Справа № 461/12463/15-ц
Провадження № 6/461/2/20
УХВАЛА
11.02.2020 р. Галицький районний суд м.Львова у складі: головуючого судді Зубачик Н.Б., секретаря судових засідань Пелех О.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові заяву ОСОБА_1 про відвід головуючого судді у справі за заявою ОСОБА_2 про поворот виконання скасованого судового рішення в частині транспортного засобу та будинку, яке ухвалено за результатами розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя,
в с т а н о в и в :
Заявник ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою про поворот виконання скасованого судового рішення в частині транспортного засобу та будинку, яке ухвалено за результатами розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя.
11.02.2020 року через канцелярію Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_3 подано заяву про відвід головуючого судді Зубачик Н.Б. Заява мотивована тим, що у зв`язку із наявною у мережі інтернет інформацією про можливе перебування судді Зубачик Н.Б. в дружніх стосунках із одним із представників заявника ОСОБА_4 по справі, у неї виникають сумніви в неупередженості судді та подальших рішеннях.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 7, 8, 11 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді. За результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу.
З урахування викладених вище обставин, суд вважає за можливе проводити розгляд заяви про відвід без повідомлення учасників справи.
Вивчивши заяву про відвід, оглянувши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Підставою для відводу, Бартиш І.Є. зазначає наявність у неї сумніву в неупередженості або об`єктивності судді, оскільки суддя перебуває у дружніх стосунках із представником у справі Михайляк ОСОБА_5 - Кордонець М. ОСОБА_6 .
Статтею 15 Кодексу суддівської етики визначено, що неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді.
Підставою для відводу судді, є зокрема, наявність обставин, які б викликали у стороннього спостерігача сумнів в неупередженості судді.
Право заявника на справедливий суд закріплений в нормах міжнародного права, зокрема в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
При розгляді заяви про відвід слід виходити саме з суб`єктивної оцінки сторони у справі щодо дій головуючого у справі. Іншими словами, якщо сторона має сумнів в безсторонності судді, хоча об`єктивно це нічим не підкріплено, то практика Європейського суду з прав людини наголошує на необхідності задоволення такої заяви про відвід, адже в іншому випадку це буде розцінено як порушення права особи на справедливий суд.
ЄСПЛ у справі Сокуренко і Стригун проти України вказує, що справедливим в розумінні ст.6 Конвенції може вважатися тільки такий суд, який діє незалежно від будь-яких обставин особистого (людського) чи іншого плану, є безстороннім та безпристрасним, тобто, при абсолютній відсутності обставин, які можуть викликати сумніви в об`єктивності та неупередженості судді.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини безсторонність (неупередженість) суду в сенсі п.1 ст.6 Конвенції має визначатися згідно з (i) суб`єктивним критерієм, враховуючи особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та (i) об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом установлення того, чи забезпечував сам суд та серед інших аспектів його склад достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності (рішення у справах Фей проти Австрії , Ветштайн проти Швейцарії ).
Враховуючи, що згідно п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України, підставою для відводу судді, є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді , з метою забезпечення сторін у справі достатніми гарантіями для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у безсторонності головуючого, заяву про відвід необхідно задоволити.
Керуючись ст.ст. 36, 40, 260 ЦПК України, суд -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Зубачик Н.Б. у справі за заявою ОСОБА_2 про поворот виконання скасованого судового рішення в частині транспортного засобу та будинку, яке ухвалено за результатами розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя - задоволити.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Зубачик Н.Б.
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87536820 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Зубачик Н. Б.
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні