Справа № 4-с-30 / 10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2010 року. м. Суми.
Зарічний районний суд м. Суми в складі : головуючого – судді Бойка В.Б.,
при секретарі – Хіміч А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за скаргою Публічного акціонерного товариства « Комерційний банк « Володимирський « на рішення державного виконавця Зарічного відділу ДВС Сумського міського управління юстиції ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В :
Боржник за виконавчим документом – Публічне акціонерне товариство « Комерційний банк « Володимирський « ( далі – ПАТ ) звернувся до суду зі скаргою на постанову державного виконавця Зарічного відділу ДВС Сумського міського управління юстиції ОСОБА_1 від 28.01.2010 року про арешт майна боржника, мотивуючи своє прохання тим, що оскаржуване процесуальне рішення державного виконавця суперечить вимогам Законів України « Про виконавче провадження « та « Про банки і банківську діяльність « . Зокрема, зазначає що державний виконавець не мав права накладати арешт на майно банку-боржника, оскільки відносно нього введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, тому підстав для примусово виконання рішення суду на користь вкладника не було. Окрім того, зазначає, що в оскаржуваній постанові державний виконавець невірно вказав найменування боржника.
Державний виконавець в судове засідання не з»явився, про час слухання справи був повідомлений.
Представник Зарічного відділу ДВС Сумського міського управління зі скаргою на погодився, пояснив, що мораторій на ці зобов»язання банка не поширюється, підстав не виконувати рішення суду не було, норми Закону України « Про виконавче провадження « мають пріоритет над іншими нормативно-правовими актами України. Просить відмовити у задоволенні скарги.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, вважає, що скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 28 серпня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені, с тягнуто з ПАТ 20423 гривень 00 копійок , 6257 доларів США вкладу та процентів по договорам , а також 250 гривень 00 копійок в рахунок відшкодування витрат з інформаційно-технічного забезпечення ( а.с. 13 ). Рішення суду набрало законної сили на виконується примусово в рамках зведеного виконавчого провадження щодо одного боржника.
У зв»язку із введенням НБУ мораторію на задоволення вимог кредиторів ПАТ, виконавче провадження зупинялося та було відновлено 16.01.2010 року.
28.01.2010 року державний виконавець Зарічного відділу ДВС Сумського міського управління юстиції ОСОБА_1 виніс оскаржувану постанову про арешт 2 автомобілів боржника ( а.с. 8-9 ).
Суд не може погодитися з доводами, викладеними у скарзі, зокрема з тим, що відносно боржника введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, тому підстав для примусового виконання рішення суду на користь вкладника не було.
Як вбачається зі змісту п. 1 постанови Правління НБУ №14 від 18.01.2010 року ( а.с. 12 ), мораторій не поширюється на зобов»язання банку за договорами банківських вкладів ( депозитів ) фізичних осіб.
Вищевикладене свідчить про те, що у державного виконавця після 16.01.2010 року були відсутні правові підстави для зупинення виконавчих дій. Рішення суду на користь ОСОБА_2 набрало законної сили та підлягало обов»язковому примусовому виконанню в порядку, передбаченому ЦПК України, Законом України „ Про виконавче провадження ”, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України « Про банки і банківську діяльність «.
Інші доводи в скарзі також не вказують на незаконність дій державного виконавця.
Зокрема, згідно з рішенням суду від 28 серпня 2009 року суму боргу стягнуто з Відкритого акціонерного товариства « Комерційний банк « Володимирський «. 04.09.2009 року боржник змінив назву на Публічне акціонерне товариство « Комерційний банк « Володимирський «, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи ( а.с. 5 ).
В розпорядженні від 28.01.2010 року державний виконавець вірно вказав нове найменування боржника - ПАТ « Комерційний банк « Володимирський « ( а.с. 7 ). Не зовсім вірне зазначення в оскаржуваній постанові найменування боржника є лише технічною опискою, яка може бути в подальшому виправлена та не впливає на обов»язковість виконання рішення суду, в т.ч. і шляхом накладення арешту на майно боржника.
Керуючись ст.ст. 383, 387 ЦПК України, ст.ст. 85 Закону України „ Про виконавче провадження ”, суд -
У Х В А Л И В :
В задоволенні скарги Публічного акціонерного товариства « Комерційний банк « Володимирський « відмовити за необґрунтованістю.
Ухвала може бути оскаржена до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми. Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не було подано.
Суддя В.Б. Бойко
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2010 |
Оприлюднено | 09.04.2010 |
Номер документу | 8721013 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Бойко Віталій Борисович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні