975 року народження;
- визнати протиправною бездіяльність адміністрації Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" та адміністрації Бучанської багатопрофільної лікарні №85 філії ДУ "Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України" в м. Києві та Київській області щодо несвоєчасного проведення огляду лікарсько-консультативною комісією та непідготовкою документів для суду для звільнення від подальшого відбуття покарання через стан здоров`я ОСОБА_2 .
04 листопада 2019 року Київський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви ОСОБА_2 без руху, у якій зазначив недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення та встановив строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали позивачу.
Відповідно до ухвали від 02.12.2019, суд продовжив строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_2 . Позивач усунув недоліки позовної заяви у встановлений судом строк.
Згідно з ухвалою від 19.12.2019, суд відкрив провадження в адміністративній справі, визначив, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи та призначив судове засідання.
03 січня 2020 року суд постановив ухвалу, якою задовольнив клопотання представника позивача Семенюк Ольги Григорівни про участь в судовому засідання в режимі відеоконференції та доручив Соснівському районному суду м. Черкаси забезпечити проведення судового засідання в режимі відеоконференції, за участю представника позивача.
Відповідно до ухвали від 17.02.2020, суд задовольнив клопотання представника позивача про залучення співвідповідача по справі та залучив в адміністративній справі №320/5898/19 за позовом ОСОБА_2 до Державної установи "Бучанська виправна колонія (№85)" про визнання протиправною бездіяльність в якості співвідповідача Бучанську багатопрофільну лікарню №85 філії ДУ "Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України" в м. Києві та Київській області.
22 квітня 2020 року до суду від представника позивача адвоката Семенюк Ольги Григорівни надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконфеоенції поза межами приміщення суду, в якій представник позивача просить надати їй можливість участі у судовому засіданні по справі №320/5898/19, призначеному на 05.05.2020, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Також, представник позивача зазначила Еmail, за яким зареєстрована в системі EasyCon, та повідомила, що ознайомлена з Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку та відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах.
При вирішенні питання щодо наявності підстав для задоволення цієї заяви, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частиною першою статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За частиною другою статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до частини четвертої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", та відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п`ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус судів", Державна судова адміністрація України наказом від 23 квітня 2020 року №196 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок) у новій редакції.
Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку, учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Пунктом 1 розділу ІІІ Порядку визначено, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Згідно з пунктами 3 - 5 розділу ІІІ Порядку, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв`язку.
Заява представника позивача Семенюк Ольги Григорівни від 22.04.2020 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів подана з дотриманням правил процесуального закону, відповідає вимогам Порядку щодо форми і змісту.
Беручи до уваги зазначене, а також враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду адміністративної справи, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника позивача Семенюк Ольги Григорівни про проведення судового засідання в режимі відео конференції у визначені дату і час за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".
Керуючись статтями 195, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Заяву представника позивача Семенюк Ольги Григорівни про участь у судовому засіданні у справі №320/5898/19 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
Забезпечити участь представника позивача Семенюк Ольги Григорівни у судовому засіданні у справі №320/5898/19, призначеному на 05 травня 2020 року о 15 год. в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року №196.
Роз`яснити представникові позивача Семенюк Ользі Григорівні , що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно: зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи; очікувати запрошення Секретаря до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити представнику позивача Семенюк Ользі Григорівні, що ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Зобов`язати представникова позивача Семенюк Ольгу Григорівну подати скановані копії документів, що посвідчують особу представника для встановлення повноважень, письмових заяв і клопотань, письмових доказів засвідчених електронним цифровим підписом за один робочий день до проведення судового засідання.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку "EasyCon", який може бути встановлений за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Копію ухвали надіслати (видати) особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Басай О.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2020 |
Оприлюднено | 30.04.2020 |
Номер документу | 89009462 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Басай О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні