Справа № 369/14904/18
Провадження №2/369/16/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.12.2019 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області
під головуванням судді Дубас Т.В.,
при секретарі Мазурик Д.С.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
представника позивачів - ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 ,
розглянувши у підготовчому засіданні клопотання судового експерта Баранова Ю.Л. про надання додаткових матеріалів та роз`яснень, залучення інженерів-геодезистів, що подане в цивільній справі за позовом ОСОБА_5 , ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Центру надання адміністративних послуг Києво-Святошинської РДА, ОСОБА_3 про часткове визнання недійсним розпорядження та скасування свідоцтв про право власності, -
в с т а н о в и в:
В провадженні Києво-Святошинського районного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_5 , ОСОБА_1 до Києво-Святошинської районної державної адміністрації, Центру надання адміністративних послуг Києво-Святошинської РДА, ОСОБА_3 про часткове визнання недійсним розпорядження та скасування свідоцтв про право власності.
Предметом позову є визнання недійсним розпорядження Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області №12 від 14.01.2005 року в частині яка стосується ОСОБА_3 ; визнання недійсним свідоцтво про право власності на нерухоме майно (земельну ділянку кадастровий номер 3222482000:07:003:5020) номер №30771561 видане реєстраційною службою Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області 10.12.2014 року, яке посвідчує право власності на земельну ділянку ОСОБА_3 .
Ухвалою суду від 30.05.2019 року у справі призначена судова земельно-технічної експертизу, на вирішення якої поставлено питання: Чи відповідає вимогам законодавства проект із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_3 , яка розташована на території Садового товариства Воїн-3 ? Чи відповідає вимогам законодавства технічна документація із землеустрою щодо складання державного акта на право власності на земельну ділянку ОСОБА_3 яка розташована на території Садового товариства Воїн-3 ; Чи відповідає фактичне використання земельної ділянки (кадастровий номер 3222482000:07:003:5020), яка належить ОСОБА_3 , правовстановлюючому документу та документації землеустрою на цю ділянку; Чи наявна між сусідами ОСОБА_6 ОСОБА_7 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , дренажна канава (рівчак) відповідно до топографічної зйомки масштабу 1:500, що міститься в матеріалах справи. Вказати розмір дренажної канави; Чи вказана в позовній заяві дренажна канава (рівчак) відповідає поняттю межової споруди, визначеної ст. 108 Земельного кодексу України; Чи порушені ОСОБА_3 межі фактичного землекористування відповідно до правовстановлюючих документів на земельну ділянку.
Проведення експертизи доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
30.08.2019 року судовий експерт Баранов Ю.Л. надіслав клопотання про надання додаткових матеріалів та роз`яснень, залучення інженерів-геодезистів, а також просив вирішити питання попередньої оплати експертизи.
23.10.2019 року, у зв`язку із надходженням клопотання експерта, у виконанні його перебуває призначене судом вищевказане експертне дослідження, було відновлено провадження для його розгляду, та відповідно викликано в судове засідання сторін.
Позивач ОСОБА_1 та представник позивачів ОСОБА_2 в судовому засіданні проти задоволення клопотання експерта не заперечували та зазначали, що без надання запрошуваної експертом документації експертиза проведена не буде.
Представник відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 , по суті заявленого експертом клопотання не заперечував.
Заслухавши думку учасників справи, вивчивши матеріали судової справи, суд дійшов наступних висновків.
Ухвалою суду від 30.05.2019 року у справі призначена судова земельно-технічна експертиза, на вирішення якої поставлено ряд запитань, відповіді експертів на які мають суттєве значення для вирішення по суті наявного між сторонами спору.
30.08.2019 року на адресу суду від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз надійшов лист з доданим клопотання судового експерта Баранова Ю.Л., на виконанні у якого перебуває призначене судом експертне дослідження. Відповідно до даного клопотання, експерт просив суд:
1) надати оригінал або належним чином оформлену (згідно із вимогами Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163- 2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7.04.2003 №55, та Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5, а саме - з читабельним текстом, прошиту, пронумеровану та завірену печаткою розробника або державного органу, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин), з каталогом координат поворотних точок меж земельної ділянки в СК (системі координат) геодезичної мережі 1963 року (8С63) в повному обсязі із семизначних цифр до коми, двозначних після коми, копію проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_3 , яка розташована на території Садового товариства Воїн-3 ;
2) надати оригінал або належним чином оформлену (згідно із вимогами Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163- 2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7.04.2003 №55, та Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5, а саме - з читабельним текстом, прошиту, пронумеровану та завірену печаткою розробника або державного органу, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин), з каталогом координат поворотних точок меж земельної ділянки в СК (системі координат) геодезичної мережі 1963 року (8С63) в повному обсязі із семизначних цифр до коми, двозначних після коми, копію технічної документації із землеустрою щодо складання державного акта на право власності на земельну ділянку ОСОБА_3 яка розташована на території Садового товариства Воїн-3 ;
3) надати оригінал або належним чином оформлену (згідно із вимогами Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163- 2003» , затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7.04.2003 №55, та Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5, а саме - з читабельним текстом, прошиту, пронумеровану та завірену печаткою розробника або державного органу, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин), з каталогом координат поворотних точок меж земельної ділянки в СК (системі координат) геодезичної мережі 1963 року (8С63) в повному обсязі із семизначних цифр до коми, двозначних після коми, копію відповідної документації із землеустрою, на підставі якої був виданий правовстановлюючий документ на земельну ділянку ОСОБА_5 ОСОБА_7 , яка розташована на території Садового товариства Воїн-3 ;
4) надати оригінал або належним чином оформлену (згідно із вимогами Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163- 2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7.04.2003 №55, та Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 №1000/5, а саме - з читабельним текстом, прошиту, пронумеровану та завірену печаткою розробника або державного органу, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин), з каталогом координат поворотних точок меж земельної ділянки в СК (системі координат) геодезичної мережі 1963 року (БС63) в повному обсязі із семизначних цифр до коми, двозначних після коми, копію відповідної документації із землеустрою, на підставі якої був виданий правовстановлюючий документ на земельну ділянку ОСОБА_1 , яка розташована на території Садового товариства Воїн-3 ;
5) надати матеріали топографічної зйомки масштабу 1:500 в електронному вигляді (файл формату .dwg або .dmf), з прив`язкою до системи координат 1963 року (СК-63)), про яку йде мова в питанні №4, поставленому в ухвалі суду на вирішення експертизи;
6) погодити залучення до проведення експертизи інженерів-геодезистів - Салтанову Вікторію Вікторівну, ОСОБА_8 , з якими КНДІСЕ укладені відповідні трудові угоди, для проведення топографо-геодезичних робіт, в якості спеціалістів.
Згідно вимог ч.2 ст.106 ЦПК України , порядок проведення експертизи та складання висновків експерта за результатами проведеної експертизи визначається відповідно до чинного законодавства України про проведення судових експертиз.
Частиною другою статті 107 ЦПК України визначено, що експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи.
Зокрема, на підставі п.1 ч.1 ст.13 Закону України Про судову експертизу експерт наділений правом подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування або ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи.
Статтею шостою Закону України Про судову експертизу визначено, що якщо судову експертизу необхідно провести на місці події або за місцезнаходженням об`єкта дослідження, особа або орган, які її призначили або на замовлення яких вона проводиться, повинні забезпечити судовому експертові безперешкодний доступ до об`єкта дослідження і належні умови праці.
Відповідно до п.6.1.2 розділу ІІ Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 80.10.1998 №53/5, питання земельно-технічної експертизи вирішуються за наявності відповідної правовстановлювальної та технічної документації, зокрема результатів виконання топографо-геодезичних робіт, які проводяться відповідними фахівцями з використанням відповідного обладнання та бази даних. Як зазначено в ч. 1 ст. 74 ЦПК України , спеціалістом є особа, яка володіє спеціальними знаннями та навичками, необхідними для застосування технічних засобів, і призначена судом для надання консультацій та технічної допомоги під час вчинення процесуальних дій, пов`язаних із застосуванням таких технічних засобів (фотографування, складання схем, планів, креслень, відбору зразків для проведення експертизи тощо).
Приймаючи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що клопотання експерта підлягає задоволенню та вважає за необхідне залучити для проведення експертизи інженерів-геодезистів - Салтанову Вікторію Вікторівну, ОСОБА_8 , з яким КНДІСЕ укладена відповідна трудова угода для проведення топографо-геодезичних робіт.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 ЦПК України , матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи.
Згідно з ч. 3 ст. 107 ЦПК України , при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України , суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Приймаючи до уваги те, що ухвалою суду від 30.05.2019 року у справі призначена судова земельно-технічна експертиза, на проведення якої може бути витрачено значний час, суд вважає за необхідне провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 72 , 74 , 108 , 252 , 253 ЦПК України , -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Баранова Ю.Л. - задовольнити .
Погодити залучення до проведення експертизи інженерів-геодезистів - Салтанову Вікторію Вікторівну, ОСОБА_8 , з яким КНДІСЕ укладена відповідна трудова угода для проведення топографо-геодезичних робіт, попередивши їх про наслідки розголошення відомостей, що стали відомі їм при виконанні покладених на них робіт.
Покласти на позивачів ОСОБА_5 та ОСОБА_1 обов`язки попередньої оплати експертизи, забезпечення прибуття експерта та інженерів-геодезистів із експертної установи на об`єкт дослідження в час визначений експертом.
Сторонам у справі забезпечити безперешкодний доступ до об`єктів дослідження та належні умови праці експерта, інженерів-геодезистів.
Дозволити експерту провести експертизу в строк, що перевищує 90 календарних днів, з дня отримання цієї ухвали, для виконання, але в межах розумного строку.
Долучити до матеріалів цивільної справи № 369/14904/18 копію технічного звіту на прийомку-передачу межових знаків земельної ділянки за кадастровим номером 3222482000:07:003:5005, копію витягу з проекту землеустрою щодо передачі земельної ділянки, для врахування при проведенні експертизи.
Надати матеріли цивільної справи № 369/10970/15-ц в якості додаткових матеріалів для проведення та врахувані при проведенні судової земельно-технічної експертизи.
Повторно направити матеріали цивільної справи за № 369/14904/18 до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз для продовження проведення призначеної судової технічної експертизи документів згідно ухвали Києво-Святошинського районного суду Київської області від 30 травня 2019 року на підставі наявних у справі матеріалів.
Провадження у справі зупинити до одержання висновків експертизи.
Ухвала може бути оскаржена протягом 15 днів з дня її проголошення шляхом подання безпосередньо до Київського апеляційного суду апеляційної скарги. В разі оголошення вступної та резолютивної частини ухвали або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи строк оскарження ухвали обчислюється з дня складання її повного тексту.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, а у разі постановлення ухвали поза межами судового засідання або в судовому засідання у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи - з моменту підписання ухвали суддею (суддями).
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Суддя Т.В. Дубас
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2019 |
Оприлюднено | 28.12.2019 |
Номер документу | 86666665 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні